Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 20:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Zdravím,
potřeboval bych info o těžišti a vyosení motoru.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 22:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
ondřej píše:
Zdravím,
potřeboval bych info o těžišti a vyosení motoru.
Dík


Luku , proc nepouzijes k ziskani adekvatni informace kontakt na strance vyrobce . Kdo jiny muze mit o vyrobku vic znalosti nez jeho tvurce??? :?

Ps. clovek, kery se pusti do stavby takoveho letadla by jiz od prirozeni mel dokazt urcit teziste i vyoseni motoru sam , bez pomoci pani ucitelky.... tak situaci vnimam ja.
To neni zadna raketova veda, aby to bezny modelar nezvladl ... informaci je dostatek ( mj. i na mem starem webu v sekci dilna ). Staci se trosku posnazit a verit sam sobe.
:)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 10:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
No, asi tak, kdyby mě to bylo řečeno, tak se neptám. Vyosení dělám u sportovních modelů podle zkušenosti, ale s maketovýma krabicemi nemám zkušenost. Bude tam maketový oplechování a tak bych nerad pořád předělával otvor pro hřídel motoru. Zatím jsem dostal dva typy. Jeden s vyosením 2, -2° a druhý úúplně bez. Lítá to oboje, bohužel nevím jak se s tím perou při letu :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Od oka... vodorovne 0, doprava 2°
. Tazisko 27-30% hlbky kridla.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A byl by takový problém to zalétat, a tím odladit zaúhlování motoru, bez deklu, nebo jen s nějakým provizorním, a ten maketový tam dát až potom? Co se těžiště týče, pochybuju, že by ho výrobce neuvedl, stejně jako úhly pro motor a seřízení. Ovšem na rovinu přiznávám, že ten model znám jen ze stránek výrobce. Na jeho určení existují programy nebo příslušné vzorce (kdysi vyšel postup v Modeláři, a určitě nejen v něm). Lze vycházet z obdobných modelů pro inspiraci, na netu se toho dá najít dost.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2019 14:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
ondřej píše:
No, asi tak, kdyby mě to bylo řečeno, tak se neptám. Vyosení dělám u sportovních modelů podle zkušenosti, ale s maketovýma krabicemi nemám zkušenost. Bude tam maketový oplechování a tak bych nerad pořád předělával otvor pro hřídel motoru. Zatím jsem dostal dva typy. Jeden s vyosením 2, -2° a druhý úúplně bez. Lítá to oboje, bohužel nevím jak se s tím perou při letu :roll:


Asi tak .. jsi reditel, toz se muzes rozhodnout, kde informaci ziskas.

Pokud bys koupil model ,nebo sadu vyrezu ode mne , docela by mne mrzelo, kdybys mel takove zaklady resit s kymkoli jiym.
Proto se snazim ,aby zakaznik jeste pred nakupem mel vsechny potrebne informace k dispozici ( osobni komunikace) ... neprodavam zajice v pytli.
Pokud presto vznikne nejasnost, jsem rad za zpetnou komunikaci se zakaznikem... vede to k doplneni souboru informaci pro dany vyrobek ve prospech uzivatelu.

Pozn. nadale si vsak myslim, ze stavitel takoveho modelu by mel levou zadni ovladat zaklady stavebni mechaniky a mechaniky letu, tj. neptat se sousedu co a jak, ale mit nastudovano, proc prave tak.

Empirie je dobra, ale ... koukl ses na clanky (ohledene tveho dotazu), co visi na mem webu?

Kazdy jsme sam svuj, mame ruzne pilotni potreby,zkusenosti atd. Toz by jsme meli mit letadla odladene pro sebe a svou povahu. Tomu pak odpovida i rozdilene serizeni, motorizace atd, no ne?
Podle vyse uvedene odpovedi zkusenosti mas hafo , tak v cem problem? :)


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia BH1-Flying wood
PříspěvekNapsal: pon 30.12.2019 22:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Bude nějaký fotoreport ze stavby? Tohle éro mě taky zajímá. Ideální velikost na třicítku benzin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz