Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ahoj, teď jsem si sice dal stopku na stavbu nových modelů, ale už dopředu tuším, že nejpozději v zimě mne začnou svrbět ruce, nevydržím a začnu stavět. Po sérii stíhaček z WW I bych si chtěl postavit taky nějaký bombardér ze stejného období, popřípadě lehce po 1. válce. Už delší delší dobu se snažím najít nějaký vhodný plán, nabídku výřezů nebo i stavebnici, ale nějak se nedaří. Zkoušel jsem outerzone, aerofred a pod, ale když už jsem něco našel, tak to byl plán na nějakého volňáska nebo třípohledy. A popravdě, netroufám si na to, vzít třípohled, nazvětšovat ho a nakreslit si do něj konstrukci.
Mám představu modelu o rozpětí kolem 2 m (to jsem ještě schopný poskládat na pracovním stole). Nemáte někdo náhodou tip na plán, případně dodavatele pálených/frézovaných dílů, který by měl podobný model v nabídce? Klidně i v zahraničí.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Co třeba Gotha? Měřítko 1:12 odpovídá Tvému požadavku.
https://arizonamodels.com/products/gotha-giv-gv


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Gotha dobrá, dík za tip. Sice trochu dražší, ale zase je to kompletní kit, včetně maket motorů a pod. A dokonce ani nemusí mít lozengovou kamufláž :-). Tu určitě povedu v patrnosti a až přijde čas, tak se uvidí...

EDIT: teď jsem si všiml, že jde objednat i jen plán. TAk to by mohla být cesta...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 0:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak jsem si psal s arizonamodels a nově mají kromě Gothy G.IV/V i Gothu G.I jako kit. Ještě teda nevím, jestli je taky 1/12. Ale to je hooodně ujetý letadlo, to by se mi mohlo líbit :-)
Jinak na okraj - Gothu G.IV dělá (menší, rozpětí cca 1600mm) Maxford jako ARF, prodává jí třeba Lindiger. Tak kdyby se mi nechtělo stavět a chtěl jsem rychlé, instantní řešení, byla by to cesta k WW I bombardéru. Jen mi na tom teda vadí ten potah lesklou fólií. To je jen taková teoretická úvaha...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 6:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kope píše:
Jen mi na tom teda vadí ten potah lesklou fólií. ...

MOTIP sprej, matny lak a je to slusne matne. Vicekrat jsem pouzil na WW II. Slusne drzi a i s nim se folie da opakovane prizehlit kdyz slunicko zapracuje.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.10.2018 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak jsem asi "vyměkl" a do Gothy nepůjdu. Sice by se mi ten kit hodně líbil, ale když jsem to tak počítal, i s dopravou, clem a DPH bych se dostal skoro ke 20 000 a to se mi investovat nechce, to raději pojedu s dětma na hory. A jelikož plánů na bombardéry z WW I moc není, trochu jsem ustoupil a nejspíš půjdu do meziválečného Blocha MB-200 podle plánu z RCR. Ještě lehce rozmýšlím nad Dornierem Do-23 od Laddie Mikolaska, zvětšeným o 30% na dva metry rozpětí (stavěl jsem od něj Phonixe) - https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=5988. Ale zatím se kloním spíš k tomu Blochu. Chtěl bych z toho udělat trochu maketu a na toho Blocha se přeci jen dá sehnat víc podkladů.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak už jsem se zaradoval, že se mi podařilo najít plánek na Gothu IV. Sice trochu větší, než jsem původně chtěl (2,6m), ale zato v Evropě (německý FMT magazín) - takže není třeba řešit clo a dph - a navíc je model rovnou v elektroverzi, tudíž není nutné řešit ani konverzi, protože spalováky neprovozuju. Dokonce se k němu dají koupit výřezy žeber a přepážek nebo i celý kit. Poptal jsem si tedy plánek k narozeninám a v mírném předstihu jsem ho opravdu dostal. Ale... Jsem docela zklamaný. Když to porovnám s plánky, které vycházejí v českých modelářských časopisech, tak je to teda nebe a dudy. Ten německý plánek je o hodně slabší. Je tam i spousta zjednodušení a k tomu, aby z toho byla alespoň polomaketa a ne model, tvarově připomínající Gothu, bude (pokud se do toho pustím) hooodně dlouhá cesta. Některé věci, které jsou v plánku nebo v přiloženém popisu, jsem fakt nepochopil. Vše se dá řešit, ale proboha proč třeba autor použil balonová kola nebo vyráběl pneumatický odpružený podvozek na model WWI nebo dal servo směrovky na hřbet trupu do místa zadního střeliště (tak, že páka trčí ven z tupu), tak to mi hlava nebere.
Navíc v popisu je doslova uvedeno - " jako dvojplošník s rozpětím 2.6m a váhou 5.1 kg (plošné zatížení 43g/dm2) je Gotha modelem do klidných podmínek". A stavět model, který bych vytáhl 2x do roka se mi moc nechce. K tomu mi kamarádi hecují, abych konečně postavil něco, co by se dalo použít jako soutěžní polomaketa. A na soutěžích se lítá vítr-nevítr. A k tomu mi model s takovou charakteristikou moc vhodný nepřijde.
Takže ten Bloch, zmiňovaný v předchozím příspěvku nakonec přeci jen bude lepší varianta. Plánek a dokonce i výlisky střelišť od autora modelu už na něj mám .

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
A co tohle?
https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=4720
Je to sice jen 1270 mm rozpětí, ale dalo by se to nazvětšovat a upravit a je to taky pěkná předloha.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 21:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Fešák!
Od té doby, co už se neprodává " v polystyrenu", tak se mi začíná znovu líbit ;-)

Mimochodem - má li být splněno zadání "bombardér z I.WW", pak to bude vždy ve výsledku model do klidu.
Tedy pokud to někdo nezprzní a nebude s tím točit výkruty...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
On se někdy dělal "Amiens" v polystyrénu? Já měl za to, že se dělal jen Vickers Vimmy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
2 Curtiss: jo, na DH.10 z outerzone jsem taky koukal- snad jako na jednu z prvních (spolu s Handley-Page Heyford). Jediné co mne odradilo je to zvětšování. Copak o to, dojít do copy centra a nechat výkres nazvětšovat je jednoduchý. Ale oba víme, že jen o tom to není - bylo by potřeba alespoň přibližně spočítat pevnostní uzly, nosník křídla a pod. Nějak si na to pořád netroufám a nechce se mi s tím někoho otravovat. Ale nevylučuju, že až odevzdám aktuální zakázky v práci a nastane klid a pohoda vánoc ;-), tak že se obklopím literaturou a pustím se do toho.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 20:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Curtiss píše:
A co tohle?
https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=4720
Je to sice jen 1270 mm rozpětí, ale dalo by se to nazvětšovat a upravit a je to taky pěkná předloha.


Sakra, Pavle!
Kolem sebe mám tolik projektů v různém stadiu (i před záletem) a ta mi předhodíš DH-10!!!
:-) :-)

Už jsem to zvětšil na origo velikost (ale to chce už RC, původně to bylo FF, ale v r. 1976 byly pohony "někde jinde").
A druhý výkres jsem dal jako "metrovku" - ta by mohla být jak RC, tak FF ;-)

Teď ještě někde vyštrachat Windsock, abych (ne moc pozdě) zjistil, co všechno je nakresleno jinak... :-)


Naposledy upravil Steve dne stř 21.11.2018 20:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 20:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Curtiss píše:
On se někdy dělal "Amiens" v polystyrénu? Já měl za to, že se dělal jen Vickers Vimmy.


DéHá prodával JR Models ;-)
Pokud se nepletu, byl to polystyren....
Nikdy jsem nefandil WWI v polystyrenu, ať ji vyráběl (či vyrábí) kdokoliv ;-)
A to ani když se předloze podobá, ne tak když se podle ní jen jmenuje.... :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Steve píše:
DéHá prodával JR Models ;-)
Pokud se nepletu, byl to polystyren....
(

No jo, máš pravdu, úplně jsem na něho zapoměl :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 12:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Curtiss píše:

Hele, dvoumotorák...
Jak by to muselo být velké na 2 motory - ekvivalenty cca 15-20ccm spalováků?
Že bych si odskočil od WWII (které mi letos nějak padají :mrgreen: ) ke žbrdlinkám... tohle má navíc žebříkoidní tvary, to by se stavělo asi snadno...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz