Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 7:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
V pohodě. Snad se to nějak vyřeší. Já už jsem z toho takový přešly. Snad to dojde do zdarneho konce.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli je to tenhle, tak kde má jaký ventil? Ten má sání klikou a žádný ventil tam není. Jinak já nové motory taky rozebíral a vyplachoval, akorát jsem to většinou dělal jen palivem. Někdy se může stát, že v motoru zůstane špónka, nebo nějaké smetí, a to může pro motor znamenat rychlou smrt, hned při prvním startu. Má při protáčení přes horní úvrať odpor (zmíněná komprese) Když zacpeš difuzor a protáčíš motor, saje palivo? Poznáš podle bublinek v hadičce. Ještě vyzkoušej, jestli motor všude těsní. Můžeš na to použít jarovou vodu a potřít všechny spoje (hlava/válec, svíčka, válec/karter, karter/zadní víko). Při protáčení motoru to nikde nesmí pěnit Tyhle prckové potřebují pro nastartování docela rychlý švih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 10:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Dobry den, jestlize se se jedna o metylovy spalovaci motor objemu 1 cm³ typu
AP 0.061 Wasp, ciselne oznaceni
v krychlovyc palcich ( 2,54*2,54*2,54 [cm]* 0,061=0,9996 cm³....tak :
- za predpokladu mechanickeho dobreho stavu motoru, ( i tesnosti) spravneho paliva a zhaveni (zhavici spirala vlozky musi svitit-mit tresnovou barvu..) bych se podival na navod - pro pocatecni spusteni a zabeh namontoval tzv. tezsi plastovou vrtuli, napr. Master Airscrew, (srazit ostre hrany) treba
i 8/4, i vetsi prumer kvuli setrvacnosti a pocatecni energii udelene rukou...tak, aby kdyz pist jde do odporu v horni uvrati (komprese) list za ktery se nahazuje svihem ruky byl pri pohledu zepredu v poloze dvou hodin ciferniku. Bez starteru jde hure, pak dat vhodny kuzel. Zpocatku i bohatsi smes, vice vysroubovat palivovou jehlu karburatoru, po naskoceni motoru pomalu ubirat-zatahovat,zhaveni zpocatku ponechat. Mezeru v RC karburatoru spise na volnobeh, nekolik mm.
- Nad pist lze vstriknout nekolik kapek(~3)paliva, nekolikrat protocit rucne,pripojit zhaveni a i bez privodu paliva
nadrze musi motor pak "blafnout". Je slyset
zpravidla i syčeni nazhaveneho vlakna.
- na uvolneni i zatuhlych motoru i po delsi dobe staci pripravek WD40 a nechat pusobit, pak vylit, na nakonzervovani nevysychajici parafinovy olej, v lekarnach napr, litr do 200,-Kc.
Snad Vam tohle alespon trochu pomuze, v SZ poslu tel. Lada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017 11:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Ano jedná se o tento malý zhavici motor většinu věcí už jsem zkoušel a proto si myslím že bude lepší když se někdo se mnou osobně sejde a koukneme na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 20:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tento moturek mam novy a bez dobreho zhaveni a bez starteru ten motor nenaskoci, by mi upadla ruka mam ho tak 5krat natoceny nikdy neletel ale jak rikam bez starteru jsem to nedal...pokud by byl zajem je k mani a funkcni...tam neni skoro ani co blbe nastavit jen jedna jehla.Na zabeh bohatou smes a pote pritahovat do vykonu.Pokud ti ani neblafne tak si zrejne utavil vlakno v zhavici hlave..prodavaji ji jako nahradni dil...rukou jsem by schopny jen poblafnout ale aby naskocil bylo treba starteru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 20:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tento moturek mam novy a bez dobreho zhaveni a bez starteru ten motor nenaskoci, by mi upadla ruka mam ho tak 5krat natoceny nikdy neletel ale jak rikam bez starteru jsem to nedal...pokud by byl zajem je k mani a funkcni...tam neni skoro ani co blbe nastavit jen jedna jehla.Na zabeh bohatou smes a pote pritahovat do vykonu.Pokud ti ani neblafne tak si zrejne utavil vlakno v zhavici hlave..prodavaji ji jako nahradni dil...rukou jsem by schopny jen poblafnout ale aby naskocil bylo treba starteru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2017 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
I rukou to jde nastartovat, ale... Ale při použití startéru si mnohem víc zalétám. Je to obecná vlastnost malých motorů. A dobré žhavení je základ pro provoz jakéhokoliv motoru na metylové palivo, bez ohledu na kubaturu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP wasp.061 nestartuje
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2017 17:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2017
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 9
Zdravím vás. Tak motorek už běží. Sešel jsem se s kolegou odsud a ten ho nahodil po pár minutách rukou. Motorek už nahodim rukou i já na 3 otočení. Každopádně díky všem co se zúčastnili této diskuze.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz