Switch to full style
Krása letu v kruhu či na polokouli má něco do sebe. jak spalováky, tak elektro. Od cvičných modeů přes UŠ až po F2B. Samozřejmě včetně maket.
Odeslat odpověď

Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 15:44

Dobrý den,
chci dát možnost dětem zkusit si udělat jednoduchý upoutaný model. Vybral jsem si Pionýra z časopisu ABC od Jaroslava Fary (k vidění je zde https://mek1.rajce.idnes.cz/Stavba_upoutaneho_modelu_Pionyr_z_casopipsu_ABC ). Potřeboval bych ale nahradit spalovací motor elektromotorem.

Můžete mi, prosím, poradit vhodný typ motoru včetně vrtule a počtu článků baterie?

Ještě otázka k ovládacím lankům. Lze použít nerezová lanka 2902 (průměr 0,5mm, konstrukce 1x19) od MP JET .

Předem děkuji za radu

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 16:12

Predpokladam ze sa tu rychle najde niekto s chodivym setupom, ale chcel bu som nieco skorej k modelu, na oko to vyzera dost nelietavo, odporucal by som zvecsit plochu (hlavne hlbku kridla) a hlavne ZVECSIT vahadlo, posunut vyvod laniek trochu vzad.

Lanka 0,5 su strasne hrube, tomu staci 0,3 a vaha je uplne niekde mimo.

Yo a na prve kroky sa ukazalo ako dobra vec zacat s polystyrenovym GB co sa pouziva v hale, poleti to dobre aj vonku za bezvetria a hlavne neznechuti to "nelietavostou" ako tieto modely z minuleho 1000 rocia.

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 17:33

Jen jeden dotaz. Proč je to postavené obráceně? Běžně se létá proti směru hodinových ručiček a plánek tak je i nekreslený. Má to nějaký zvláštní důvod?

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 17:46

Také jsem si všiml, že model je opačný. Já jsem odkaz použil na stažení plánku, původní se mi již nedochoval.

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 18:29

v podstatě by měl postačit výkonově tento motor https://emotors.cz/elektromotory/6585-l ... unner.html nebo váhově podobný .
odpovídající vrtule a regulátor - příkony a vrtule (orientační) jsou v tabulce motoru .

Jak bude řešeno vypnutí motoru ? Jaká bude požadovaná doba letu ?

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 18:55

chcel by som len poznamenat ze som nekomentoval vyber motora a pohonu preto ze to nemam vyskusane ... takze odporucal by som pockat na niekoho kto ma taku vec vyskusanu a vie o com hovori, nie je to celkom trivialna zalezitost

co sa tyka smeru letu, tak opacne lietajuce modely robili casto lavaci, nie je v tom problem a lahko sa to urobi, proste vsetko zrkadlovo, ale neodporucam to

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 20:12

Mam iba jednu otazku, kto moze byt dnes uspokojeny s uputanym modelom ked elektronika je za facku a vysledok je uplne inde? Preco? Naco?

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 20:17

sky59 píše:Mam iba jednu otazku, kto moze byt dnes uspokojeny s uputanym modelom ked elektronika je za facku a vysledok je uplne inde? Preco? Naco?


Protože ho to třeba baví a na víc nemá místo...

P.S. Igora se na to raději ani neptej. Aby Tě nezasypal svou sbírkou medailí z prestižních soutěží upoutanců...

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 20:44

Nějak tvojí otázce nerozumím. Proč by to někoho nemohlo bavit? Přesně jak už napsal zdzd, a taky proto, že k tomu nepotřebuješ žádnou RC-soupravu. Pořád je to oblíbená kategorie a pořád ji létá i spousta mladých dětí i dospělých a adrenalínu můžeš mít taky spoustu. Navíc se s tím dá létat prakticky na každém hřišti, nebo plácku. Špičkové modely už dnes taky létají spíš na elektropohon. Vyprávět by moh i veka1, a kdbch byl ještě schopný, tak bych si i já ještě rád zaletěl s upoutancem. Ve 13 letech to byl můj první model.

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 20:54

mrkni na tabulky u motoru axi

upoutanci jsou super a takovy kombat toje narez.Nebo rodeo
ane vše moderni hitech je fajn když mrkneš nato ero tři desky a lítato tak jako vrčí motor s karbcem prostě jednoduché a krasné
Naposledy upravil SKAY dne sob 04.08.2018 21:01, celkově upraveno 1

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 20:59

Lark píše: a adrenalínu můžeš mít taky spoustu.


Taky bych ho rád viděl jak zaletí přesnou akrobatickou sestavu s RC v průměrné výšce asi tak pěti metrů...

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

sob 04.08.2018 22:36

sky59 píše:Mam iba jednu otazku, kto moze byt dnes uspokojeny s uputanym modelom ked elektronika je za facku a vysledok je uplne inde? Preco? Naco?


Pravda pravda ... pilotaz uputaneho modelu je absolutna nuda a prezitok . To da prakticky kazdy, lavou zadnou s prstom pravej prednej, strcenym v nose. :lol:

Nechapem , koho by to mohlo dneska bavit ... napr, kukni na toho typka v kruhu ,ako sa 5min nudi a len caka, kedy to lietalo konecne pristane, aby si mohol dat colu :

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Jeden drobny rozdiel tu vsak je, a to priama, fyzicka zpetna vazba od modelu.... toto ten, co kyva packami zo strany na stranu nikdy nemoze zazit , bo to kyvanie packami je nieco podobne , ako sex cez chytry telefon. Da sa na to divat , ale jeden nic neciti. A vo, vo tom to je. :D

veka1

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

ned 05.08.2018 5:07

dudaj píše:
Jak bude řešeno vypnutí motoru ? Jaká bude požadovaná doba letu ?

To je uz mnohonasobne a myslim i elegantne nejakou dobu vyreseno, napriklad takhle.
Jsou i jine, sofistikovanejsi casovace, treba od mistra sveta F2B, ale ten v odkazu je take dobre fungujici, v mnoha desitkach kusu pouzivany a cenove dostupny.
Jarda by poradil i se setupem pohonu, mozna neco jako Ringmaster, Igore, co myslis?

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

ned 05.08.2018 5:42

jyrry píše:To je uz mnohonasobne a myslim i elegantne nejakou dobu


Jasně, ale já se ptal tazatele .
Možnosti jsou různé a já bych plyn spíš ovládal rádiem s pomocníkem. Pro zručnějšího by nebyl asi problém zabudovat vysílač do rukojeti .

http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... x-Spektrum

Re: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem

ned 05.08.2018 6:08

dudaj píše:Jasně, ale já se ptal tazatele .

Tak to se moc omlouvam. Mam to smazat?
:roll:
Odeslat odpověď