Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Dostalo se mi do ruky cvičné hornoplošné éro ala piper.Rozhodl jsem se,že ho dám dohromady synovi jako první spalovák.Křídlo je polyš potaženej dýhou a trup překližka balza.Když jsem do toho naložil serva,motor,baterky atd.,tak jsem to zvážil(bez paliva) a jsem na nějakých 1650 g při rozpětí 1450 mm..Poletí to nějak rozumně.Nebude to s tímhle plošným zatížením spíš stíhačka?A poradí si s tím Asp 4,1cm(mám i Mvvs 4,6)?Já dělám trošku větší letadla,tak už jsem trošku zapomněl A klukovi je 9 let,ale už řídil i rychlý epp potvory.Možná bych někde vyštrachal i podobný kontrukční křídlo aby to bylo lehčí.Co vy na to kluci?Dík


Naposledy upravil Mosquito dne úte 28.05.2019 20:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 18:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Záleží na profilu. Ale cca 1900g by mohlo být vpohodě pro klidné polítání.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Uvedl jsi hmotnost, rozpětí, ale nikoliv nosnou plochu, takže nevíme, jaké bude plošné zatížení. Mám Pipera o fous menšího s letovkou cca 1600g a létá mi to na dva a půlku. Sice se tomu nechce z trávy startovat, jen z asfaltu (resp z pevné a rovné plochy). Takže bych se to nijak moc nebál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Plochu spočítanou nemám,ale křídlo má docela slušnou hloubku.Není to žádná nudle.Profil má rovnou spodní stranu Tak snad to bude v pohodě.Doufám,že to ta čtyřka dostane na trávě do vzduchu.Mám tam mechový kola o průměru 100 mm,tak to už nějakou tu nerovnost schroupne.Asi to bude trochu rychlejší než jsem si představoval.Chtěl jsem něco jako je Mentor od Multiplexu,akorát na spalovák.Tak uvidíme co z toho vyleze.Dík kluci :D :) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 21:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ja som dal do 1070g eppaka rozpatie asi 900mm asp 2.5ccm a dnes by som dal aj 3.5ccm

S tou 4,1 ccm to stihacka urcite nebude, len aby to letelo aj dohora..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
sky59 píše:
Ja som dal do 1070g eppaka rozpatie asi 900mm asp 2.5ccm a dnes by som dal aj 3.5ccm

S tou 4,1 ccm to stihacka urcite nebude, len aby to letelo aj dohora..

A co tam máš dalšího? Hlavně z rodiny Piperů.

to Mosquito, určitě se to z trávy zvedne v pohodě. Já vzhledem k hmotnosti a výkonu z toho mám na trávě autíčko, ale tak nějak jsem s tím počítal. Ta čtyřka má výrazně vyšší výkon a bude i s větší lopatou, takže v tom problém nevidím.
P.S. Na tuhle čtyřku létají Pipeři od SIGu s rozpětím 1800 mm a hmotností něco málo přes 2 kila. Já v něm mám pětku (tam plyn spíše lechtáš na pohodové létání), ale co jsem našel informace, kluci si na létání s tím menším nestěžovali.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To DAF:Díky za tvojí pomoc.Dám vědět až to s juniorem pošlem do luftu :D .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 6:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě zkus prohledat pro inspiraci RC album - https://www.rcalbum.cz/rc-modely-letadl ... ht_to=2300. Neříkám, že najdeš přesně "svůj" model, ale podobné. Případně si filtry úprav podle sebe.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2019 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ta včera jsem to byl zalítat a poznatky jsou následující.Ze země se to zvedne,ale chce to nechat trochu víc rozjet.To byl trochu oříšek.I když jsem tam dal velká kola,tak to byl trochu boj.Letiště kde lítám není posekaný zrovna nakrátko,ale dalo se to.Je to hodně stabilní éro.Dal jsem i pár lopingů a výkrutů.I na zádech to letí,ale musí se dost tlačit,protože to má profil s rovnou spodní stranou.Jediný co je trochu horší je přistání.Je to na přistání dost rychlý i při volnoběhu.Velmi dobře to plachtí a pomalu vytrácí rychlost a před dosednutím to má snahu vyplavávat.Nevím jestli by tohle synátor na přistání zvládnul.Křídlo má křidélka na vnější polovině ne přes celé rozpětí.Myslíte,že by je šlo používat jako klapky ( flaperony?) ?Při přistání je vychylovat dolů a tím to při přistání krapet zbrzdit.Někde jsem tady zase četl,že je lepší vychylovat křidélka nahoru,tak nevím.Nemáte někdo zkušenost?Nebráním se žádné pomoci.Dík.kluci


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2019 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
K přistání, kluky učím přistávat ve 20 - 30 metrech, stáhnout motor, přitahovat výškovku a držet směr. Až to zvládnou, jdou na zem sami v té "správné" výšce (učím je klasický okruh, ale to není už pro tebe). Tam si vyzkoušej minimálku a pak už bude přistání v poho. Starty z neposekané trávy je vždycky problém. Křidélka na menší polovině křídla jako klapky, to už se tu řešilo a nebylo to doporučeno. Osobní zkušenost ale nemám, nezkoušel jsem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 6:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Pokud to má snahu vyplavat tak pořád letiš moc rychle. Chce to hodně zpomalit na přistání. Zkus si ve výšce minimální rychlost. A podobnou rychlostí se pak přibližuj k letišti.
Klidně si to zkus na výkonu motoru.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak píšeš že ti pomalu klesají otáčky při ubrání plynu, tak jsem řešil to samé. Měl jsem tam Masterku vrtuli a po výměně za APC líp brzdí a klesání otáček se taky výrazně zlepšilo. Přitom jsou obě vrtule stejně těžké (průměr i stoupání taky), ale ta Masterka má proti APC víc hmotnosti na větším průměru, takže víc působí jako setrvačník, alespoň tak si to vysvětluji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Lark: Otáčky klesají normálně,psal jsem,že pomalu vytrácí rychlost..Ale nevadí.To co píšeš mi říkal kolega z letiště.Já tam mám tu MA a velmi nízkej volnoběh.ale plachtí to jak větroň :D .No ozkouším si jeho pádovku ve vejšce a zkusím pak nad zemí zpomalit co nejvíc no.Ono to půjde :D .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mě právě připadá, že APC i líp brzdí, ale chce to vyzkoušet a naučit se nalétávat na přiblížení už na menší rychlosti. Ono je taky subjektivní, že létal i s rychlejšími EPP, jenže ten EPP nemá takovou setrvačnost, jako konstrukční spalovák. To chování modelu je prostě jiné, ale jde jen o zvyk a trénink.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Larku Tu Apc můžu zkusit.A je to jak píšeš.Rychlej model z epp nemá takovou setrvačnost jako spalovák.Přistání s ním může být dost odlišné Tak budeme s juniorem trénovat a trénovat a ...A ono se to časem poddá Dík moc všem.Jako pokračovací model bych tam pro něj měl Canary s motorem Asp.8,5cm.To má křidélka po celé délce křídla.Byl by přínos mixovat je při přistání jako flaperony nebo je to nesmysl?Já s tím přistávám bez toho,ale třeba by mu to pomohlo než se to naučí správně vydojit a jenom položit na trávu né?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz