Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cvičný dolnoplošník ,"čmouďák"
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 0:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdarky všem.
Troufám si říct,že mé začátečnické „podmítání plochy bublinkoletama“ došlo do konečné fáze. Nyní jsem na prahu fáze druhé – plochu budu hloubkově orat většími,hmotnějšími modely. :lol: První byl „Rudej skřet“,pak „Stick“ – i se staženým plynem vyoral brázdu nepřehlédnutelnou… Díky prasklé páce výškovky.
Jinak „Middle Stick“ je snad nepřekonatelný frajer- v rukách zkušeného pilota umí naprosto vše. V rukách pilota málo zkušeného(mých) létá napohodu běžné figury ,jen pokus o „nožový let“ se povětšinou mění v heroický a impozantní průser… :oops:
Nicméně se hodlám „učit za pochodu“ , a mým cílem je(konstrukční) maketa „Hawker Tempest“ ( v imatrikulaci RCAF a konkr. letounu) ,o rozpětí cca2,5 metru ,pohon spalovacím motorem. Z výše uvedeného plyne,že se budu muset naučit létat s „dolnoplochem“. A prý voni,dolnoplochové,jsou mrchy zákeřný…! :?:
Pro prvotní výcvik mi byl doporučen model „Decathlon“ opravuji: Dalotel- případně pak „Meteor“ pana Fary

Jak to vidíte vy,starší,zkušenější? Díky za echo.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Naposledy upravil Sagitt62 dne ned 28.04.2019 9:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 5:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Napis ake mas predstavy o rozpati? Krasne lieta napr. Spacewalker od BH.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 6:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
A preco radsej nesiahnes po nejakom akrobatovi 'strednoplosnik-ovi'? Ten je aspon rovnaky ci je hore alebo dole nohami :) extra?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 6:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
sky59

Pravděpodobně proto, že Hawker Tempest není středoplošník ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 7:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Sagitt62 píše:
Zdarky všem.
Troufám si říct,že mé začátečnické „podmítání plochy bublinkoletama“ došlo do konečné fáze. Nyní jsem na prahu fáze druhé – plochu budu hloubkově orat většími,hmotnějšími modely. :lol: První byl „Rudej skřet“,pak „Stick“ – i se staženým plynem vyoral brázdu nepřehlédnutelnou… Díky prasklé páce výškovky.
Jinak „Middle Stick“ je snad nepřekonatelný frajer- v rukách zkušeného pilota umí naprosto vše. V rukách pilota málo zkušeného(mých) létá napohodu běžné figury ,jen pokus o „nožový let“ se povětšinou mění v heroický a impozantní průser… :oops:
Nicméně se hodlám „učit za pochodu“ , a mým cílem je(konstrukční) maketa „Hawker Tempest“ ( v imatrikulaci RCAF a konkr. letounu) ,o rozpětí cca2,5 metru ,pohon spalovacím motorem. Z výše uvedeného plyne,že se budu muset naučit létat s „dolnoplochem“. A prý voni,dolnoplochové,jsou mrchy zákeřný…! :?:
Pro prvotní výcvik mi byl doporučen model „Decathlon“ případně pak „Meteor“ pana Fary

Jak to vidíte vy,starší,zkušenější? Díky za echo.
S62


Já tě jen uklidním - dolnoplochové NEJSOU mrchy zákeřný.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 9:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Díky,pantátové,všem za reakce. Asi bych měl upřesnit,že nechci "akrobatit" a i přípravu-cvičného dolnoplocha- chci osobně stavět,čili "hotovky typu slož a leť" mě neberou. Možná je to úchylka(? :lol: ),ale mě snad to stavění baví víc,než lítání... Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s výš uvedenými modely( Dalotel,Meteor) Příp.doporučení jiného konstr. modelu. Spíš na spalovák,než elektro. Jo,a to rozpětí vidím na 1500-1800mm Díky.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
pro HonzaS:

Já tě jen uklidním - dolnoplochové NEJSOU mrchy zákeřný.[/quote]

Mňóóó... Tak já tomu zkusím věřit. Ale vlk taky Karkulce sliboval... :mrgreen:

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 11:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Doporučuji Allegro od Modelstudio Tupesy - není sice v rozsypu /slepené půlky křídel a bedna trupu/, a doporučuji s motorem 8.5 - 10ccm. Je to velice hodný cvičný dolnoploch, zvládá akrobacii, krásně přistává, jenom bych mu zvětšil klapku směrovky - zlepší se souvraty a nožák.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
TERAZKY píše:
Napis ake mas predstavy o rozpati? Krasne lieta napr. Spacewalker od BH.

Potvrzuji, Spacewalkery lítaj všecky parádně a čím větší tím lepší. Třeba dvoumetrovej rozsyp od Sig na benzín 20 ccm. Ale není to žádnej šílenej 3D akrobat. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 16:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Hořovice, CZ
Pokud bys chtěl jednoduchou polomaketu, zkus třeba Volksplane VP-1. Já měl už 3 a uvažuji o 4.:-)
2700mm na Titana ZG-38, 2400mm na DLA32, a 1400mm na 3SLipo. Stavba jednoduchá, letové vlastnosti vynikající. Tady je ten 2400mm. https://hank61.rajce.idnes.cz/Volksplane_VP-1/

_________________
Letadla, lodě a taky vlaky :-)
www.http://hank61.rajce.idnes.cz/
https://hankovystranky.eu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Dík,kluci za tipy. Prostuduju ,"zgómnu" a snad nedopadnu jak ten osel,co nakonec chcípnul hlady mezi dvěma kupkami sena /či čeho/... :lol: S62
Post Sriptum: Ty dva výše uvedené modely neznáte nikdo? Já vím-propadliště dějin... :)

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tož senko, udělé se v tem ordnung, páč najprv řádsky napsat co bodeš chceť lepit. Dé se sérečke a gómaj. Máš tam Decathlon, pak Dalotel. To druhý myslíš hen totok https://rc-model.rajce.idnes.cz/Almanac ... _model.JPG ? Ty od hen teho máš aj plán? Zřejmě je to zvětšený Faraon - http://eshop.rcrevue.cz/planky-modelar/ ... 070s.html# . Přeci jen to ale jsou z dnešního pohledu skorohistorici. Nechceš si probrat plánkové servisy se současnými konstrukcemi?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
DAF píše:
Tož senko, udělé se v tem ordnung, páč najprv řádsky napsat co bodeš chceť lepit. Dé se sérečke a gómaj. Máš tam Decathlon, pak Dalotel. To druhý myslíš hen totok https://rc-model.rajce.idnes.cz/Almanac ... _model.JPG ? Ty od hen teho máš aj plán? Zřejmě je to zvětšený Faraon - http://eshop.rcrevue.cz/planky-modelar/ ... 070s.html# . Přeci jen to ale jsou z dnešního pohledu skorohistorici. Nechceš si probrat plánkové servisy se současnými konstrukcemi?

:lol: Tož,DAFe,aš fčííl sa velópl fták,keré béká,jak já temo chápo! Zbetek a to ostatni bodeš mět v SZ ! :lol:

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tož do teho čučím a nic tam néjni! Ňák to nende! Ale vážně, já taky raději lepím, než skládám. Ale tyhle konstrukce jsou dost poplatné době, používaly se z dnešního pohledu ne vždy ty nejoptimálnější profily atd. Navíc to jsou konstrukce z doby, kdy se na volňáska přimontovalo rádio s plácačkou (směrovkou) a šlo se do lufta. Jasně, Dalotel je už o nějaký level výš, stejně jako Meteor, potažmo Faraon. Ale přeci jen jestli by to nechtělo něco modernějšího. Jinak Faraon je u mě v užším výběru, tedy až jednou bude čas, motor by byl, tak jen ten čas 8) .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2019 22:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
DAFe,teprve tu odpověď smolím,dopřej dědkovi čas,fňuk :) S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz