Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 16:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Uvažoval jsem nad tím ale jsou lidi, kteří tvrdí, že u obrů není ideál dát dva háčky a mezi tím gumu. Prý se kombinace ocel háček na očko v překližkovým jazyku vibracema "obrábí" překližka a při kombinaci ocel háček a laminát jazyk "obrábí" zase ten ocelovej háček.
Veka 1 mi říkal, že je nejlepší jazyk zasouvat do pouzdra a to stahovat šroubem a pak bude sílu držet tření ploch pouzdra na jazyk a né střih háčku (čepu, šroubu) v díře.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak už konečně snad dorazily teplý dny a bude možný S3 nastříkat venku. Stále nemám jasno, jaký zbarvení použít. Do červený klasiky s nápisem Oracle na horním křídle se mi vůbec nechce, je to příliš okoukaný. Problém je, že S3 zas tak moc nebylo a na výběr zbarvení toho moc není.
Žlutočernej Bulldog je sice pěknej ale na ten lívanec na směrovce a horním křídle si netroufám.
Tahle varianta bez lívanců už tak pěkná není.
Anana v prvním odkaze je jednodušší ale nevím, jestli tak vypadalo skutečný éro.
A nebo se na maketovost vykašlu a nastříkám to podle některýho Pitts S1 nebo S2.
Těžký rozhodování ale na soutěže s tím určitě jezdit nebudu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2020 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak tady od rána cídím molitanovou houbičkou se zrnem 280-400 šedivým plničem nastříkanýho Challengera. Je tady jak v mlejnici a stále ještě zbývají trup a jedno křídlo. Už mám ruku a záda jako kdyby nebyly moje. :roll:
Bohužel šprdličková konstrukce, potah Ceconitem a tak si na to netroufám vzít žádnou "těžkou" mechanizaci abych se na hranách šprdlí neprobrousil. :cry:
Nemáte někdo na tyhle dřívím nepodložený potahy vyzkoušenou nějakou brusnou mechanizaci nebo opravdu funguje jen to lidský sádlo?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Celeron píše:
S3 je už 3 měsíce potaženej, nalakovanej vybroušenej a naplničovanej. Protože na něj zase bude čas pokračovat, zkusil jsem ho sestavit a zjistil, že se s tím nevejdu do dílny. :oops:
Přitom to je nástavba na dost velký garáži pro osobák, vejde se i Ww transportér. :roll: Prostě tam překáží skřínky, stoly, ponk a MPCNC.
Chtěl jsem S3 komplet sesadit abych mohl rozměřit a slepit vzpěry křídel a já se tam prostě s horním křídlem, který má ještě o 20 cm větší rozpětí nevejdu a laser na zaměření nepostavím. No a venku je na polehávání kolem ještě moc zima.
Příloha:
S3_1.jpg

Tak aspoň budu řešit spojení dolního křídla a jiný drobnosti.
Příloha:
s3_2.jpg

Jsou to ty dva pásky před rourou, je tam potřeba nějakej stahovák na rozteč cca čtvrt metru s hákana průměru cca 3-3,5 mm. Nejmenší pravo-levej šroubovací stahovák v železářství je moc velkej a těžkej. A už jsem slyšel názor, že "tvrdej" stahovák není na benzín ideální, povoluje se a vibruje. Nebyly by lepší háčky stahovaný pružinou a nebo svazkem gumy? Není to na takovou krávu moc amatérský řešení? Zatím jsem všechny křídla obříků stahoval s bočnicema šroubama.
Jak to děláte pro benzíny vy?
Ja ve zlinu budu mit takovy ten “suchac” na baterky od dualskyho. Mam nekde od Petra Doubravy fotku, tak to muzz najit.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: čtv 08.04.2021 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak skoro po roce chystám Challengera k letu.
Nezkoušel jste někdo u dvouplocha se čtyřma servama křidýlek na přistávací režim zaměnit křidýlka spodního křídla na samostatný vztlakovky s tím že na horním křídle křidýlka zůstanou? No a za letovýho režimu horní a dolní křídla jen křidýlka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: čtv 08.04.2021 16:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Celeron píše:
Tak skoro po roce chystám Challengera k letu.
Nezkoušel jste někdo u dvouplocha se čtyřma servama křidýlek na přistávací režim zaměnit křidýlka spodního křídla na samostatný vztlakovky s tím že na horním křídle křidýlka zůstanou? No a za letovýho režimu horní a dolní křídla jen křidýlka.



No asi nevím jestli to zrovna u tohoto modelu má nějaký smysl. Tam když ubereš plyn tak se podle mně skoro zastaví podle toho jak jsem viděl jak je konstruovaný...........


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 7:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron píše:
zaměnit křidýlka spodního křídla na samostatný vztlakovky
Použít coby klapky křidélka, která zasahují až do konce křídla (lhostejno jestli na horním či dolním křídle, na dvou- či jedno- plošníku) se mi jeví jako přímo nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
jak píšou kolegové, dvouploch na volnoběh díky velkému čelnímu odporu jde dolu jako šutr


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 22:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Tak jak? Letěl letos?

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Challenger S3 Urbanec
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nejsou lidi. :oops: U nás na letišti to nešlo, hned souběžně 20m vedle letiště byla půl roku objížďka za uzavřenou silnici Bydžov-Chlumec. Hroznej provoz a pokud se někdo vlekl, tak po ploše jezdily fofrem auta, co ho předjížděli. https://mapy.cz/zakladni?x=15.4576271&y=50.2217316&z=16 Naprostý magoři, málem mě jeden přejel špičky nohou. No ale s dvouplošákem lítám, akorát to je elektrifikovanej a zRCčkovanej sifoňák Messenger, 30 let stará stavebnice od Modely. :wink:
https://aukro.cz/modela-messenger-model-nepouzite-6974497043 Jestli tak parádně bude lítat i S3 tak už se těším. Objížďka sice 25.9 skončila ale počasí už za moc nestojí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz