Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 7:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Francouzský výrobce dronů Parrot na CES přivezl novinku v podobě křídla Parrot Disco. Je to v podstatě letadlo s jednou vrtulí a ovládá se podobně jako běžné letecké modely. Jenomže toto je Parrot, tudíž v letadle nechybí kamera a chytré funkce.

[attachment=0]GetThumbNail.jpg[/attachment]

Kamera je umístěna v přídi a umožňuje online sledovat pohled z letadla. Ten si můžete zobrazovat na ovladači anebo třeba v brýlích. Samozřejmostí je účinná stabilizace a možnost nahrávání videa. také zvládá navigační funkce, například se dokáže sám vrátit na domovské místo. Má v sobě GPS, gyroskop, akcelerometr, barometr, kompas a dokonce i pitotovu trubici pro měření rychlosti.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=imtqooJj0I4[/youtube]

Je to tedy v jádru pokročilý letecký model, létat s ním však zvládnou i amatéři leteckou modelařinou doposud nepolíbení. Letadlo je vyrobeno z lehkého plastu a konstrukce je připravena přežít nějaký ten pád. Má například odnímatelná, tudíž snadno vyměnitelná, křídla. K dispozici je ovšem „autopilot“ pro bezpečné automatické přistání a do vzduchu model stačí prostě vyhodit.

Model váží 700 gramů a díky křídlům a pouze jedné vrtuli vydrží ve vzduchu mnohem déle než klasické čtyřvrtulové. Konkrétně výrobce slibuje 45 minut létání na jedno nabití, a to rychlostí až 80 km/h.

Než začnete tasit platební karty, tak brzděte. Parrot Disco je zatím ve fázi prototypu, nicméně se sériovou výrobou se počítá.

Zdroj: mobilmania.cz


Přílohy:
uploadfromtaptalk1452062965605.jpg
uploadfromtaptalk1452062965605.jpg [ 11.55 KiB | Zobrazeno 2346 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 227
Bydliště: Nenalezeno!
To radši toto
Kód:
http://team-blacksheep.com/products/prod:tbscaipirinha
:roll:

_________________
Phoenix, DX6i, Futaba T8FG, Win-rc 450 DFC, T-REX 550e Fb
Copterky :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 12:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Me hlavne desi to ze Parrot vsechno standardne ovlada wifinou. Todle vylitne z dosahu vyrazne rychlejs nez ty jejich hrackove coptery

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2018
Příspěvky: 3
Předem se omlouvám že vytahuji staré téma, ale neví někdo o alternativě k Discu? Před měsícem jsem ho koupil a minulý týden se rozsekal když přestal absolutně reagovat na vysílač a nepřepnul se ze startovacího modu. Odletěl, podle videa bych řekl že se restartoval a pak mi alespoň milostivě poslal souřadnice kde leží. Sice by se dal opravit ale už mu prostě nevěřím. Jenže jsem netušil jaký problém bude sehnat FPV letadlo s kamerou 1920x1080, GPS/RTH a to i při vylétnutí z dosahu vysílače, nějakým slušným časem letu cca 20 - 30 min (Disco jsem měl vyzkoušený na 40 minut) a dosahem alespoň kilometr a půl. No a samozřejmě aby to bylo komplet v balení :o) jediný co jsem našel je Hubsan H301S SPY HAWK což je číňan a mám trochu obavy. Pokud by někdo věděl, tak předem díky za tip. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz