Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dagx píše:
Chce to otevřený prostor.Jinak to s tímhle asi nemá cenu ani zkoušet.Ale už jsem se cítil sebevědoměji.Taky jsem to zvedl nějak moc ale další let už byl krásně nad vodou.
https://www.youtube.com/watch?v=Se-DTWmb_zo

Já jsem měl problém že foukalo proti mě, byl podvečer, a nevzal jsem si brýle. Takže v době kdy měl model bezpečně dostatečnou rychlost na vzlet, už jsem byl daleko od sebe na to, abych spolehlivě "četl" model ve vzduchu.
dagx píše:
V originale na rcgroups tam lepí uhlíkové pláty.Uvidíme jestli to líp poklouže po hladině.
http://dagx.rajce.idnes.cz/4Q_hydro/

Ještě k tomuto: co máš za pásku kterou jsi tam použil na pohyblivé části VOP? Od pohledu to vypadá líp než to co mám já - ta moje je taková trochu víc "gumová", jakože neudělá pěkný ostrý ohyb.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Shora jsem dal pásku se skelným vláknem křížovou.Tu mají v každém modelářském shopu.Ta drží dobře ale je trochu tvrdší na ohyb.Zespod obyčejná izolepa z papírnictví.Měkčí a líp se s ní kopírují ty ohyby ale zas tak kvalitně nedrží.Možná by to chtělo podlepit uhuporem.


Přílohy:
IMG_20170828_163026.jpg
IMG_20170828_163026.jpg
[ 68.19 KiB | Zobrazeno 2623 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Dneska testování na brněnské přehradě. Nejslabší článek byl jako obvykle u kniplů.

I po vlnkách to jezdilo docela dobře, párkrát jsem vzlétl, a když už člověk je připravený na to, že ihned po odlepení od hladiny je třeba potlačit, tak už to jde. Možná to přecejen mám podmotorované - příště zkusím větší stoupání vrtule. První fail se mi podařil, když jsem si myslel, že už mám "v oku", kolik to potřebuje na vzlet, a chtěl jsem vzlétnout proti sobě: model se neodlepil od hladiny a já jsem to napálil do šutrů na břehu. Pak už jsem startoval jen rovnoběžně s břehem. Akorát jednou jsem si to nějak nevypočítal, a odstartoval jsem tak, že po vzletu se mi model skryl za korunu stromu, která se předkláněla do vody. Chvíli jsem letěl poslepu, a až pak jsem zmateným popocházením zjistil, kde model je. Ale přistál jsem pak v pořádku.

Trochu mi netěsní plováky - je to dáno technologií výroby: lepil jsem to tavným lepidlem, a ten XPS se tím teplem trochu zmenšuje, takže na původně přesně spasovaných dílech jsou drobné mezery. Měl jsem snahu zatáhnout je tavným lepidlem, ale asi to nepomohlo. Čím by to tak šlo utěsnit?

Jo a díval jsem se, že skelnou páskou mám oblepený spodek tak, že se neohýbá přes odtokovou hranu, a hrana je v zásadě ostrá. Ještě bych tam třeba mohl nalepit kus kreditky nebo něco podobně pevného.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Zalil bych ty mezírky asi tím vteřiňákem.Koukal jsem že zatím nemáš žádnou povrchovou ůpravu.Já použil jak na hydrofoam tak na 4Q vodou ředitelnou barvu.Nějaké malé mezery by to možná vytmelilo taky.


Přílohy:
IMG_20170831_161224.jpg
IMG_20170831_161224.jpg
[ 103.89 KiB | Zobrazeno 2522 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
"Vodou ředitelnou" může znamenat různé věci - třeba školní vodovky by asi ve vodě nepřežily :-). To je nějaká akrylátová barva ve stylu balakrylu nebo něčeho takového?

Já jsem zkusil použít na spodek takovou tu tepelně natahovací fólii na potahování aut a trochu víc to zalepit tou tavkou. Večer to půjdu ještě zkusit, uvidíme.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Naposledy upravil YenyaKas dne čtv 31.08.2017 21:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Jo asi jako balakryl.Vodou ředitelná ale po zaschnutí ji voda nerozpustí.To tavné lepidlo mi přijde dost těžké na použití ve větším množství v podobném modelu.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak jsem to rozbil :-(

Snažil jsem se zlepšit subjektivně malý výkon náhradou vrtule 8x4 (GWS) za 8x6 (APC SF). Což sice pomohlo, ale pak jsem asi odstartoval z hladiny při nějakých menších otáčkách nebo co, klasicky se to zvedlo pod velkým úhlem nahoru, a než jsem stačil zareagovat a potlačit, tak se to překlopilo do strany a dopředu, a zapíchlo plovákama do hladiny. Měl jsem pocit, že to naklonění do strany jsem i vyrovnával, ale model nějak nereagoval. Mám prasklé oba plováky někde zhruba v úrovni vrtule, a pak ještě jednu prasklinu poblíž spoje SOP a horní VOP. Což možná mohla být primární příčina problému, protože touto částí model nenarazil, a přesto je prasklá.

Nechám to vyschnout a uvidím, jestli opravovat nebo postavit znovu (a třeba i něco jiného). Ta tvá Q4 - nemůže to být ještě víc nestabilní v prudčích zatáčkách na hladině? Asi tak, jako je Velorex míň stabilní než čtyřkolové auto.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Nedávno jsem se tady ptal jak dlouho ten hydrofoam komu vydržel.Taky jsem postupně obouchával ale i přes větší karamboly a deformovaný depron opravovaný vteřinovým lepidlem to stále fungovalo celkem stejně.Takže určitě nevyhazuj.Zalep a pokud tě to alespoň trochu bavilo,pokračuj.Vyhodit to můžeš vždycky :D .

Já už hydrofoam daroval kolegovi a soustředím se na 4Q.Kdyby nebyla ta stavba tak kvalitně fotograficky zdokumentovaná asi bych do toho nešel.Anglicky umím základ z modelařiny a video her.Zbytek překladač.Autor, který si prošel hydrofoamem a dalšími stavbami píše, že ovládání na vodě je u 4Q bezkonkurenčně nejlepší.Ovládání ve vzduchu naopak trochu náročnější.Kam se to pošle,tam to jede.Hydrofoam měl prý proti tomu ve vzduchu lepší schopnost samostabilizace.

To je co jsem byl schopný pochopit.Nevím jestli správně.Počkej až to dodělám a pak můžu říct jak to vypadá v realu.Chybí jen pár drobností a povrchová ůprava.


Přílohy:
IMG_20170901_165350.jpg
IMG_20170901_165350.jpg
[ 86.55 KiB | Zobrazeno 2450 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak já jsem u HF zatím moc velkou autostabilizaci nepozoroval. Ostatně odkud taky - jediný náznak "vzepětí" jsou zaoblené boky přední části plováků.

Ohledně ovladatelnosti na vodě: podle mě je problém, že zadní část plováku má obdélníkový průřez - takto se při prudké zatáčce "zasekne" do hladiny a má to tendenci se překlopit (viz moje video, je to tam i zpomaleně). Přemýšlím, jestli by pomohlo tu zadní část plováku z vnějšího (levého nebo pravého) okraje zakulatit, že by se to nezasekávalo do hladiny tolik.

Na tom 4Q máš i nějaké kormidlo? EDIT: myslím kormidlo do vody, ne směrovku.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Naposledy upravil YenyaKas dne pát 01.09.2017 23:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak jsem to poslepoval. Jeden z poznatků je, že vteřinové (CA) lepidlo žere XPS, a to tak, že dost. Takže jsem se pokorně vrátil k tavnému a k páskám se skelnými vlákny. Zajímavé bylo, že byly vytržené obě šikmé uhlíkové vzpěry ocasu. Jestli to bylo už nějak načaté/uvolněné před letem, tak se nedivím, že model moc nereagoval. Jestli se to naopak stalo tím nárazem, tak si vůbec nedovedu představit, jak by k tomu mohlo dojít. Jeden plovák byl zřejmě proseknutý vrtulí (zároveň s prasklinou byla roztržená i vinylová páska, která chrání spodek plováku.

Takto (příloha) jsem vymyslel zakulacení zadní části plováku, aby se při ostré zatáčce nezasekl do hladiny. Trochu to posune těžiště a ta šikmá část zřejmě bude působit jako potlačená výškovka. Ale zas to není až tak daleko od těžiště a má to relativně malou čelní plochu, tak snad se to moc neprojeví. Ještě přemýšlím, jestli mám i zaslepit ty dvě trojúhelníkové díry. Zatím si říkám nateče-vyteče, a nechávám to tak.

Co myslíte, bude to mít ten efekt, který od toho čekám?


Přílohy:
hyfo-rear-1.jpg
hyfo-rear-1.jpg
[ 76.43 KiB | Zobrazeno 2401 krát ]


_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Asi budou rozdíly jak ve vteřinových lepidlech tak v materiálech.Nevím jestli ten tvůj růžový xps je stejný jako ty bílé.Taky jsem hledal tady na foru info a je tolik různých zkušeností že to chce zkrátka ověřit vyzkoušením.Nejčastěji jsem se setkal s názorem, že ani tak to nežere lepidlo jako aktivátor.Nebo teplo vyvynuté tou aktivací.Takže nepřehánět to s lepidlem a hlavně s aktivátorem.

Já vyzkoušel obyčejné i styro CA.Ani jedno mi depron neleptalo i s použitím aktivátoru ale na zkušebních vzorcích to jednou drželo prefektně a podruhé téměř vůbec.Takže jsem lepil ověřeným uhuporem.Jediná nevýhoda je že nejdou spoje tak dokonale vybrousit.Uhupor se žmoulí.Ale jak to vypadá nemá stejně cenu se s tím moc párat :lol: .

Ty uhlíkové výztuhy kormidel vzadu se mi taky dvakrát vytrhly.Taky se myslím není čemu divit.Je to jen zapíchlé do depronu a zalepené.Dával jsem ještě čtvereček depronu na zpevnění.

Kormidlo tam není.Je tam takové vodítko.Já si myslím,že tím že je vzadu jen jedna liže, nebude to mít takový "stranový odpor" při zatáčení. Možná i menší vliv na převracení. Nevím,zatím jsou to jen doměnky.


Přílohy:
IMG_20170902_125929.jpg
IMG_20170902_125929.jpg
[ 78.21 KiB | Zobrazeno 2384 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Když jsem stavěl Polaris z depronu, tak jsem všechno lepil epoxidem L285 zahuštěným microbalonama a spoje jsou perfektně vodotěsné a navíc nebylo potřeba nic brousit, protože jsem to zrovna lepidlem zatmelil. Je to sice pomalejší, ale bezvadně to drží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já mám nějaké středně husté CA od Reicharda. Aktivátor jsem vyzkoušel samostatně, ten nic nedělá. Samotné CA to žere trochu, CA s aktivátorem hodně (jakože v místě zlomu to klidně užralo dva milimetry).

Ten UHU-Por má nevýhodu, že (aspoň u mě) strašně pomalu schne. Zkusil jsem s tím něco slepit, a ještě po 36 hodinách to bylo na omak lepkavé, kde lepidlo trochu přeteklo. Taky na rozdíl od tavného to nemá ty tmelící vlastnosti, že by to vyplnilo nerovnosti.

Na Sky Surferovi jsem lepil UHU-Porem ocas, a po půl roce to zežloutlo.

EDIT: jo a prosil bych "lososově oranžová", žádná růžová - růžové letadlo bych přece nevyráběl :-)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 0:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Použij ca styro i styro aktivátor

Odesláno z mého SM-A500FU a podpis odstraním

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Ten UHU-Por má nevýhodu, že (aspoň u mě) strašně pomalu schne. Zkusil jsem s tím něco slepit, a ještě po 36 hodinách to bylo na omak lepkavé, kde lepidlo trochu přeteklo.
Na Sky Surferovi jsem lepil UHU-Porem ocas, a po půl roce to zežloutlo.



Že zežloutne to je asi normální.Podle toho co píšeš ale mám pocit, že ho špatně používáš.Jak lepidlo přeteklo? Je to kontaktní lepidlo.Nanesu na hranu kterou chci lepit(žádné vrstvy,lehce),přiložím na místo kde má sedět spoj,pojezdím aby se rozmáznul všude a do pokud možno stejné SLABÉ vrstvy.Oddělím a čekám pár desítek vteřin do zavadnutí.Pokud potřebuju ladit tvar,nenechám zaschnout ůplně.Když to nechám zaschnout dýl než minutu,přimáčknu a už drží nafurt.Na stavbu modelu kupuju vždy nový.Ty starší zbytky už nejsou tak krásně tekuté a nejde to tak pěkně.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz