Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 16:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat na ty Bellancy. Našel jsem starší témata, ale i tak různě po internetu a je více firem od kterých tyhle nádherné éra jsou. Našel jsem nejčastěji SIG, Phoenix, Thunder Tiger. Má otázka zní, kde lze tyhle nádhery sehnat? V e-shopech různých modelářských prodejen jsem našel jen Citabrii, i když je to podobné. Teď myslím ty klasické konstrukční z balsy, překližky a potah, rozpětí je myslím něco kolem 1600-1700mm. A to je už hotový model, nebo to je v rozsypu? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Zde https://www.pvmodel.cz/kategorie/obri-modely-od-2m-u811 najdeš několik velikostí, od několika výrobců ve verzi ARF, takže prakticky "hotový":

Citace:
Stavebnice obsahuje: postavený trup, křídlo a ocasní plochy potažené nažehlovací fólií Oracover, laminátový kryt motoru, duralový podvozek, vzpěry křídla, řiditelnou ostruhu, kola, palivovou nádrž, vrtulový kužel, sadu drobného příslušenství, aršík samolepek a obrázkový návod.


Pokud bys chtěl něco pro fajnšmekry, tak zde https://emotors.cz/polomakety/13207-bellanca-super-decathlon-xxl-arf-cervena-6301000000637.html ale to už má rozpětí 3m. Ovšem na každé akci, bys byl za hvězdu... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 17:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Už jsem něco našel i u Pecky. Takže u pana Víta budou mít asi taky. Našel jsem i tu verzi kolem 1700mm, ale nemají zrovna skladem. Výrobce phoenix.
Takže ty Bellancy co tady dáváte jsou už hotové, tedy ARF? Aha, já si naivně myslel, že to je v rozsypu a skládáte si to sami. 8O :?
A v rozsypu tedy asi jen tu Citabrii od SIG? Moc se mi ty letadla líbí, možná časem taky postavím, ale chtěl bych rozsyp, né hotové.
Děkuji


Naposledy upravil varok dne ned 26.08.2018 17:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 17:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Od phoenixu jsem měl dvě bellanky, 1,7m a 1,4m. Obě lítaly, ale bylo potřeba změnit úhel náběhu křídla. Je to klasická čínská stavebnice, takže je potřeba uložení podvozku zpevnit nebo podvozek dát na plastové šrouby. Kde ji sehnat nevím, ale jednu na modelbazaru někdo prodává. Kdybych měl tehdy čas, sílu a chuť, tak bych strhnul potah a kormidla na křídlech udělal, tak jak to má originál a samozřejmě přidal klapky. Uzoučké křidélka po celé délce jsou hnusný.


Naposledy upravil misamltr dne úte 14.08.2018 10:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 18:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No to je hudba budoucnosti. Ale takové letadla se mi moc líbí. Viděl jsem ji jednou na bahnech u frýdku v tom rozpětí kolem 3m, teda nevím jestli to byla Bellanca Decathlon nebo Citabria, sami pořádně nevěděli a jednou jsem viděl na mod. letišti na Honnegeru v karviné na elektro. To byla asi ta 1700mm a moc pěkné. I uživatel zdejšího fora Tomáš(bohužel nevím který to je, má i své stránky) ji má nebo měl, právě verzi od Thunder Tiger a nádhera. Více se mi líbí na spalovák.


Naposledy upravil varok dne ned 26.08.2018 17:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 22:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Mal som dve jednu 2m na elektro lietala uzastne.
Příloha:
model_gal50280.jpg
model_gal50280.jpg
[ 933.04 KiB | Zobrazeno 3154 krát ]


Teraz mam 2,3m z 30ccm motorom a to je skoro akrobat.
Příloha:
838289_1524394785.jpg
838289_1524394785.jpg
[ 53.06 KiB | Zobrazeno 3154 krát ]


Co som pocul tak ta 1,7m od phoenixu nie je velmi vydarena a vela ludi na nu nadava.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 3:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tomix píše:
Teraz mam 2,3m z 30ccm motorom a to je skoro akrobat.


Pěknej mazlík, kolik to váží bez motoru?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 4:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tomix: Aha, tak se má Phoenixu raději vyhnout, kdybych sháněl? A od jaké firmy jsou prosím ty vaše? Moc pěkné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 4:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00063.aspx
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00406.aspx
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00019.aspx

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 7:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
aviatik666 píše:

Pěknej mazlík, kolik to váží bez motoru?

Bez motora neviem ale je tam DLE30 a s tou to vazi 7kg vyrobca je GOLDWING

jyrry dal dobry odkaz ja by som odporucal tu druhu ma to 2 metre je sice na elektro ale da sa prerobit aj na spalovak.Ta cervena co som mal bola tiez od hackera ale uz ich vyraba iba elektro.
Popripade tu je jedna bazarova http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Be ... mm/854699/

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 11:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Tuhle nedoporučuji http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00063.aspx

Měl jsem v ruce křídla, jsou pekelně těžký, sice pevný, ale když to má vzpěry, tak úplně zbytečně předimenzovaný. Navíc ty křidýlka a klapky jsou uzoučký, až to pěkný není. Navíc cena 40000 je úplně mimo, ikdyž levněji to sehnat nejde. Za mě pilatus porter od topmodelu nebo od pichlera. Každá má své chyby (nemaketové tvary, není v měřítku), ale pilatusové létají. Bellanca má velkou hloubku křídla, takže to bude kluzák a i velké modely belanek létají všelijak. Ale je to můj názor. Ale pokud se jedná o malou 1700mm, tak ji kup. Po vyladění létá dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tu malou z třetího odkazu od jyrryho jsem už viděl i někde jinde. Už si ale nepamatuji kde.
Ty větší pěkné, ale už asi moc velké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 14:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
misamltr píše:
Tuhle nedoporučuji http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00063.aspx

Měl jsem v ruce křídla, jsou pekelně těžký, sice pevný, ale když to má vzpěry, tak úplně zbytečně předimenzovaný. Navíc ty křidýlka a klapky jsou uzoučký, až to pěkný není. Navíc cena 40000 je úplně mimo, ikdyž levněji to sehnat nejde. Za mě pilatus porter od topmodelu nebo od pichlera. Každá má své chyby (nemaketové tvary, není v měřítku), ale pilatusové létají. Bellanca má velkou hloubku křídla, takže to bude kluzák a i velké modely belanek létají všelijak. Ale je to můj názor. Ale pokud se jedná o malou 1700mm, tak ji kup. Po vyladění létá dobře.


Mě se Pilatus nelíbí, nevím kolik je verzí, znám jen ten Turbo Porter a nějak mě to neoslovilo.
Líbí se mi ty Bellancy, Citabria, nebo i Cessny. Prostě takový nějaký styl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 14:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Někde na outerzone jsem našel plánek Bellancy, ale né přímo tam, ale přes google. Na outerzone neumím hledat.
Ale nevím jaké jsou rozměry té Bellancy z outerzone, nebo jak se ten server nazývá. Zkusím kouknout.
Nedělal tady prosím někdo Bellancu nebo Citabrii vlastnoručně? Jednu jsem viděl v pláncích na rcrevue z modeláře, ale ta je myslím dost malá na motor 1,5ccm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 16:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Mě se Pilatus nelíbí, nevím kolik je verzí, znám jen ten Turbo Porter a nějak mě to neoslovilo.
Líbí se mi ty Bellancy, Citabria, nebo i Cessny. Prostě takový nějaký styl.[/quote]

Prostě topmodel má vcelku maketové tvary, ale trup nemá zaoblené hrany jako skutečný, ale zase má delší směrovku. Od pichlera má zaoblené hrany, ale z nepochopitelných důvodů má směrovku kratší. Jednoduše ani jeden výrobce nedokáže okopírovat letadlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz