Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 18:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Ačkoli se někomu bude zdát, že dnešní počasí je leda na svah a lítat by šel jen šílenec, tak musím s potešením oznámit, že s pomocí pana Kapuscinského jsme Arsenala úspěšně zalétnuli. Letová hmotnost je kolem 1700g. Lítá to opravdu úžasně, motor má přebytek výkonu. K letovým vlastnostem se vyjadřovat nemohu, ale p. Kapuscinský určitě dojmy napíše. Z pozice vrchního odhazovače mohu říci, že jsem model nemusel ani házet, vylétnul mi z ruky sám. :wink:
První foto je z dne dokončení a druhé z dneška těsně po přistání. Více fotek zatím není, nebylo počasí ani nějak čas, pokud bude zájem, tak mám video z přistání a možná bude i ze startu.


Přílohy:
DSC_0026.jpg
DSC_0026.jpg
[ 565.04 KiB | Zobrazeno 1293 krát ]

DSC_0034.JPG
DSC_0034.JPG
[ 700.04 KiB | Zobrazeno 1293 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 20:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
No jo no. Fokukalo celkem dost ,ale neshledal jsem na chování modelu nic, proč by nemohl poletovat i v silnějším uragánu.
Majitel již hlásil mírné potlačení motoru = ted by mělo býtvše v pořádku. Až Jarda dá pár seznamovacích startů, dá větší výchylky křidélek pak zostří se i příčná rotace při nižších rychlostech.
Stávající výchylka křidélek je pro běžný provoz a realistický letový projev dostatečná. Jenom jsem ze svého letadla zvyklý na ostřejší odezvu ( mám při stejných výchylkách zalepené spáry mezi křidlem a křidélkem).
Těžiště je dle mě v pořádku a když bude funkční i brzda vrtule ,tak s tím můžete lítat na vhodném svahu. Klouže to tak, jak jsem zvyklý.
Tož přeji hoodně vzletů a povedených přistání.

PS. foukalo kolem 10-12 m/s. Byli jste byli svědky že pro stíhačky to neníní limitní a nevadí to prakticky ani historikům.
Info pro neúčastněné : ve vzduchu se v tomto vichru celkem řízeně pohybovali jak školní Vosa z r.1951, tak A2 Eagle z roku 1964.
Oba modely jsou lehounce omotorované, ale sunuli se dopředu i v bezmotorovém letu.
Musím říct,že z takového letového projevu historických špejliček mám docela radost. Ty konstrukce tak nějak vyvrací mýtus, že jsou vhodné pouze do podvěčerního klidu :D

veka1


Naposledy upravil veka1 dne sob 14.01.2012 20:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 20:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Jardu čeká stejně zálet, protože tohle bylo pouze ověření jak to lítá, ostrý zálet je na něm. Ale snad počká na lepší počasí. Tady je krátké video z přistání. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 20:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Karas píše:
Jardu čeká stejně zálet, protože tohle bylo pouze ověření jak to lítá, ostrý zálet je na něm. Ale snad počká na lepší počasí. Tady je krátké video z přistání. :)

... a ten zbytek videa , co točil Islam, je kde? Však tam celou dobu chodil s kamerou v ruce, nebo se pletu? :?

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 21:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
veka1 píše:
Karas píše:
Jardu čeká stejně zálet, protože tohle bylo pouze ověření jak to lítá, ostrý zálet je na něm. Ale snad počká na lepší počasí. Tady je krátké video z přistání. :)

... a ten zbytek videa , co točil Islam, je kde? Však tam celou dobu chodil s kamerou v ruce, nebo se pletu? :?

veka1

No chodil, ale jestli natáčel to nevím :lol: Ono ve vzduchu se toho moc točit nedalo. Točil tuším start a něco kolem. Tohle jsem točil já na mobil, takže jsem to stáhnul hned. On to má na kameru a tak to bude třeba nějak upravit, takže nevím kdy to bude. Až bude lepší počasí, tak nafotím a natočíme lepší. :wink:
Každopádně jsem se namlsal, že bych si ho postavil taky, ale uvidíme na jaře. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 21:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
.. na jaře by měl Arzenal lítat již s novými křídly. Jedno s tlustším profilem pro zatahovák a druhé( bezpodvozkové provedení) bude mít optimalizovaný profil cca 10% tlustý , pro takové rychlejší (žiletkoidní)lítání.
Profily již jsou na světě , teď zbývá spáchat ty křídla :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
No já bych zkusil udělat konstrukční křídla, takže bych si od vás vzal pouze trup. Zatahovací podvozek bych asi na našem letišti příliš nevyužil, respektive bych ho nechal na začátku dráhy. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2012 21:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Karas píše:
No já bych zkusil udělat konstrukční křídla, takže bych si od vás vzal pouze trup. Zatahovací podvozek bych asi na našem letišti příliš nevyužil, respektive bych ho nechal na začátku dráhy. :wink:


.. v pohodě,nevidím problém. Klidně udělej křídlo konstrukční. Pak s Jardou a se mnou porovnáš letové a provozní vlastnosti - proste rozšířime repertoár použitelných konstrukcí křídel .

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2012 0:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2010
Příspěvky: 262
Bydliště: Bratislava
Gratulujem k záletu 8) hlavne v tej kose to ste museli byť nažhavený :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2012 1:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Joba píše:
Gratulujem k záletu 8) hlavne v tej kose to ste museli byť nažhavený :D


.. to víš,mladí a horkokrevní. Už ty teploty v Týništi nemohli vydržet, tak mě vytáhli na letiště do Rokytna. Asi ve smylu řčení "za dobrotu ... zmrzneš "
Ale Arzouš letěl z fleku ,bez nejmenšího zaváhaní . No a ja coby pozvaný pilot, jsem na rozdíl od obsluhy a přihlížejících ,měl ruce i vysílač v teple ( viz herexový chlebník na fotce). :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2012 13:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2010
Příspěvky: 262
Bydliště: Bratislava
veka1 píše:
Joba píše:
Gratulujem k záletu 8) hlavne v tej kose to ste museli byť nažhavený :D


jsem na rozdíl od obsluhy a přihlížejících ,měl ruce i vysílač v teple ( viz herexový chlebník na fotce). :)

veka1

Som si myslel že to nie je súdok s Rumom :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2012 13:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Nj, tak ideální počasí na zálet to nebylo, ale když nás Jarda všechny zverboval tak co jsme měli dělat. :lol: Kdybych neviděl jak to v pohodě lítalo i v tom větru, tak bych asi nevěřil, že se našel někdo kdo v tom mohlí lítat, respektive zalítávat. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arsenal VB-10
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2012 20:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Tak jsem dal do kupy krátké video, není to nic extra a v letu Arsenal příliš vidět není, alespoň uvidíte jak to všechno probíhalo ze začátku. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz