Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: úte 06.04.2021 19:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.4.2021
Příspěvky: 2
Ahoj, zdravím všechny modeláře, jsem tady na fóru nový.
Mám doma starý model Mentor od Modely, kdysi jsem mu udělal poloakrobatická křídla s ovládanými křidélky, pěkně lítal s motorem MVVS 2 ccm. Jakou byste prosím navrhli elektrizaci tak, aby to bylo pohodové polítání? Chtěl bych se po letech k modelaření vrátit a nechci dělat moc velký kravál :-)
Děkuji,
Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 6:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Já už si ani nepamatuji nebo spíš velmi matně, jak model vypadal,jak byl velký, kolik vážil, ale takový univerzálnější pohon v rozpětí kolem 110-120cm bych viděl na elektromotor vel.3542 kv kolem 800 1000 na 3S možná 4S, lepší by bylo nahodit pár fotek a pár rozměrů

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 6:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
modela_005 (1).jpg
modela_005 (1).jpg
[ 98.53 KiB | Zobrazeno 3892 krát ]

Mentor, vzpomínkový obrázek na hranaté a zvetsené Pluto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 6:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
ty rozměry sice z té fotky nepřečtu, ale už jsem si vzpomněl- s pohonem jsem se trefil plus/minus,ale spíš ještě menší motor jelikož si to pletu s Cesnou od Obagu

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Naposledy upravil corsair dne stř 07.04.2021 6:59, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 6:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Měl jsem Trempíka (asi 125 cm rozpětí a 1200 g) na MVVS 2. Pak jsem ho předělal na elektru, použil jsem motor Turnigy 3530/1100kV napájený 3 články LiPol, vrtuli už nevím. Příkon byl asi 300 W a výkon naprosto dostatečný.

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 12:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
Ahoj,

já osobně bych ho dal zasloužené čestné místo, někde v pokoji pro návštěvy a kouknout po něčem co se od začátku nestavělo, jako obrněný transportér na dieselovou MVVSu... Já takhle uklidil Helio Courier, Pluto....
Mrkni na bubliňáky pro rozlétání a začni si dělat chutě na nějaké konstrukční éro, od začátku stavěné na elektro.

Letu zdar
Jiřin

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: čtv 08.04.2021 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Nihilák píše:
Ahoj,

já osobně bych ho dal zasloužené čestné místo, někde v pokoji pro návštěvy a kouknout po něčem co se od začátku nestavělo, jako obrněný transportér na dieselovou MVVSu... Já takhle uklidil Helio Courier, Pluto....
Mrkni na bubliňáky pro rozlétání a začni si dělat chutě na nějaké konstrukční éro, od začátku stavěné na elektro.

Ahoj,

proč to odkládat??? Já jsem "stavěl" Alberta od Svoru tak dlouho, až jsem se zbavil všech žhavíků a překopl to na elektru.
Stačilo jen vyříznout motorové lože a dát tam přepážku. Já to mám ještě navíc na stavěcích šroubech.
Jestliže tam už žhavík byl, bude nutno posoudit znečištění motorového prostoru mastnotou, vyčistit, odmastit a elektromotor podle situace uchytit. U staršího stroje taky posoudit stav lepených spojů, potah, panty, táhla, stav elektroniky, atd.
Můj Albert lítá s elektromotorem parádně https://www.rcalbum.cz/model/10706-albert.html.

Letu zdar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: čtv 08.04.2021 21:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2020
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 8 - Karolinenthal
Ahoj,

já to nemyslím, jako nějakou pózu, nebo rozmar ale jen jako čistě praktické posouzení hrozeb a úctu k tomu letadlu samému. Mám letadla po mém tátovi, když chodil na ZDŠ... Táta umřel, zůstaly vzpomínky, fotky a tyhle voňavá, promaštěná balsová prkénka.

V zásadě bych to lépe nevystihnul....
Jestliže tam už žhavík byl, bude nutno posoudit znečištění motorového prostoru mastnotou, vyčistit, odmastit a elektromotor podle situace uchytit. U staršího stroje taky posoudit stav lepených spojů, potah, panty, táhla, stav elektroniky, atd.
Jen doplním předělat uložení serv. Cpát tam "standardy" je vožení váhy. Důležité zdůraznit , že půdy jsou plné zaručené nezkroucených modelů letadel a kytar :D

Přiznám se, že by mne lákala představa, vyhrabošit nepostavenou stavebnici, zapřemýšlet nad váhou a osazením 8)

Chtěl bych se po letech k modelaření vrátit
Elekto houbolet pro navrátilce, je výborný start do WiFino-lithiového světa bez trápení. Čistá radost z létání např. FunCub atd. Mentor je krásný projekt na dlouhé zimní večery, nebál bych se označení youngtimer ale teď je jaro, všude bude samá minisukně a je potřeba vyrazit létat.

Já se před rokem vrátil po ztracené dekádě. Houbolet byla jasná volba, určitě se mi podařilo zachránit několik životů žížal, hrabošů a zajíců na poli.

Letu zdar

Jiřin

_________________
Pořád se učím létat rovně akobatickou cochcárnu a nejpomalejší pylony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrizace Mentora od Modely
PříspěvekNapsal: úte 13.04.2021 15:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.4.2021
Příspěvky: 2
Ahoj,
díky vám všem za odpovědi. Vyznívá mi, že by to byl asi opravdu projekt na dlouhé zimní večery, a teď je jaro a navíc práce na zahradě a kolem baráku je moc... . Sice teď s dětma lítáme na louce s nezničitelným dvouvrtulovým pěnovým letadlem, které se řídí jen otáčkami motorků, a asi mi to bude muset stačit. Do Mentora se opět pustím, až budu mít víc volného času. Každopádně někdy zkontroluju aspoň to promaštění kolem motoru a letmo celou konstrukci, jestli už to nebude jen v kategorii sci-fi :-)
Letu zdar a zdravím všechny!
Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz