Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2016 19:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Abych pravdu řekl, nechce se mi do toho. Určitě ne v blízké době. Mám ve frézování resty (čekal jsem na nové odsávání, dneska přišlo) a chci si udělat taky něco pro sebe. Ten depron mě poslední dobou nějak nebaví.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2016 21:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
jyrry píše:
Abych pravdu řekl, nechce se mi do toho. Určitě ne v blízké době. Mám ve frézování resty (čekal jsem na nové odsávání, dneska přišlo) a chci si udělat taky něco pro sebe. Ten depron mě poslední dobou nějak nebaví.


Jasně, beru na vědomí, já tě do toho netlačím, já už svého mám :-D

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2016 21:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Taky je možnost dát námět tady - viewforum.php?f=147
třeba se toho někdo ujme, frézek je mezi lidma docela dost

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2016 22:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Tak prý nemám oprávnění číst.

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 4:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
viewtopic.php?f=146&t=71707

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Ahoj.Nechal jsem vytisknout plánek z prvního příspěvku ale nejsem si jistý.Jsou skutečné rozměry 400x600? Nikde mi nedokázali vytisknout A4 bez okrajů(na plnou stránku).Nějaký cm rozdílu by tady asi nevadil ale nedalo mi to.

Zatím jsem nezačal stavět,shromažďuju informace.Narazil jsem tady někde na tip myslím TROLA,který doporučuje přidat mezi směrovky ještě jednu prostřední pro zvýšení ůčinnosti v malých rychlostech ale nikde jsem zatím nenašel,video nebo stavbu kde by to někdo používal.To mě přivádí k otázce,jestli nedošlo k nějakému vývoji u tohoto modelu.Nějaká změna k lepšímu.Vše co jsem našel je staršího data ale myslím,že tady asi moc prostoru k novým myšlenkám už není.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pro tisk na A4 je ten soubor hydrofoam-tiled.pdf. Na každém listu jsou přesahy a podle okrajů soutiskové linky které musíš sesouhlasit se sousedním listem. Jinak půdorysný rozměr základní desky je 600 x 415mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
dagx píše:
Zatím jsem nezačal stavět,shromažďuju informace.Narazil jsem tady někde na tip myslím TROLA,který doporučuje přidat mezi směrovky ještě jednu prostřední pro zvýšení ůčinnosti v malých rychlostech ale nikde jsem zatím nenašel,video nebo stavbu kde by to někdo používal.To mě přivádí k otázce,jestli nedošlo k nějakému vývoji u tohoto modelu.Nějaká změna k lepšímu.Vše co jsem našel je staršího data ale myslím,že tady asi moc prostoru k novým myšlenkám už není.


Na RCGroups som tuším videl zopár foto s trojitou smerovkou, ale už je to dávno čo som to pozeral


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Dík.Ůspěšně se mi povedlo vytvořit šablony a vyřezat z depronu.Začnu lepit.Jedu podle prvního odkazu v tomto tématu.
Lepit budu uhuporem(s tím mám víc zkušeností než s vteřiňákem).V odkazu upozorňuje na utěsnění plováků lepidlem.Stačí tedy rozetřít uhupor ve spojích? Všude se ale asi zevnitř nedostanu.Poslední spoje tedy potřít zvenku? Dá se něčím depron "kitovat"? Něčím vyplnit a utěsnit lepené hrany a pak obrousit nebo tohle nemám řešit? Slepit a lítat(plavat)?

Nějak se mi nezdá systém táhel směrovek.Takhle to přece musí vnášet dost nerovnoměrnosti do ovládání.Pokud to není schválně.Nějaká diferenciace nebo něco takového.Našel jsem pár dalších variant.

-servo je víc vepředu(dál od kormidel) a to už se mi zdá lepší
-servo je vzadu jak má být ale je tam křížová páka
-směrovky jsou spojené táhlem ovládané je jedno přes bovden

Máte nějaký tip z praxe?


Přílohy:
servo směrovky.JPG
servo směrovky.JPG
[ 112.88 KiB | Zobrazeno 3103 krát ]

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg
[ 21.45 KiB | Zobrazeno 3103 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 0:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Vyprdni se na to a dej směrovku doprostřed....

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já jsem udělal servo uprostřed s křížovou pákou (varianta 3 na obrázku vyše, ale ty táhla hodně zasahovaly do kabiny. Pak jsem si přečetl radu že třetí směrovka uprostřed dává větší účinnost při malých rychlostech ale pod motorem, tak jsem nakonec přidal zmenšenou třetí směrovku doprostřed (aby nezasahovala do elevonů), udělal táhlo na ni, a od prostřední směrovky uhlíkovými tyčkami rozvedl do obou krajních.

Ještě jsem s tím neletěl, ale na podlaze to reaguje na směrovku i při dopředné rychlosti v řádu malých desítek cm/s.

A ještě se mi nezdála serva výškovek zespodu, tak jsem i výškovky (elevony) napojil shora - serva naležato s osou otáčení kolmou na směr letu a s pákou v neutrální poloze svisle nahoru.

Akorát se nemůžu odhodlat k tomu, abych to zaletěl. Nejdřív to vezmu někam na vodu a zkusím jen tak popojíždět.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: úte 25.07.2017 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Jak jsem dopadl s hydrofoamem?
Během pár dní od mého posledního příspěvku byl hotový a já ho vzal na letiště,že ho rozjedu po zemi(trávě) a zkusím zalítnout.Rovnou na vodu jsem se bál.To ale po dalších zkušenostech byla asi největší chyba.Na trávě to při rozjezdu zakoplo a vrtule se vytrhla nebo vyhnula z unašeče a sekla do jednoho plováku.Byl jsem dost otráven protože ta celkem precizní práce byla fuč.Zalil jsem CA a za pár dní měl příležitost jít do tělocvičny.Zkusím rozjet a zvednout na parketách a v bezvětří.Vyšlo to dobře jen málo místa na vzlet a přistání.Že to funguje jsem ale ověřil.Vypadalo to tak dobře že jsem to nakonec přehnal s plynem a abych nenarazil do zdi,bylo nutné tolik ubrat že model padl čumákem na parkety z 1,5m.Nic moc hroznýho(další větší zásek od vrtule) ale to mě znechutilo tak,že jsem to odložil ůplně.Až dnes kdy šli kamarádi s rc člunama na vodu jsem si řekl buď a nebo.Trocha vteřiňáku na šrámy z tělocvičny a pustil jsem to na vodu i když byl silný vítr.
Po vodě to jezdí luxusně.Při vyšší rychlosti se to vody jen lehce dotýká a jede to dost rychle. Dokonce srovnatelně s jejich rychlosnímy čluny :wink: Zkusil jsem to i lehce zvednout proti větru.Až bude bezvětří,musí to být pohoda.Jen ta směrovka je v malých rychlostech(na vodě) opradvu málo ůčinná i v té verzi co jsem zvolil.Je asi nutné se podřídit nějakému kompromisu.Při vyšší rychlosti OK,při pomalé je to horší.Ale vpodstatě si stačí dát jen pozor na to aby model nebyl pokud je poblíž břehu(vzdáleného) otočený tak aby to nevytočil a myslet na to.


Přílohy:
IMG_20170725_195417.jpg
IMG_20170725_195417.jpg
[ 89.84 KiB | Zobrazeno 2738 krát ]


_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dagx píše:
Jak jsem dopadl s hydrofoamem?
Ale vpodstatě si stačí dát jen pozor na to aby model nebyl pokud je poblíž břehu(vzdáleného) otočený tak aby to nevytočil a myslet na to.


Pěkné. Jaks dělal ty nápisy?

Já mám HF zatím sestaveného, zkoušel jsem akorát "popojiždět" doma po podlaze. S trojitou směrovkou to zatáčí obstojně. Pak jsem ještě zkoušel tah nasvislo, a zdá se, že je dostatečný na visení na vrtuli (s 3S 1300mAh baterkou). Víc jsem si zatím netroufl a ani jsem neměl moc čas.

Možná by stálo za to zjistit, jestli můj ESC se SimonK firmwarem umí nějak revertovat motor, že bych si nastavil na nějakou páčku režim s možností couvání.


Přílohy:
DSC01094-small.jpg
DSC01094-small.jpg
[ 111.36 KiB | Zobrazeno 2670 krát ]


_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Vetšina nápisů jsou nějaké samolepky co byly přiložené například k servům savox.Číslo 45 je jako u většiny obdobných věcí co vyrábím(karoserie na auta,trupy na heli) nalezeno na google,vytisknuto a přilepeno průhlednou izolačkou na model.Zbytek samolepící folie a červená barva natřená štětcem.Koukni na moje modely na rajčeti.Vše podobným stylem.

Posílám video z prvního startu na vodě kdy jsem naprosto nevěděl co od toho čekat.Krom toho zatáčení tam byla ještě jedna věc špatně.O odlepení z vody jsem se pokoušel v naprosto špatné chvíli.Už nebylo kde přistát :D .Příště budu řídit z jiného místa.

Po mých zkušenostech myslím,že jak se to chová doma není celkem k ničemu.Na vodě to určitě pojede,pokud tam není nějaká hrubá chyba.Já měl výhodu případné záchrany kolegů s lodičkama ale nebyla potřeba.Závěrečný karambol vypadá hůř než ve skutečnosti.Nic se nestalo ale jak jsem psal chce to příště myslet trochu dopředu.A jít na první jízdy v bezvětří a ne jako já v 6m/s :lol:

Couvání s tímhle modelem bych neviděl po třech "plavbách" jako reálné ale pokud to zrealizuješ rád si přečtu jak to dopadlo.

Můj pohon je reulátor turnigy 12A,Motor axi(co byl doma z mikroheli) a 3s 850mah.Výkon na jízdu po vodě obrovský.Na tom videu mám tak půl plynu.Ono už to pak spíš letí jen s jemným dotykem hladiny.Zatím ale málo zkušeností.

Jinak ovládání směrovky jsem nakonec udělal stylem který není na obrázku co jsem minule dával.Rovné táhlo na prostřední směrovku(jako u letadla) a pak propojené s krajními.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dagx píše:
Vetšina nápisů jsou nějaké samolepky co byly přiložené například k servům savox.Číslo 45 je jako u většiny obdobných věcí co vyrábím(karoserie na auta,trupy na heli) nalezeno na google,vytisknuto a přilepeno průhlednou izolačkou na model.Zbytek samolepící folie a červená barva natřená štětcem.Koukni na moje modely na rajčeti.Vše podobným stylem.

Zajímavé. Já jsem si koupil "obtiskový" papír do laserovky - jde tím vytisknout obtisk, jako bývaly v modelech plastikových kitů. Namočí se to do horké vody, sloupne a nalepí na model. Akorát nevím, jak by se to chovalo ve vodě.

dagx píše:
Couvání s tímhle modelem bych neviděl po třech "plavbách" jako reálné ale pokud to zrealizuješ rád si přečtu jak to dopadlo.

Tak já nemyslím couvání s kdovíjakou manévrovatelností. To by bez ofukované směrovky stejně ani nešlo. Jen mít možnost přepnout páčku a vycouvat cojávím z nějakého nepřístupného rákosí. Ale fakt nevím, jestli to ten regulátor umí.

dagx píše:
Jinak ovládání směrovky jsem nakonec udělal stylem který není na obrázku co jsem minule dával.Rovné táhlo na prostřední směrovku(jako u letadla) a pak propojené s krajními.

Jo, takhle to mám taky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz