Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pěkná maketka
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 9:37 
Mazák
Mazák

BoBik_CZ píše:
Já si nemyslím, že ta ostrá zatáčka těsně po startu byla chtěná. ...Na těch internetech jsou všichni strašně chytří. :lol: Ale chtěl bych vidět někoho z místních kritiků, kdyby mu to dali do ruky. :wink:
Taky to tak vidím (ale nejsem zase takovej expert).

PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 18:33 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Proč se vlastně dělaly na letadlech tyhle "kočičí uši"? Že by to mělo nějakej zásadní vliv na indukovaný odpor? Vůbec mě nenapadá jinej důvod, proč to dělali. Ale aerodynamika není moje domácí hřiště. :oops: Tyhle mrchy s kočičíma ušima jako třeba Z-XII bez pořádnýho negativu, to je při přetažení bída běs.
Třeba si to přečte Mistr Lněnička a vysvětlí nám to. :)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
Celeron píše:
Proč se vlastně dělaly na letadlech tyhle "kočičí uši"? Že by to mělo nějakej zásadní vliv na indukovaný odpor? Vůbec mě nenapadá jinej důvod, proč to dělali. Ale aerodynamika není moje domácí hřiště. :oops: Tyhle mrchy s kočičíma ušima jako třeba Z-XII bez pořádnýho negativu, to je při přetažení bída běs.
Třeba si to přečte Mistr Lněnička a vysvětlí nám to. :)

Zkus zapojit to co máš mezi ušima a strýčka google.Porovnej 88 se 188 a třeba na to přijdeš

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 22:16 
Mazák
Mazák

No právě že proti sériový Ju 88 A4 žádnej zázračnej nárůst parametrů rychlosti, dostupu, nosnosti a vytrvalosti nevidím. Řádově jednotky procent.
Když toho máš tolik mezi ušima, tak bys to tady mohl upřesnit.

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 10:53 
Mazák
Mazák

Proč jenom mám pocit, že když se tady někdo zeptá na něco ohledně aerodynamiky, dostane se mu slušněji nebo méně slušně formulované odpovědi zhruba ve významu "když seš tak blbej že to nevíš, tak já ti to neřeknu"?

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 11:02 
Mazák
Mazák

YenyaKas píše:
Proč jenom mám pocit, že když se tady někdo zeptá na něco ohledně aerodynamiky, dostane se mu slušněji nebo méně slušně formulované odpovědi zhruba ve významu "když seš tak blbej že to nevíš, tak já ti to neřeknu"?

To bohužel není pocit, ale realita. Chtěl jsem položit stejný dotaz na půdorys křídel, ale očekával jsem trollí reakci, proto jsem počkal a fakt přišla.

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 17:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

aerodynamika je holt kontroverzní téma.. :-D

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 18:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Proč si myslíte, že za to kývání můžou ty konce křídel? Možná má prostě jen příliš velké výchylky křidélek, tak to nemůže pochytat. To křídlo asi nemá úplně špatné vlastnosti, protože kdyby jo, tak by ho to už několikrát pěkně potrestalo. Minimálně v té první ostré zatáčce a při přistání.

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 18:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pravda je taková,že jste líní vyhledávat informace . Přitom jsou dostupné na netu .Stačilo porovnat Ju 88 vyvoj Ju 188 proč jsou tam takové a takové motory,proč potřabovali zvětšit plochu křídel ,účel atd.To vše je všem dostupné na Google ale proč to hledat že , když nám to někdo strčí až pod nos

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 18:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Když to tak čtu, tak si říkám proč vlastně podobné diskuze ještě existují, když je všechno v Google.

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 18:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

martin250 píše:
Proč si myslíte, že za to kývání můžou ty konce křídel? Možná má prostě jen příliš velké výchylky křidélek, tak to nemůže pochytat. To křídlo asi nemá úplně špatné vlastnosti, protože kdyby jo, tak by ho to už několikrát pěkně potrestalo. Minimálně v té první ostré zatáčce a při přistání.

Ano souhlasím,navíc tam píše že mu vypadl jeden přijímač a měl velké výchylky .Kupodivu stejné reakce mudrlantů jako zde . To kývání při sestupu na přistání může být vytrácení výšky nebo chtěl zůstat při kontaktu správných výchylek při letu k sobě . Přeci jen má to 85kilo . Podle mne to éro má dobré letové vlastnosti a chce to jen doladit

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 18:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

jio píše:
Když to tak čtu, tak si říkám proč vlastně podobné diskuze ještě existují, když je všechno v Google.

Jio to se týká jen některých jedinců a navíc proč tady rozvádět teorie tipu letu čmeláka či porodnosti prasat . Kdo chce najde,kdo nechce .......,

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 20:58 
Mazák
Mazák

Že se ale urodilo, co?

No protože je to diskusní fórum, přece. Pokud k tomu někdo nemá co říct, je podle mého názoru zbytečné honit si ego siláckými prohlášeními typu "použij to mezi ušima a najdi si to sám". To radši nepiš nic, informační hodnotu pro ty, kdo si to přijdou přečíst třeba za rok dva, to bude mít stejnou, a bude menší otrava to číst.

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

YenyaKas píše:
Že se ale urodilo, co?

No protože je to diskusní fórum, přece. Pokud k tomu někdo nemá co říct, je podle mého názoru zbytečné honit si ego siláckými prohlášeními typu "použij to mezi ušima a najdi si to sám". To radši nepiš nic, informační hodnotu pro ty, kdo si to přijdou přečíst třeba za rok dva, to bude mít stejnou, a bude menší otrava to číst.

A potrefená husa se ozvala :lol: Hele já nemám chuť s tebou trollit a tobě ani o nic jiného nejde,protože to s tím modelem či vlastnostmi nemá absolutně nic společnýho . Jak již jsem psal máš možnost a já dost i napověděl si to vyhledat . Nebuď línej,vyhledej a můžeš to tu doplnit , co ti brání ? On i p.Lněnička tě trefil .
Víš,mezi námi je rozdíl,naše generace se učila informace vyhledávat a zpracovávat a tvoje jen stát s nataženou rukou .Přesto , když zvládneš tohle http://www.mpizza.cz/jak-si-objednat , zvládneš i dohledat inkriminované informace . Já tomu věnoval svůj čas a je jen na mne jestli je sdělím nebo ne.To není moje povinnost a protože se to nevztahuje k technickým k modelařině , tam jsem vždy když věděl tak i odpověděl, nevidím důvod to měnit .

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 13.10.2018 23:51 
Mazák
Mazák

Trolíš tady jenom bláboly. Hned po tom, co jsi reagoval na můj dotaz jsem veděl, že na otázku neodpovíš, protože fundovanou odpověď prostě ani nevíš. Jen jsi chtěl vyvolat konflikt. Teď jsi tu navíc napadl další lidi a vytlačil další bláboly. Jen tak dál, ještě pár takových a můžem to tu opravdu zrušit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další