Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Páči sa vám tento model?
Áno 64%  64%  [ 25 ]
Ne 13%  13%  [ 5 ]
Ani nelíbí ani není škaredý 23%  23%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 39
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 17:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Ahoj, osazení Pluta (modrého) je následující:
- motor: Turnigy D2830/1000 kV, (160 Wmax),
- accu: 2200 mAh/3S, (kvůli těžišti),
- vrtule: 8x4,5",
- regl: 30A, brzda aktivní,
- serva: Hitec HS-55,
- RX: Futaba Faast 4k (TFR4).

Podvozek ze stavebnice (3D tisk), bovdeny 2 mm / 0,8 mm, MP Jet matice M3 montážní (podvozek, motor, kabina).

To setkání Pluto day je dobrý nápad. Jen je otázkou letiště, kvůli podvozku a kdy?

Letu zdar!

_________________
PeZet


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já bych mohl teoreticky hned, model mám hotový, zalétaný, takže no problémo. Kluci na kroužku maji jakžtakž hotový trup a kus křídla, s nimi na tom budeme muset zapracovat. Kolega teprve kupuje stavebnice a bude se pouštět do stavby. Takže aby to byl opravdu slet modelů Pluto a bylo jich opravdu víc než dva, tak by to bylo za rok. Ale tím se nebráním setkat se i mimo (klidně ještě teď o prázdninách), polétát, pokecat a vyměnit si zkušenosti.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: čtv 12.08.2021 13:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
DAF píše:
A jak pokračuje tvoje stavba :wink: ?
Vypadá to, že legenda opět z popela dějin, podobně jako Fénix. O stavebnici projevilo zájem vícero kolegů a tak se zřejmě s Pluty budeme opět setkávat na modelářských pláccích. A jeho popularitě možná ještě něco napomůže, ale to až přijde čas.


Já už mám hotovo a Plutík ,,odpočívá v pokoji,,. Tedy ne do slova a do písmene . :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pát 13.08.2021 16:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Tady je pár postřehů ze stavby z této http://www.swplanes.cz/kategorie/modely/pluto/ stavebnice, viz přiložený pdf soubor.

Letu zdar!


Přílohy:
Pluto_v3.pdf [1017.86 KiB]
238 krát

_________________
PeZet
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: sob 14.08.2021 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
K otázce upevnění serv, v podobné malých modelech je upevňuju na dvojitou topolku trojku a běžně dodávanými vruty. Je to tak už v 6 modelech a no problémo. Jinak popis stavby je velmi pěkně zpracovaný. Také u této velikosti nepoužívám stojiny mezi lišty nosníků křídla. Také jsem s tím neměl žádný pevnostní problém. Ale oboje je věcí názoru a zvyklostí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: sob 13.11.2021 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vzhledem k "zimnímu" spánku tohoto vlákna předpokládám, že všichni zájemci už svá Pluta dostavěli, osadili a spokojeně s nimi poletují a ani nemají čas se podělit o zážitky, :lol:. Ale vážně, řešily se tu různé otázky nejen kolem stavby, ale i kolem osazení a hlavně motorizace. Meritem bylo, zda stačí motor 2826, nebo zda bude lepší 2830. Dnes jsem podnikl letové ověření mého dalšího experimentu v této oblasti. Pořídil jsem motor - https://www.bighobby.cz/leopard-lc2826-12t-1380kv/ a na zkoušku vyměnil za Turnigy 2826/1400. Vše ostatní zůstalo zachováno (včetně vrtule APC 8x6). Tento motor jsem (ale s kV 1250) testoval v jiných dvou podobne velkých modelech. Subjektivně jsou oba motory podobně výkonné a model je s každým podobně dynamický. Model že "stavebnice" má mít menší hmotnost, než můj model, tak lze předpokládat, že bude ještě dynamičtější, i když i tuto volbu lze považovat za plně vyhovující. Motor velikosti 2830 bude určitě výkonnější, ovšem otázkou bude, zda je třeba takový výkon. Ale proti gustu...
Jen na okraj, v posledních dvou číslech RC Revue vyšly dva články na téma Pluto.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2021 17:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
Ne tak docela s tím dostavěním a ladění motoru. Trochu jsem šel s dobou a na fotce níže je Pluto ve verzi Plug-in Hybrid. :lol: Tak doufám, že výkonu uvedené motorizace bude dost.

Letu zdar!


Přílohy:
IMG_0910.jpg
IMG_0910.jpg
[ 88.38 KiB | Zobrazeno 4176 krát ]


_________________
PeZet
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2021 18:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Muhahaaa. Dobre ty. :lol: i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2021 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
...a co ty? Už jsi to dostal do luftu?
Pezet, dobrá práce!

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: úte 14.12.2021 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dafe ještě ne. Koupil jsem mu brášku z bazaru Carboncuba. Tak je chystam oba. Aspoň budu moci zhodnotit jak se od sebe liší letově bublinky a konstrukční stavba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2022 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na světě je další Pluto. Klučina z mého kroužku právě dokončuje stavbu jednoho Pluta. Ano, trochu jsem mu pomohl (instalace), protože do konce kroužkového roku mám dvě schůzky a musíme to dovážit a zalétat, aby to měl na prázdniny.
Příloha:
20220521_194945.jpg
20220521_194945.jpg
[ 95.82 KiB | Zobrazeno 2743 krát ]


_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2022 7:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
DAF píše:
Na světě je další Pluto. Klučina z mého kroužku právě dokončuje stavbu jednoho Pluta. Ano, trochu jsem mu pomohl (instalace), protože do konce kroužkového roku mám dvě schůzky a musíme to dovážit a zalétat, aby to měl na prázdniny.
Příloha:
20220521_194945.jpg


Kolik to váží a jaký je tam motor ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2022 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zatím (tedy bez dovážení) má nějakých 700 g. S dovážením odhaduju + 30 - 50 g. Motor je Leopard 2826/1380 kV (nebo D 2826 s vrtulí APC 8x4 E, baterka 3S/1300 mAh, serva 4x SG 90. V mém Plutu mám osazení stejné, jen motor je Turnigy 2826 D 1400 kV (nebo D 2826, z hlavy nevím, ale určitě jsem to tady už někde psal). Dalo by se to ještě malinko odlehčit (ovšem už při stavbě). Toho Leoparda jsem už zkoušel ve svém Plutu a je dostačující, není to na 3D chaos, ale na běžné poletování s nějakými jednoduššími akrobatickými obraty.
P.S. Dnes dováženo, váha ukázala 712 g, což je pěkné. Zítra by měl nastat okamžik pravdy (nebude-li pršet, nebo nadměrně foukat).
P.P.S. Tak sice moc nefoukalo, zato začalo pršet dřív, než rosničkáři předpovídali. Ze zaletu tak nic nebylo, jen jsme se sešli řekli si, že prší a jeli domů :|.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Další Pluto je nejen na světě, ale také už i létá. Dnes jsem provedl zálet, sice bez majitele (má školní povinnosti). V podstatě nebylo třeba nějakých velkých zásahů do seřízení.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC model Pluto
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Páni velcí kluci, před časem jsme se bavili o možném sletu pilotu a majitelů modelu Pluto. Vím, že udělat celostátní akci bude asi docela problém, ale třeba bychom se mohli sejít regionálně. Vím, že v Praze a blízkém okolí pár šťastných majitelů je. Našli by se zájemci o setkání? V kladném případě bychom se pak mohli začít bavit o místě a termínu.
Na kroužku jsme dokončili jeden model (modrožlutý) - viz foto, který létal hne na první dobrou, bez větších zásahu do seřízení.
Příloha:
66 jako dvojčata.jpg
66 jako dvojčata.jpg
[ 311.34 KiB | Zobrazeno 2280 krát ]


Bohužel další dva kluci, kteří model začali stavět, se z různých důvodu do dalšího roku nepřihlásili. Ale v novém školním roce bychom mohli dokončit další model (adept se chce vrátit).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz