Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020 18:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Taky pěknej drobeček ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020 23:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jirinovo píše:
tak už to skoro letělo, video na trubce

No, je to zde http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost7965172, ale bohužel neletĕlo. :(
Autor poctivě přiznává dočasný neúspĕch. Motory 55ccm, jakési noname, co tam dal, neprodukuji dostatečný tah pro dosažení potřebné startovací rychlosti. Už objednal nové 85ccm a nový zálet plánuje v září. :wink:
No, pak se na fóru kolem toho strhla mohutná diskuse, kde mu mnozí vesmĕs radili menší vrtule, nebo zkráceni zadních stojek plováků, aby zvýšil úhel postavení trupu k vodní hladinĕ. Ale on je pevně rozhodnut jít cestou vyššího výkonu motorů, co je podle mne rozumné. Totiž on ten pokus vyšším úhlem ná bĕhu "nasilu" urvat letadlo z vodní hladiny v malé rychlostí může skončit fatálnĕ. Já sám s hydroplány zkušenosti nemám, ale vidĕl jsem situaci jak pokus předčasnĕ zvednout model dopadl. Po odtrhu model Cessny udĕlal půlpřemet a čumákovku do vody.

Každopádnĕ jsem mu napsal, že mu Slováci a Češi drží palce. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020 5:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
má to krásný, koukal jsem jak potahoval křídla u toho turboletu,jestli jsem dobře koukal, tak nemá tuhý potah, nejdříve nějaká šusťákovina??? a potom na ní asi ceconite, přilakoval. No borec z tajgy :)
P.S.tak oprava, má to potah, vyplňuje to polystyrenem z ledničky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020 7:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
jen tak mimo, Nikolaj žije ve městě Айхал, které bylo založeno v roce 1962, protože v místě našli diamanty. Doly jsou hezky vidět na googlemapách, letecky. Z těch jeho videí je vidět, že tam fakt lišky dávají dobrou noc, možná i medvědi :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020 8:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
jirinovo píše:
jen tak mimo, Nikolaj žije ve městě Айхал, které bylo založeno v roce 1962, protože v místě našli diamanty. Doly jsou hezky vidět na googlemapách, letecky. Z těch jeho videí je vidět, že tam fakt lišky dávají dobrou noc, možná i medvědi :)

No je to trochu z ruky.
ODKAZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2020 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Tak už letelo. :) S pôvodnými motormi, s menšími vrtuľami a pár zmenami.
http://forum.rcdesign.ru/f78/thread5482 ... ost8006706
Inak, spomína tam peripetie s doručením nových motorov, ktoré colníci nepustili a vrátili späť do Číny. Proste vyššia moc. :roll: Tie naše problémy s poštou sú v porovnaní s týmto smiešne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2020 12:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
Smekám před ním!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 20:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, chtěl jsem Vás taky o tom informovat, ale byl jsem o prodlouženém víkendu zase v místě bez Internetu a Macil mne předběhl. :wink:
Ale vše co on napsal, pochopil zcela správně. 8)
Autor zmenšením vrtulí dost významně zvýšil tah (píše že až o 3 kila), ale udělal i jakési blíže ním nespecifikované úpravy VOP (píše, že ji demontoval a namontoval nanovo, asi změnil úhel náběhu pevné části), zdokonalil dodávku paliva a zkrátil trochu zadní stojky plováků (to asi spolu s tím tahem mělo zásadní význam).
Let to byl krásný :D a i to video je zpracováno na vynikající úrovní 8) (střih pohledu z kabiny i zvenčí, do toho je namluvena i komunikace s dispečery). Co bych vytkl, je asi horší zvuk kamery z kabiny, ten bych na jeho místě asi radši nahradil jiným, protože působí jaksi rušivě. :roll:
Zajímavé je i to druhé video na konci vlákna, které tam vložil někdo z diskutujících. To je z aerosalonu v přístavním městě Gelendžik na Černém moři, kde byl Turbolet v hydroplánové úpravě v roce 2018 poprvé představen veřejnosti. Přitom kvalita té jeho obří polomakety vynikne právě při srovnání obou videí. Mnohé záběry za letu velké předlohy i polomakety jsou opravdu takřka k nerozeznání a kdybych měl hádat co je co, tak bych to asi měl problém to určit. :roll:

Tu jeho anabázi s doručením nových, větších motorů - to snad asi nemá ani cenu komentovat. 8O
Prostě tím, že v jeho zásilce byly "až" 2 kusy stejných motorů - tak celnice usoudila, že nejde o soukromou neobchodní objednávku, ale že je za účelem výdělku, tedy na kšeft. Oni asi nikdy neviděli dvoumotorové letadlo. :lol: Tak to vrátili zpět prodejci o čem se dovědě až od toho prodejce (celnice se ho ani neobtěžovala včas informovat) a on se s ním pak domluvil, že mu to pošle opakovaně, ale postupně ve dvou zásilkách po jednom ks, s časovou prodlevou.
No prostě ruský úředník má čas a moc a vždy to dovede dát najevo. :| Mně celkem stačí to, co občas (naštěstí ne často) prožívám při pasové kontrole na ruských letištích, když každého Evropana vybavují čtvrt hodiny. :x

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 21:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Všimněte si, zajímavý je i letecký pohled na tu vegetaci kolem jezera :wink: . Všechny stromy tam už mají hnědou barvu. Zatím co u nás se to všechno ještě zelená, tak tam v Jakutsku je už pozdní podzim a zima asi řádně klepe na dveře. :(
Ale v Jekatěrinburgu, kam šla kompletní dokumentace L-410 (ta už bohužel pomalu přestává být česká), prý připravují i zimní variant na lyžích. Takže Nikolaj má inspiraci, má nad čím přemýšlet. Možná nám během zimy představí i svůj lyžový variant modelu. Problémem ale může být spolehlivost rádia v třeskutých sibiřských mrazech. Dopisoval jsem si s jedním modelářem, co bydlí v ústí řeku Ob na polostrovu Jamal. Tak ten lítá i v zimě, ale ne moc často, protože zima tam, to jsou neustálé vánice, silný vítr a když ne tak zase mrazy pod -40°C - no prostě sezóna je krátká a zima nelítostná. O to víc pak prý sedí v dílně a staví. Co jiného se dá v takové zimě (navíc polární noci) dělat. :roll:
:mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 21:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Ty jo, paráda!
Moc pěkný letadlo a hezký video z letu, obdivoval jsem krásnou přírodu, tam by se mi líbilo ;)
A to dosednutí na vodu a dojezd dost bokem, to jsem si chvíli říkal jak to asi dopadne, ale palec nahoru!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz