Switch to full style
Diskuze o modelech o rozpětí nad 2metry. Toto doporučení berte s rozumem.
Odeslat odpověď

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

pon 14.10.2019 13:42

už tam skoro jsme :D
https://shop.pichler.de/B-24-Liberator-2800-mm_1

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

pon 14.10.2019 15:05

jyrry píše:Bublinkáče z HK bych v tomto případě vůůůůůbec nezmiňoval... to by mě nenapadlo ani po hodně špatným jídle :roll:
sky59 píše: preco nie? vsak lietadlo bez naozajstneho motora moze byt aj z bubliniek
Celeron píše:Můžeš mi sdělit důvod?
Jirka

StrycAlois píše:... vrtulový nejlépe 4-motorový model o rozpětí ne menším než 3 metry...

Je to už čitelné?

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

pon 14.10.2019 22:04

Je to čitelné. Ale ty taky neumíš číst, hned za odkaz na B17 jsem napsal " Ale ten je asi moc malej" :mrgreen:

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

úte 15.10.2019 1:24

Celeron píše:Je to čitelné. Ale ty taky neumíš číst, hned za odkaz na B17 jsem napsal " Ale ten je asi moc malej" :mrgreen:


Proč ten škodolibý úsměv...? Z logiky věci je "problém" na tvé straně, pokud někdo vyloženě napíše "o rozpětí ne menším než 3 metry", tak vyvstává otázka, proč mu vůbec nabízíš odkaz na menší a nezáleží na tom, jestli za to hned napíšeš "ale ten je asi moc malej"...
Nezlob se, ale naprosto postrádám smysl tvého prvního příspěvku. Jak se říká, někdy je fakt lepší "mlčeti zlato". :wink:

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

úte 15.10.2019 9:08

Nechapem ako s tym suvisi moja citacia?

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

úte 15.10.2019 10:16

Banung píše: Trochu zvláštní požadavky, ale kdo chce kam :)

Třímetrové vrtulové modely se sehnat dají, ale většinou dvoumotoráky. Např tento sice požadavky úplně nesplňuje, ale zato se k nim blíží, je dostupný v EU a za rozumnou cenu..

https://www.bigplanes.nl/contents/nl/p2161_ESM-W008C-DC-3-Camo.html

Nemyslím, že když někdo netrvá na tom, aby byl model maketový, tak že jeho požadavky jsou zvláštní.

Já to pochopil tak, že vědom si problémů, spíše slevil ze svých požadavků.

Při debatě s ním jsem vycítil, že se mu velice líbí Airbus A400, ale ten se jako model snad opravdu vůbec nevyrábí a neprodává.
A jelikož, jak i sami vidíte, nabídka vrtulových 4-motorových modelů s rozpětím nad 3 metry není nějak bohatá, spíše není nijaká, tak se rozhodl, že nebude trvat na A400-ce a vlastně ani na maketovosti vůbec.

Z jeho vyjádření jsem také vytušil, že nějaký 2,5-metrový model má, nebo spíše měl, ale více jsem vyzvídat nechtěl.
Proto mne jeho touha po něčem podobném, ale třímetrovém, nepřekvapila.

Ten Liberátor není špatný, ale nepřímo naznačil, že něco, co je jen o 30 cm větší, než to co už měl, není presně to, co hledá.
Já mu zas přímo naznačil, že je možné, že to co přesně hledá, asi ani nikdy nesežene :( .

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

úte 15.10.2019 11:27

StrycAlois píše:... je možné, že to co přesně hledá, asi ani nikdy nesežene :( .

A kdyby mu někdo udělal rozsyp? Co myslí pod pojmem stavebnice?
http://jkmodels.cz/index.php/cs/
A plány na >3m 4 motory se sehnat dají.

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

úte 15.10.2019 11:30

mohu poskytnout:
Avro Lancaster - 120" - Peter Holand - 1 pdf
B 17 G Flying Fortress- 125" - Jan Hermkens - 4 pdf
B 29 Superfortress - 141" - Don Smith - 6 pdf

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

úte 15.10.2019 14:59

Jirko,
jsi opravdu moc hodnej a já si toho velice vážím.

Ale představa toho mého modelářského kolegy je pokročilá stavebnice ve smyslu:
- víceméně hotové levé křídlo: potažené, ovládací plochy už na pantech, stačí vložit motory, regulátory, serva, podvozek a natáhnout kabeláž
- pravé křídlo to samé
- hotová - asi dělená a potažená výškovka, spojovací tyčka je součástí
- víceméně hotový trup, potažený, je třeba vložit komplet elektroinstalaci, přijímač(e), zdroje, přední podvozek, palubní napájení a veškerou tu bižuterii. Díly, potřebné na spojení křídel s trupem jsou součástí dodávky.

Od rozsypu po tenhle stav je to ještě hodně hodně práce a taky shánění různých materiálů, potřebných na dokončení.

Ale jak říkám, moc si cením(e) tvou upřímnou snahu pomoci nám potlačit tuhle káru dál, k úspěšnému konci.

Re: Tip na výrobce většího 4-motorového vrtulového modelu

čtv 17.10.2019 9:54

Pánové.

Během těch několika dní se věci pohnuly i nepohnuly.

Jarda, ten můj modelářský známý, s pomocí nějakého angličtiny znalého souseda, napsal mail do Jet Hangar Hobbies: http://www.jethangar.com/

Ačkoli Larry - majitel firmy vybízí, aby se zájemci o modely, vyráběné firmou, ptali, volali, či mailovali, Jardovi zatím neodpověděl.

To by až tak nevadilo, možná má hodně práce, Jardu spíše zneklidňuje jiná skutečnost:
Nikde na internetu ani na YouTube není možno najít video toho C-130 Herculesa, co Jet Hangar vyrábí.
Dokonce ani fotografie, vyjma dvou nebo tří, přímo na stránce Jet Hangar.

Jako by tenhle model nikdo neměl, nikdo nekoupil a nikdo s ním nelétal.
Je to moc divné.

Jarda polo-žertem a polo-smutně říká, že C-130 Hercules od Jet Hangar je jako Colombova žena: všichni o ní mluví, ale nikdo nikdy ji doopravdy neviděl.
Odeslat odpověď