Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
S realistickým letem bych to viděl na 2,8m ;-)
Ale nezavisíš s tím :-)

Pro inspiraci mrkni k Velkému Cirkusu (možná přes LV), Hnilicové mají Zeppelin Staaken v nějaké velké formě.
Velké.... však víš, pro mě je všechno nad dva metry velké, jiní začínají na třech... a třeba Zdeněk Kopeček staví Čmeláka ve čtyřech metrech...

:-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 22:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo, tak to je opravdu veliké :-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Po delší době jsem anabázi s plánkem vyřešil. Jak jsem psal, první pokus tak docela nevyšel - plánek z FMT nebyla ani tak Gotha, jako spíš model Gothou inspirovaný. V jednu chvíli jsem byl už rozhodnutý začít stavět Blocha MB-200, ale pak jsem na RC Groups procházel vlákno o stavbě Gothy a řekl jsem si, že dvě křídla jsou prostě dvě křídla :-). Navíc povrchovka stroje, který nesl nápis MoRoTaS je luxusní: https://cdn-live.warthunder.com/uploads ... tha-10.jpg. Stáhl jxsem si tedy nějaké trojpohledy, dokonce jsem si koupil kit 1:72, abych ho mohl oměřit a začal jsem překreslovat ty největší zhůvěřilosti na plánku z FMT. Už jsem byl dost daleko, ale pak jsem narazil na to, že nesedí ani vzájemné poměry délka/rozpětí a pod. Tak jsem zkusil znovu napsat do Arizonamodels s dotazem, jestli by nebylo možné mít jejich plán v elektronické podobě (protože poštovné za tištěné plány bylo víc jak dvojnásobek ceny plánu). A ono to možné bylo :-). Ještě ten den jsem přes PayPal zaplatil a do mailu mi přistál odkaz ke stažení. K tomu jsem od Arizona models dostal publikace Profile Publication a Windsock datafile k danému letadlu, návod na zhotovení maketových detailů a spustu fotografií ze stavby. Dnes jsem plány nechal vytisknout - jen v trochu větším měřítku,aby rozpětí vyšlo na 2,6 m. Až začnu, založím vlákno o stavbě. Plán je na první pohled lepší, mež ten z FMT, ale je tam dost prostoru pro invenci stavitele a při stavbě bude třeba přemýšlet. Rozhodně to není takový luxus, jako jsou naše plánky z RCM nebo RCR, kde je nakreslená každá přepážka nebo rozvinutý tvar každého dílu. Tady je půdorys, bokorys, žebra, 1-2 trupové přepážky a ostatní je na staviteli. Docela se na to těším.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz