Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Zdravím pánové, může mi někdo poradit, jak udělat posuvnou kabinu na model letadla? Jedná se mi hlavně o to, z čeho a jak udělat tu část, po které se bude kabina posouvat. Díky za případné inspirace.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 17:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2019
Příspěvky: 48
Bydliště: čr
Jen pro inspiraci, je to celý seriál (11 dílů) :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 17:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Třeba https://www.modelmax.cz/modelmax2/eshop ... ricane-1-4
ale i v nějakém obi či jiném se dají sehnat kolejničky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
díky za nakopnutí. To bude něco to udělat. Moje kabinka má pouhých cca 30 cm. Jde o model TOM 8, kde se s něčím takovým v plánu nepočítá. Stejně tak zasouvací podvozek. S tím sem se již popral, tak uvidím, jak zvládnu tu kabinku. Času mám dost, nikam nespěchám. Důchod je na některé věci dobrý.

Vše nejlepší do nového roku, hlavně to zdraví a pevné nervy. A ať to lítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Stavíš Toma podle plánku, co vyšel v S-řadě Modelář? V jaký velikosti a na jakej motor? U nás tu jeden lítal na Brno 8,5ccm a moc pěkně. Křídla a výškovka mají proti jinejm maketám docela slušnou plochu a je to na něm znát. Kabinu ale posuvnou neměl.
Majitel asi bude ještě mít formu na haupnu, mám se ho zeptat?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 23:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jo, je to Modelář S 129, rozpětí 1600mm. Místo spalováku tam chci dát elektro. Sice na to mám i MVVS 6,5 motor, ale nějak se mi nechce to mít celé zbabrané od oleje. Tu úpravu podvozku a kabiny je můj výmysl, čímž jsem si asi zadělal na nějakou tu práci navíc, ale doufám, že to nějak zvládnu. Forma na haubnu by se hodila. Sice mám načaté kopyto, ale proč dělat něco, co už někdo má. Tak bych i přivítal, kdyby ses toho známého optal na výpůjčku. A kdyby se třeba nudil a byl ochotný ji za úplatu vylaminovat, tak samozřejmě bude radost násobná.

Ještě by mne zajímalo, jakou ten jeho model má hmotnost. Kvůli pohonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2020 0:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš Béda je stará škola, vše staví dost betelně a těžký. Zeptám se ho na to kopyto i váhu. Laminovat ti to určitě nebude, dával si ji laminovat Fandovi Fialovi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2020 1:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
já váhou taky zrovna nešetřil. On je to původně plánek myslím od Fary a ten stavěl bytelné modely. Laminovat mi cizí není a samozřejmě budu rád i za to zapůjčení formy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem se Bédovi dovolal. Formu má ale říkal, že při kopírování půjčenýho plánku si toho svýho Toma v DPT studiu rovnou zvětšil asi o 15% a rozpětí má 1850 mm.
Modelář 129S jsem našel a na plánku je psaný rozpětí 1620 mm, takže má pravdu a haupna bude větší. Všiml jsem si, že to není jedinná úprava proti původnímu plánku, křídla Béda postavil jen s jednoduchým lomením, Tom ma plánku měl dvojtý. Ale i tak to lítá fajnově.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
v tom plánku je i pár zvláštních chyb. Tak třeba střední díl křídla nenaváže na uši. Je asi o 1 cm širší, což se pozná až při sestavování. Žebra nejspíš někdo špatně překreslil. A je tam toho víc. Stavěl jsem jej před asi 20ti lety a tehdy to byl plán, který seděl na mm. Dnes se fláká nějak všechno.
No, pokud má Béda model zvětšený, tak forma pasovat nebude. Udělám si svou.
Pokud se to vše povede a bude to lítat, mám už dva roky zvětšený plán Toma o 50%. Původně jsem to zamýšlel postavit větší. No, nakonec jsem se vrátil k původnímu.

Díky za snahu pomoci, toho si cením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 7:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2009
Příspěvky: 77
Čau taky jsem řešil posuvnou kabinu na své P40 Warhawk ale zatím přemýšlím čím to pohánět .Profily jsem koupil na esopu http://www.litomysky.cz/mat/index.html má jich tam spousty nebo jak tu píše kolega v hornbach nebo obi ale výběr je o něco menší


Přílohy:
IMG_20200925_193432.jpg
IMG_20200925_193432.jpg
[ 35.38 KiB | Zobrazeno 4317 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 7:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2009
Příspěvky: 77
Nevím jak dát vice fotek,Tu je i s kabinou není to ještě upravené v těch plíškách budou závity, Co tam plánuješ za pohon aby to otvíralo a zavíralo


Přílohy:
IMG_20200925_192748.jpg
IMG_20200925_192748.jpg
[ 67.2 KiB | Zobrazeno 4315 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Pánové, ten profil se mi líbí. Jaký to má rozměr a pod jakým názvem jste to objednávali?
Pohon zatím neřeším, až podle toho, jak to udělám. Upravovat a vymýšlet se dá za pochodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 23:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Standa Stuchlý píše:
Tak třeba střední díl křídla nenaváže na uši. Je asi o 1 cm širší, což se pozná až při sestavování. Žebra nejspíš někdo špatně překreslil.

Koukal jsem do těch mých značně žlutých 4 listů původního vydání plánku a tam je šířka středu 273 mm a navazujícího ucha taky 273mm. Žebro K4, kde se spojuje střed a ucho je 254 mm a je jak žebro, tak zakreslení do křídla stejný. Protože jsou uši a střed na jiným výkresu, tak možná problém s formátem. Jednou se mi při kopírování na laseru v Xeronu H.K. stalo, že asi teplotou pece tiskárny se výkres zdrcnul na dýlce 1 m asi o 12 mm. Zajímavý, že to bylo jen na 4 z asi 20 listů. Když jsem to reklamoval, tak mi řekli že to bylo po ránu a kopírka nebyla teplotně usazená. Tak třeba podobný problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posuvná kabina
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2020 0:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
je to možné, že k chybě došlo při kopírování. Já už to poměřit nemám jak, protože jsem plán postupně rozstříhal, jak jsem lepil jednotlivé díly na balsu a překlížku. Kdybych si to 0překontroloval předem, tak bych na to přišel. Já žebro 4 přilepil na střední díl, že k němu pak dolepím to ucho. No, musel jsem celé ucho, tedy obě, předělat, aby to sedlo. Nasraný jsem u toho byl tedy fakt dostatečně. Ale nakonec jsem to srovnal. Přece jen, dělá se podle plánu bez daných výřezů, tak se to vždy dá nějak poopravit a upravit.

Ještě uvažuji, kde sehnat širokou papírovou lepící pásku. Dělal jsem s ní samolepky na křídla. Šlo udělat prakticky cokoli a po nanesení na plochu a přelakování to bylo super. Ale ty pásky 10 cm široké jsem už dlouho nikde neviděl. Jen plastové a ty se na to nehodí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz