Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 16:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
martin250 píše:
ale to by vysílač hlásil.


V tom stresu jsi hlášku vůbec nemusel registrovat.
Já přeslechnul hlášku časovače jak nic. Radši jsem dal odpočet, aby jich ke konci bylo víc.
Prostě jedna hláška zlomek vteřiny po přetočení letadla , žádná hláška.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 17:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Moje znalosti elektroniky jsou sice těsně nad rozlišovací schopností FUNGUJE/NEFUNGUJE :roll: , ale pokud je BEC samostatný, nezávislý na regulátoru, nesedí mi při jeho krátkodobém výpadku nulová reakce na stažení plynu. Plyn by se samostatným BECem (U-BECem) neměl mít nic společného.

Popis situace v prvním příspěvku
martin250 píše:
V rovném letu najednou zamával křídly ze strany na stranu -dost výrazně- celé to trvalo tak 3 vteřiny. Vypadalo to jak silná turbulence, ale vzduch byl klidný. Věděl jsem, že byl mimo kontrolu a rozhodl se přistát. Chtěl jsem si naletět do správného směru a jít dolů, když se náhle model otočil na záda a stočil kolmo k zemi. V tu chvíli jsem věděl, že neřídím, instinktivně stáhl plyn a čekal na náraz. Jenže motor pořád běžel v tahu. Celé to trvalo tak 5 vteřin.

mi připadá skoro jako sabotáž druhým vysílačem.

Samozřejmě nechci ani naznačovat, že by někdo někomu účelově zrušil model, ale není možné, že by na místě létal třeba kolega, se kterým byli dříve ve spojení učitel-žák a nevypnul bezdrátové spárování? Případně jiná možnost rušení jiným vysílačem? Vím, že 2,4 GHz by mělo být na rušení skoro imunní, ale...

Možná píšu úplné hlouposti, možná "martin250" zrovna létal úplně sám, nikdy nebyl ve módu učitel-žák, možná se někdo znalý zamyslí a na něco přijde.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Moje odpověď neni žádný znalecký názor jen vlastní zkušenost.
Lítal jsem s větroněm na louce na jejímž konci byly stromy. Já byl za nimi tak 50m ve výšce taky 50m
v přímém dohledu anténa vysilače - model,.... najednou nešel model ovládat a šel k zemi.
Všechny komponenty fungují dodnes bez potíží. Bylo mi vysvětleno šíření signálu 2Ghz a radiový stín
od stromů způsobil ztrátu signálu a havarií. Je-li to fakt či ne nemohu hodnotit, ale stalo se.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 18:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
Já byl za nimi tak 50m ve výšce taky 50m
v přímém dohledu anténa vysilače - model,.... najednou nešel model ovládat a šel k zemi.
Všechny komponenty fungují dodnes bez potíží. Bylo mi vysvětleno šíření signálu 2Ghz a radiový stín
od stromů způsobil ztrátu signálu a havarií. Je-li to fakt či ne nemohu hodnotit, ale stalo se.


Radiový stín je, když není vidět model od vysílače.

Lítám kolem baráku, i nízko nad zemí. I za barákem na FPV - takže není přímá viditelnost. Vše chodí.
Dělal jsem i testy přes auto - tam dojde na znatelné snížení signálu, ale 50 m je nic. Kdybychom mluvili o 500m a mimo přímou viditelnost za stromy, tak možná.
Jediný důvod může být špatná instalace antén, ale zase ne na 50 m. To prostě není žádná vzdálenost, pokud to není nějaká hračkovitá souprava za 800 Kč i s přijímačem a baterkami :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 18:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
GR MZ 18 a rx 12ch + benzin 23ccm, levá zatáčka půl plyn náklon asi 45° s myšlenkou na průlet nad placem.
Zhruba v půlce zatáčky jsem jen zabékal to snad néé . . vzdálenost tak 120m ( akro 1m7 klasika moje vlastní)
Mohu poradit, jak se prodírat volejkou po pupek a v pantoflích . . Našel jsem, vybral jsem nehořlavé věci a půjčil si
zapalovač . . .
V obrázku je drobná chybka - čas údaj, šipka 1,5sec . . ale to nehraje roli
Kdo chce, může si zamudrovat . .
Příloha:
L15 rána.jpg
L15 rána.jpg
[ 74.27 KiB | Zobrazeno 1894 krát ]


Jinak to lítalo skoro 3 roky . . pochopitelně při zkoušení na dvoře po ráně vše fungovalo . .
Záznam - symbol BUM-BÁC označuje utržení akumulátoru . .
Je to na place u HK a kde si zatím nikdo na nic neztěžuje. Je fakt, že jsem tenhle RX k MZ 18ce dokupoval na inzerát . .
Inu angličané maj přísloví - nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný věci . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Citace:
Lítám kolem baráku, i nízko nad zemí. I za barákem na FPV - takže není přímá viditelnost. Vše chodí.
Dělal jsem i testy přes auto - tam dojde na znatelné snížení signálu, ale 50 m je nic. Kdybychom mluvili o 500m a mimo přímou viditelnost za stromy, tak možná.
Jediný důvod může být špatná instalace antén, ale zase ne na 50 m. To prostě není žádná vzdálenost, pokud to není nějaká hračkovitá souprava za 800 Kč i s přijímačem a baterkami :D .


Omlouvám se v mém příspěvku chybí údaj o délce té louky na jejímž konci byly ty stromy :D to je tak 350m a já byl 50m za nimi ve výšce 50m

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
pepinozbrna píše:

Omlouvám se v mém příspěvku chybí údaj o délce té louky na jejímž konci byly ty stromy :D to je tak 350m a já byl 50m za nimi ve výšce 50m

Boš píše:
A nebylo po dešti nebo rosa či nějaká jiná možná vlhkost listů? Na vodu je 2,4 Ghz extra háklivá - viz princip mikrovlnky.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 5:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
S FX-18 jsem měl podobné problémy , záhadně mi vysazoval kodér.
Občas po zapnutí nešly žádné nebo jen některé kanály , zamrzalo .
Na stole mi to vždy šlo.
Tak jsem radši pořídil nový , radio bylo stejně za zenitem .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 7:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:

Omlouvám se v mém příspěvku chybí údaj o délce té louky na jejímž konci byly ty stromy :D to je tak 350m a já byl 50m za nimi ve výšce 50m


Tak to je jiná, pak stačilo mít špatně antény, nebo slabší přijímač, vlhčí vzduch a podobně.
Já na 400 m vidím už kulový :lol: , takže to neřeším.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 7:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Něco podobného mě potkalo taky.Naštěstí jen s malým epp érem,takže škoda žádná.Stalo se mi to dvakrát a zjistil jsem,že to bylo vždy se stejnou baterií.Konektor byl k baterii špatně připájen a pod smršťovačkou to nešlo poznat.Takže stačil nějaký prudší obrat,došlo k rozpojení,které prakticky zajišťovala jen smršťovačka a následoval pád.A po pádu se vše "samo opět sletovalo :D " a fungovalo.Ta pravděpodobnost je malá,ale stalo se to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
dudaj píše:
Tak to je jiná, pak stačilo mít špatně antény, nebo slabší přijímač, vlhčí vzduch a podobně.

Ty antény jsou zásadní. Dělal jsem pozemní dosahovou zkoušku u Jetiho. Letadlo (balza) stálo na zemi a já šel po ploše a čuměl na telemetrii obou antén.
Když klesla při chůzi od letadla úroveň na 1, tak jsem se otočil a úroveň vyskočila na 3. Tak jsem ještě asi 100 metrů couval a když poklesla úroveň na 1, tak jsem se otočil a jak mý tělo zaclonilo přímou viditelnost signál spadnul na 0 a po asi dalších 50 metrech začala ječet ztráta dosahu. Bylo to celkově kolem 750 kroků, antény přijímače 15 cm nad zemí a vysílače metr. Jestli platí že ve vzduchu je dosah 3 x větší, tak dva kiláky je celkem dost.
Ale už jsem byl u případu, kde termickej větroň s Jeti pípal ztrátu dosahu a nebylo to až tak daleko a vysoko. Výškoměr ukazoval cca 450 metrů a vzdálenost cca 20 stupňů od svislý.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 10:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
BoŠ píše:


Já mám v plachetnici "ultrahračkovitý" rádio Joysway http://www.pelikan-rcmodely.cz/sada-pri ... ghz-p31705. Anténa přijímače je vodorovně v trupu a ani ne zcela rovně a nikdy neřeklo "NE !". Zkoušel jsem dosah na velkým rybníku a musel jsem koukat přes dalekohled na stativu abych to uřídil (podle mapy to bylo 380 m a stále to šlo a za mírného deště). Pak mám Spektrum a tam bojuju s failama a různými přijímači nepravidelně furt na vzdálenosti éra do 150m bez překážek a nad zemí. Lítám s ním proto jenom "bublinky a houbolety" a mám radši dobrodružnější volňásky.....hodíš, běžíš.... a někdy hledáš :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 11:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Bildy píše:

Já mám v plachetnici "ultrahračkovitý" rádio Joysway http://www.pelikan-rcmodely.cz/sada-pri ... ghz-p31705. Anténa přijímače je vodorovně v trupu a ani ne zcela rovně a nikdy neřeklo "NE !"..


A jak poznáš na lodičce na vetší vzdálenost že na vteřinu dalo servo plnou výchylku třeba, nebo jinak zacukalo ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Bildy píše:

Já mám v plachetnici "ultrahračkovitý" rádio Joysway http://www.pelikan-rcmodely.cz/sada-pri ... ghz-p31705. Anténa přijímače je vodorovně v trupu a ani ne zcela rovně a nikdy neřeklo "NE !". Zkoušel jsem dosah na velkým rybníku a musel jsem koukat přes dalekohled na stativu abych to uřídil (podle mapy to bylo 380 m a stále to šlo a za mírného deště). Pak mám Spektrum a tam bojuju s failama a různými přijímači nepravidelně furt na vzdálenosti éra do 150m bez překážek a nad zemí. Lítám s ním proto jenom "bublinky a houbolety" a mám radši dobrodružnější volňásky.....hodíš, běžíš.... a někdy hledáš :-).
Ale nezajel jsi s loďkou za mokrý keř?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rušení, nebo něco jiného.
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2020 13:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
dudaj píše:

A jak poznáš na lodičce na vetší vzdálenost že na vteřinu dalo servo plnou výchylku třeba, nebo jinak zacukalo ?


Pokud jen "hraje", tak to na lodi nepoznáš, pokud fouká 5-6 m jako když jsem to zkoušel a je to rozjetý, tak vteřinová plná výchylka otočí loď skoro do protisměru....to by bylo vidět. Těžko můžeš zkoušet na takovou vzdálenost zajíždět někam za překážku. Jen jsem tím předchozím příspěvkem chtěl naznačit, že cena rádia v případě těchto anomálií mnohdy nic neznamená. Není to o tom, že když je rádio třeba i 30x dražší, že je v tomhle x-krát spolehlivější.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz