Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JU 87
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 15:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Trnava Hora
Polo-maketa JU 87. Zháňam podklady na farebné schéma Ju 87v ČS farbách. Získal som info, že po vojne boli krátko všetky koristné stroje prevádzkované v Čs armáde. Je to pravda a vie mi niekto poradiť kde si takú kamuflž a znaky môžem pozrieť? Aj keď sa jedná o techniku( tá nemá ideologickú podobu- je to len stroj, ktorý bol použitý...), chcem tam dať znaky štátu, ktorý nebol členom OSI.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: JU 87
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
tak plukovníku gůgl znáš?

http://vojenstvi.cz/vasedotazy_42.htm dotaz 620

plus

http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewte ... how_html=t

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JU 87
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 17:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 297
Bydliště: Vysočina, Nové Město na Moravě
V knize Letadla československých pilotů od Václava Šorela je uvedené, že dva kusy Ju 87D byly u nás po válce zkoušené. Vlastně si jen chtěli ověřit funkci poloautomatického vybírání střemhlavého letu. Zbarvení bylo prý původní, jen německé znaky a označení bylo zastříkáno šedou barvou. Naše výsostné znaky nebyly namalovány. Barevný bokorys, co v knize je zobrazuje Stuku se spodními plochami světle modrými a horní jen zelené, což se mi moc nezdá. Každopádně tudy myslím cesta nevede. Jestli máš blok ohledně Luftwaffe, můžeš ji udělat italskou a třeba ve zbarvení s kokardami z období po udatném přechodu na druhou stranu :) Nebo rumunskou. Něco najdeš tady http://wp.scn.ru/en/ww2/b/29

_________________
https://sites.google.com/site/martinzvysociny/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JU 87
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 18:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
colonel píše:
Polo-maketa JU 87. Zháňam podklady na farebné schéma Ju 87v ČS farbách. Získal som info, že po vojne boli krátko všetky koristné stroje prevádzkované v Čs armáde. Je to pravda a vie mi niekto poradiť kde si takú kamuflž a znaky môžem pozrieť? Aj keď sa jedná o techniku( tá nemá ideologickú podobu- je to len stroj, ktorý bol použitý...), chcem tam dať znaky štátu, ktorý nebol členom OSI.
Díky


Ahoj, o Čs. letectvo se zajímám už poměrně dlouho a štuku/B-37 s československými znaky jsem ještě nenašel a údajně ani nikdy neexistovala. Po válce zde byli a dokonce i jednu zkoušeli, ale ani to není doložené. Tady jsou slova Miroslava Irri:

Jediný mně známý zdroj ke kamufláži čs. Stuky je kniha V. Šorela "Letadla čs. pilotů", II. vydání, Albatros 1986. Je ovšem otázkou, nakolik se jí dá věřit. K 22.3.1946 bylo u nás 11 ks, z nich jen jeden schopný případné opravy. Za léta 1945 - 1950 jsem nenašel žádnou stopu o provozu Ju-87 u čs. leteckých útvarů. Jediný záznam mám o zrušení jednoho Ju-87 u VLÚ 29.3.1947. Někteří autoři tvrdí, že jeden kus zkoušel VLÚ a dokonce snad i létal, ale nic, co by to potvrzovalo, jsem nenalezl. Je možné, že ho studovali jen na zemi bez opravy, protože tento typ již byl v r. 1945 neperspektivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JU 87
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
corsair píše:




Tak než jsem to nepsal, tak jsem si ani nevšimnul, že jsi mě předběhnul :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JU 87
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
No jo no, ono s tím Šorelem jehož malby miluju, je to někdy složitější např. Albatros D.III Oeffag s červeným srdcem :
http://www.feudal.cz/html/albatros_d_ii ... 253_11.htm

apod.

Kdyby existovala Štuka s čs. znaky bylo by jich přehršel na kitařských výstavach, i když něco ve stylu "co by kdyby" by bylo velmi líbivé

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz