Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Cloud Dancer

ned 23.02.2020 23:30

CLOUD DANCER

Ahojky všem!
Ve svém "stavitelském obžerství" jsem dospel až k "Oblačnému tanečníkovi" : konk. k výřezům od fy. Flyingwood
http://www.flyingwood.wbs.cz/Motorove-modely-do-2000-mm-.html?vyhledavani=&vsude=&list=&xmlid=1608242#detail
ve verzi/rozpětí 1600mm. Původní model je od Freda Reese/(-ho) Má to být cvičný akrobat.
A ať jsem pátral,jak jsem pátral -tohle éro snad RCmanie nezná,v RCalbu je jenom jeden model -bez bližších údajů...
Takže má otázka zní: Je tu někdo,kdo tohle éro postavil (verze se žhavíkem 6,5ccm) a létal s ním. Zkušenosti? Rady? Díky za echo. S62

Re: Cloud Dancer

pon 24.02.2020 15:24

Ahoj model jsem stavěl před dvěma lety. Sice na elektriku, ale stavebně to není rozdíl, létal skvěle, po sezóně jsem ho prodal. Co konkrétně Tě zajímá?

Re: Cloud Dancer

úte 25.02.2020 20:36

Ahoj a díky za echo.
No-potřeboval bych právě info ohl. verze se žhavíkem-umístění serv kvůli vyvážení,zda někdo použil i vztlak. klapky... a nepohrdnu ani pár fotkama ze stavby... S62

Re: Cloud Dancer

stř 26.02.2020 8:40

Sagitt62 píše:...umístění serv kvůli vyvážení,... S62

Tenhle konkrétní model neznám, ale obecně, není problém postavit model a mít přípravu v trupu, abys mohl destičku se servy při vyvažování posunout, po nalezení správné polohy jí zafixovat (přilepit, přišroubovat). Samozřejmě už mám předpřipravená táhla (také něco hmotí), která jen v trupu upravíš délkově a přiděláš vidličky na uchycení k pákam serv. Většinou v trupu bývá nějaký prostor, abys to mohl posunout o kousek sem nebo tam. Případné drobné nedovážení už lehce doladíš.

Re: Cloud Dancer

stř 26.02.2020 16:36

Zdarky DAFe.
Copak o to,šoupací servozákladnu-to dělám takřka vždy,když to jen trochu jde. Ale třeba u toho zapráskanýho Allegra jsem musel úplně na závěr zbastlit speciál díru do už hotového(!!!) trupu na příjímačový pack,bych éro dovážil. A to mi to po celou stavbu teor. tak pěkně vycházelo. :lol:
A deska se servy měla pohyb /+-/ 28mm. A stejně to nevyšlo,k servům bych se nedostal,olovo v ocasu jsem vozit nechtěl... A proč to nevyšlo netuším,já si tam i napočítal hmotnost patřičného potahu... :oops: Tak se raději optám,třeba už se někdo trápil za mě. :mrgreen:
S62
Přílohy
Cloud Dancer 1600mm.jpg
Allegro vyvažování1.jpg
Allegro-otvor pro aku.jpg

Re: Cloud Dancer

stř 26.02.2020 18:11

V tomto ohledu je fólie sviňa (ono v podstatě jakýkoliv potah), taky jsem si to richtoval a těšil se, jak mi to krásně vyjde a pak jsem serva sunul hóóódně dopředu. Ono se to nezdá, ale gram vzadu jsou takové 4 (i víc) vepředu. Ještě je někdy možné udělat změnu serv o různé hmotnosti těžší za lehčí, nebo obráceně, tedy pokud nejsou pinktlich v těžišti, ale nějaký ten (znatelný) centimetr za nebo před.
Odeslat odpověď