Switch to full style
Zkuste si jak fórum funguje. Zde vložte svůj první příspěvek.
Odeslat odpověď

Re: vkládání fotek do příspěvku

pon 13.02.2012 16:00

Také zkouším tak se prosím nezlopte
Přílohy
2120341.jpg

Re: vkládání fotek do příspěvku

pon 13.02.2012 16:51

Nezlopime se :-)

Klidne zkousej dal a pokud chces delat nejake vetsi harakiri, uplne dole ve vypisu for je chemicka laborator :-)

Re: vkládání fotek do příspěvku

pon 13.02.2012 18:14

zkouška vkladani foto
Přílohy
DSC_0110.jpg

Re: vkládání fotek do příspěvku

sob 18.02.2012 18:08

volente píše:Píše mě to "Nelze zjistit velikost obrázku" a nejde odeslat, pokud to zadam jako odkaz z Picasa web. Poradíte co s tím?

Pokud to chci nahrát z webu, hlásí mi to taky. Zatím na to nikdo nereagoval. Víte někdo, co s tím?? Přes přílohu mi to normálně jde.

Re: vkládání fotek do příspěvku

sob 18.02.2012 19:06

mo-mo píše:
volente píše:Píše mě to "Nelze zjistit velikost obrázku" a nejde odeslat, pokud to zadam jako odkaz z Picasa web. Poradíte co s tím?

Pokud to chci nahrát z webu, hlásí mi to taky. Zatím na to nikdo nereagoval. Víte někdo, co s tím?? Přes přílohu mi to normálně jde.


musíš zadat URL obrázku, nikoli URL stránky v piccase.. ( kliknout na obrázek pravou myší, otevře se ti menu kde bude něco jako "kopírovat adresu obrázku" a tu vložit do příslušného řádku tady na rcmanii).

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 10:18

JirkaA píše:musíš zadat URL obrázku, nikoli URL stránky v piccase.. ( kliknout na obrázek pravou myší, otevře se ti menu kde bude něco jako "kopírovat adresu obrázku" a tu vložit do příslušného řádku tady na rcmanii).

Já jsem asi nějaký vemeno, ale nikde takovou nabídku na kopírování adresy, nebo URL obrázku nemůžu najít. A to jsem zkoušel u všemožných obrázků na všemožných serverech.

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 11:15

mo-mo píše:
JirkaA píše:musíš zadat URL obrázku, nikoli URL stránky v piccase.. ( kliknout na obrázek pravou myší, otevře se ti menu kde bude něco jako "kopírovat adresu obrázku" a tu vložit do příslušného řádku tady na rcmanii).

Já jsem asi nějaký vemeno, ale nikde takovou nabídku na kopírování adresy, nebo URL obrázku nemůžu najít. A to jsem zkoušel u všemožných obrázků na všemožných serverech.

Ked kliknes pravym tlacitkom na obrazok, tak:
A)ked pouzivas IE tak Vlastnosti->Vseobecne->Adresa(URL)
B)ked Chrome tak priamo Kopirovat URL obrazku
C)ked iny tak neviem, ine nepouzivam :lol:

Mal by si vlozit odkaz v tvare: [img]https://lh4.googleusercontent.com/-ikIPavxtEyo/Th8QrFb0ASI/AAAAAAAAAuo/BuAkvIEsPJU/s640/gopro1.png[/img]
Pozor na cerveno zvyraznene.Musi byt max 640, inak server nepovoli zobrazenie obrazku!!!
Obrazok sa zobrazi takto:
Obrázek

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 11:33

mo-mo píše:Já jsem asi nějaký vemeno, ale nikde takovou nabídku na kopírování adresy, nebo URL obrázku nemůžu najít. A to jsem zkoušel u všemožných obrázků na všemožných serverech.

Doporučuji vyzkoušet si vkládání obrázku z webu na obrázku reklamy, který je zobrazován přímo na stránce této diskuse.

Postup

1. Ukázat kurzorem myši na plochu toho obrázku v okně webového prohlížeče a poté kliknout pravým tlačítkem myši.

2. Zhruba na tom místě kliknutí by se mělo nad oknem webového prohlížeče zobrazit plovoucí menu a v něm by měla být jedna z položek umožňující načtení adresy obrázku do clipboardu. Měla by to být položka menu pojmenovaná třeba "Kopírovat adresu obrázku" a pokud se ta položka z toho zobrazeného plovoucího menu použije tak se adresa toho obrázku uloží do clipboardu tj. jakoby na pozadí do paměti.

3. Pak při editaci příspěvku na místě kde se má obrázek vložit použijete klasickou kombinaci dvou kláves pro vložení z clipboardu Ctrl V a do textu příspěvku se vloží html odkaz na ten obrázek.

http://www.rcmania.cz/images/baner.gif

4. Pak už jen stačí ten odkaz celý označit a kliknout nad editačním formulářem příspěvku na tlačítku s popisem Img a odkaz se vloží do tagu IMG.

[img]http://www.rcmania.cz/images/baner.gif[/img]

5. Poté lze použít pod formulářem tlačítko Náhled, kterým se znovu načte editovaný příspěvek s tím, že v horní části se zobrazí editovaný stav příspěvku včetně vloženého obrázku.

Obrázek

6. Bude-li příspěvek v pořádku a již nic dalšího není potřeba do něj psát tak se použije pod formulářem tlačítko Odeslat a je hotovo.

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 11:53

Drondys píše:...
3. Pak při editaci příspěvku na místě kde se má obrázek vložit použijete klasickou kombinaci dvou kláves pro vložení z clipboardu Ctrl C a do textu příspěvku se vloží html odkaz na ten obrázek.


Pozor Ctrl V nie C :wink:

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 11:57

jeste maly figl v souvislosti s obrazky z netu
pokud je obrazek zobrazen treba pres flash, neni po kliknuti pravym tlacitkem mysi videt jeho adresa, pak nekdy pomuze napriklad AdBlock - po kliknuti pravym se objevi jeho nabidka "blokovat tento obrazek", kliknu na ni a zobrazi se mi nabidka s uvedenim prime adresy na ten obrazek
Take v zapeklitych pripadech nekdy pomuze "zobrazit zdrojovy kod stranky" a v nem pohledat, obvykle se uspech dostavi...

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 17:48

Tak pokus:
Obrázek
No jo. IE toto kopírování nenabízí, jak mi tady už poradil Homer.Simpson. V Mozille to funguje.
A tak ještě druhý pokus přes IE:
Obrázek
Uaaaaaaa,už jsem na to díky vám přišel i v IE. Tak jsem zase o něco chytřejší. děkuji všem za trpělivost. :P

Re: vkládání fotek do příspěvku

ned 19.02.2012 20:25

Tak já taky pokus.
Přílohy
Obr0037.jpg

Re: vkládání fotek do příspěvku

pát 24.02.2012 14:40

Asi mi spíš vyhovují přílohy, protože ty se po odkliknutí zobrazí ve větší velikosti. Obrázek z netu ne.

Re: vkládání fotek do příspěvku

pát 02.03.2012 11:52

Tak jsem to tedy taky zkusil.
Přílohy
Tono 3.5 a 5.6.jpg

Re: vkládání fotek do příspěvku

úte 20.03.2012 19:14

Já se taky omlouvám,zkouším.
Přílohy
004.jpg
Odeslat odpověď