Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 11:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
vlada7 píše:
Je někde na webu nějaké povídání o laminování na skle...?


.... to chces pouzit na Spitfira? Kolik m2 povrchu je na nem ve 2D ? Nebo chces kostru polepovat uzkymi pruhy, jako u preklizkovych vetronu?

Pozn. soukromnou postu ctes?


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 12:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
vlada7 píše:
To bílé nejsou táhla, ale pouzdra pro ocelové struny, zalepena v prostupech každou přepážkou až dopředu a budou 4, směrovka, ostruha a poloviny výškovek. Je to popsáno výše.


Dej tam lanka a nespekuluj, struna na tlak bude uhýbat, pružit, u takhle velkého modelu si zaděláváš na problémy a v hotovým trupu se to bude předělávat podstatně hůř..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
vlada7 píše:
Já jsem tam nosníky měl, uznávám nasucho, ale i tak to nebyl žádný šlágr. Tuhost dodá až lepidlo a potahy, to je jasné. Fotka není aktuální, jen jsem to vložil pro boční představu, jak jsou přepážky od sebe daleko. Zepředu se zdá hustota přepážek přehnaná. Nosníky jsou 2x10 a 3x10.
To bílé nejsou táhla, ale pouzdra pro ocelové struny, zalepena v prostupech každou přepážkou až dopředu a budou 4, směrovka, ostruha a poloviny výškovek. Je to popsáno výše.


Zajdi k doubravkovi a koukni se na jeho trup Lavočky subtilní kostře dodá pevnost balzová skořepina, přepážky určí jen její tvar. Na tak velké letadlo bych nepoužíval náhon jakýmkoliv bowdenem. Proč se bráníš náhonem lanky? Je to přesná a lehké. Pokud tam chceš dát víc podélníků použij už jen balzové. Nesnaž se dělat trup jak nábytek. Mírně zprohýbaný, nebo propadlý potah ti zajistí maketovost povrchu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 14:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Samozřejmě, že nosníky jsou balzové, to už jsem psal. Smrkové nosníky jsem použil pouze na bocích o průřezu 5x10 na výšku, zbytek je lehká balza.
Lanka samozřejmě použít jdou, na směrovce si to dovedu představit, ale nechce se mi dělat dvouramenný lankový náhon na výškovku společný pro obě poloviny.
Lanka by byla dlouhá ke 2m a při jakémkoli problému s jediným je konec. A mám takto volný celý trup, hlavně v místě kabiny. Používám už léta strunu z plynu na škodovky (pr.1.3mm) a co jsem měl 2m spita a jiné modely, tak jsem měl plastové pouzdro místy pobodované k laminátové skořepině trupu a nikdy nebyl problém. Strunou jsem nahrazoval kupované bowdeny s koncovkami M3, kde se mi několikrát stalo, že koncovka, která je jen nalisovaná, povolila a dvakrát mi i struna 0,8mm praskla.
Je to řešení úplně v pohodě, plastová trubka (pouzdro) bude po 100mm zalepena v přepážkách a v tak krátké vzdálenosti se struna o průměru 1,3mm namáhaná na tlak nebo vzpěr neodchýlí, nemá prostě kam. U Honzy se v týdnu zastavím a on u mě asi taky, chci mu to ukázat. Připadá mi, že si nerozumíme, co je bowden (spletené ocelové lanko) a struna (plný ocelový drát), možná se ale pletu. Doubravík to určitě čte a mohl by vložit do svého vlákna nějaké foto náhonů kormidel u své lavočky. Je to asi zajímavé téma u těchto větších modelů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 15:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Možná se mýlim ale bowden se říká tomu plastovému obalu(bílej) struna je struna a lanko je lanko


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Internet je plny stavieb podobnych modelov , ja by som doporucoval to trochu prestudovat ako riesa nahony na smerovku a vyskovku. Inak taktiez si neviem predstavit ako budes tie serva v podstate bez pristupu tam vpredu nastavovat o vymene v pripade potreby ani nehovorim,alebo zo spodu urobis otvor?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
To vis ze to ctu.. :-D
Struna pokud vede rovne je naprosto v pohode.. stavim se.. mozna zitra. ;-) mas polystyren na ten cumak pro me? ;-) :-D

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
[quote="vlada7" Nic ti nenutím, jen popisuji to, co se mně osvědčilo.

Bowdeny bych prostě na na tak velké a těžké éro nikdy nepoužil v daleko menších modelech jsem zažil problémy kdy se třeba nadměrnou teplotou uvnitř trupu plastová trubička nepatrně smrskla a bowden přestal fungovat atd. atd.
S náhonem lanky jsem nikdy žádný problém nezaznamenal a i po havárii vše drží, pokud vše dobře uděláš. Nerezové lanko 0,8 je pevné a lehké. Dám příklad 10 m nerezového lanka o průměru 0,8mm má o hodně menší hmotnost než jedna uhlíková trubka o průměru 8mm. Pokud lanko připevníš tak, jak se má, spoj se neporuší ani při havárii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 784
vlada7 píše:
...
Nebyl by zde někdo, kdo by sem vložil (pokud to pravidla dovolí) pdf scany článku "Celokompozitové křídlo bez použití drahých komp. forem 1-4 díl"
z časopisu RCmodely 02/2012 -05/2012? Kdyžtak si koupím přes eshop CD s PDF celého ročníku, ale pokud to půjde, budu rád. Musel bych čekat, než by přišlo.
Děkuji moc.
Příloha:
P1110154.JPG

Jenom šeptám potichu do ucha :) , že to vidím na ulozto.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 16:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
steno1883 píše:
Jenom šeptám potichu do ucha :) , že to vidím na ulozto.

Ahoj a nepošeptal by jsi ještě heslo třeba do SZ.
Diky

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 16:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Zkus letadlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 16:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
No jo co taky jiného :-) díky moc

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 23:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
steno1883 píše:
Jenom šeptám potichu do ucha :) , že to vidím na ulozto.


I tak se dá šířit časopis :wink: To jednoho potěší, že ty články za to stojí :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 19:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Tak jsem lehce odtučnil zadní přepážky, váhu jsem stáhl na deseti přepážkách o 50g, takže výsledná váha je 68g.
Pevnostně jsou přepážky na zmačknutí srovnatelné a to jsou docela veliké (největší má na výšku přes 300mm).
Jinak děkuji za umístění časopisů ke stažení:). A zároveň chci poděkovat
za konzultaci uživateli Veka1 (Peter Kapuscinký- Vekamodel), který mi prozradil několik technologických způsobů a postupů,
které bych mohl využít při stavbě. Teď dokreslím detaily kolem uložení výškovky a směrovky, vyřežu a budu pokračovat.
Příloha:
Poznámka: Před a nyní:)
P1110161.JPG
P1110161.JPG
[ 84.98 KiB | Zobrazeno 2109 krát ]


Příloha:
P1110188.JPG
P1110188.JPG
[ 87.35 KiB | Zobrazeno 2109 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 19:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Tak dnes jsem konečně dořezal pevnou část směrovky, zítra vyfrézuji výškovku a duralové uchycení ostruhového kola.
Příloha:
P1110205.JPG
P1110205.JPG
[ 59.71 KiB | Zobrazeno 1907 krát ]


Příloha:
P1110206.JPG
P1110206.JPG
[ 118.69 KiB | Zobrazeno 1907 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz