Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2010
Příspěvky: 516
Bydliště: Brandýs n.L., (Zl a HK, ale málo)
veka1 píše:
Seminář o navhování modelu plánujeme až v lednu...až se tu na df vytříbí a utřesou požadavky o jaké letadlo budeme usilovat.
Z uvedeného vyplývá, že obsazeno ještě není. :)

Nabidka : pokud by se ještě našla opozdilá skupina cca 10 a víc zájemců o vstupní verzi semináře (obdoba těch, co již proběhli), jsme schopni a ochotni 8. nebo 15.12.2012 ještě jedno sezení udělat. Po 15.prosinci 2012,až do poloviny ledna 2013, bude organizační přestávka, jo ? :wink:

veka1

Moc rád bych se zúčastnil, ale můžu jedině 8.12. a nevím, zda by s sešlo dalších 9 lidí... Mě osobně velice naplnila i předchozí návštěva v Bohumilči před (kolik to vlastně je, rok, dva?). Musím zkusit přijít na to, jaké mám heslo na Skype, potřeboval bych něco prodiskutovat, né tak docela o modelařině... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Pratele a kamaradi, hlasim se taky a vezmu zase techniku a tentokrat dostatek pametovych karet.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 22:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Velice rád se opět zůčastním 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2012 18:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno CZ
Rád bych se také připojil...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Pro informaci těm co sledují vlákna na tomto serveru.
Udělal jsem si osobní průzkum dosavadní bilance nejnovějšího vlákna "Návrh modelu".
Potenciálních zájemců je k dnešnímu dni cca 20, při počtu shlédnutí 733. To jest každý zhruba 37. projevil o tuto akci zájem.
To dost dobře odpovídá mé opravdu dlouholeté zkušenosti a tak jsem to také očekával.
Na pozadí tohoto zájmu lze také dost dobře začít chápat obsah různých dotazů, sdělení a vedení diskuzí o různých okolnostech souvisejících s leteckým modelářstvím, na tomto serveru.
Trochu naivně jsem si myslel, že je to dnes trochu jiné. No ale není to zase o moc horší než kdysi.
Takže v lednu 2013.
J.Lněnička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 13:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Lněnička píše:
Udělal jsem si osobní průzkum dosavadní bilance nejnovějšího vlákna "Návrh modelu".
Potenciálních zájemců je k dnešnímu dni cca 20, při počtu shlédnutí 733. To jest každý zhruba 37. projevil o tuto akci zájem.
Pozor, takhle to nefunguje. Pokud se sem každý ze zájemců podíval 20x, tak to znamená, že všichni, kdo se podívali, mají zájem :) Počet shlédnutí není počet jednotlivců. Když jsem si teď toto vlákno otevřel třikrát po sobě, zvětšilo se číslo o tři. Řekl bych, že zájemci si toto vlákno otevřeli vícekrát, než jen jednou. Což je ve své podstatě nezbytné - když přibyde přízpěvek a oni si ho chtějí přečíst.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 14:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak dobře.
Dejme tomu, že každý z potenciálních zájemců se podíval 7x.
To znamená, při počtu shlédnutí přes 700, cca 100 potenciálních zájemců. 20 dodnes předběžně přihlášených by tedy bylo cca 20%, což je mírně povzbudivější.
Tak uvidíme, jestli se zhoufuje početnější skupina.
J.Lněnička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Lněnička píše:
Trochu naivně jsem si myslel, že je to dnes trochu jiné. No ale není to zase o moc horší než kdysi. J.Lněnička


Trochu OT: Podle meho nazoru je dnes informovanost o dost vyssi, nez dobach minulych. Pred dvacetipeti lety jsme (vetronarska elementarka) cumeli jako vrany, kdyz nam jeden znamy plzensky modelar, jehoz modely jsme prave oslintavali, rikal, ze proste MUSI letat, ze pocita neutralni bod. Nikdo z nas netusil, o cem to ten pan mluvi. V celem aeroklubu rotovaly tri knizky "Ucebnice sportovniho letce". S meteorologii to nebylo o moc lepsi, umeli jsme nakreslit a odecist par grafu, ktere jsme se naucili behem zimni prupravy.
Asi za to "muze" informacni exploze, lide jsou stejni. Tenkrat byl zajem, ale nebyly zdroje. Dneska si kazdy muze vytezit internet podle chuti. Dnes uz zalezi opravdu jenom na kazdem z nas.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Přidávám se k zájemcům o seminář "návrh modelu" !


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
...já věřim, že se to zvedne. Neni možný, aby při tom obratu peněz co v tý modelařině dnes lítá, se všichni spokojili s obrazovkou svého počítače. ...no a jestli jo, tak maj smůlu, páč ono je to ve vzduchu dřív nebo pozdějš dožene...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2012 20:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ty odhady vidím jako docela pravděpodobné. Skutečný zájem se ale ukáže až Tomáš, po ujasnění o jaký model se bude jednat a co bude obsahem přednášky, dá anketu pro přihlášení.

MI osobně navržená velikost i výkony vyhovují. Tiše předpokládám, že součásti návrhu bude:
- určení poměrů velikostí jednotlivých částí modelu a PROČ bude vybrána právě zvolená varianta poměru a to jak pro nosné plochy, tak i pro trup a co od zvolené varianty mohu čekat
- výpočet potřebné pevnosti jednotlivých dílů vzhledem k použitým materiálům spíše s využitím "bulharských" konstant nebo volně dostupných programů z rcmodely.sk apod. než s použitím vyšší matematiky
- u křídla v lepším případě 2 varianty, a to jak křídlo konstrukční tak i křídlo s polystyrenovým jádrem s balzovým potahem s tím, zda už je nebo ještě není třeba nosník
- u trupu v lepším případě spíše konstrukční trup opět s nastíněním proč použít např. na bočnice střední balzu 4 mm a ne lehkou 2 mm a laminát spíše jen jako variantu pro snadnější stavbu - laminátový trup pravděpodobně nikdy sám sochat nebudu, konstrukční možná ano
- odhad celkové hmotnosti vzhledem k použitým materiálům opět nejlépe s použitím nějaké "bulharské" konstanty
- pro navržené režimy provozu návrh vhodných provozních rychlostí a k nim použité profily a PROČ zrovna tyto

To jsou záležitosti, u kterých mám vždy jen odhad "od oka". A já bych si přál, aby toho "od oka" ubylo a přibylo toho, kdy bych věděl i PROČ tomu tak je.

Jo a abych nezapomněl, pokud budou v té době cesty relativně dobře sjízdné, tak bych se rád zúčastnil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: stř 05.12.2012 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2012
Příspěvky: 7
Ak nebudem v práci, tak dorazím určite. Minulý seminár bol poučný. Návrh modelu mi vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2012 16:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Pro nadšence dalšího setkání o "Návrhu modelu" jsem sestavil jeho obsah.
Bude sestávat asi z 15 kroků, až ke konečnému "vítězství".
Připravím a rozmnožím také několik stránek obsahujících důležité informační údaje o tom, které hodnoty volit, když neuvažujeme podrobnější posouzení nějakým výpočtem.
Tyhle stránky rozdám na setkání. Budou v nich údaje, které se shromažďují velice zdlouhavě a nesnadně. Je to výsledek několika desetiletí a desítek různých literárních pramenů. Jsou podloženy mnoha zkušenostmi.
Připravím také znovu zkrácený soubor souvisejících leteckomodelářských "komiksů", jak jste již byli s nimi seznámeni na minulých setkáních.
Ty ještě doplním dalšími instrukcemi, abyste mohli nastoupit dost nezávislou cestu vlastního návrhu modelu letadla, což je úžasné dobrodružství, když můžete sledovat výsledky své práce pohybující se v trojrozměrném prostoru.
Pokud nedostanu, jako že ji nedostanu, od vás dohodu o tom jaký to má být kluzák, tak abych to stihl do konce roku 2012, budu volit po 12.12.2012 rozpětí kolem 2,3m a schopnost létat termiku i svah do rychlosti větru 12 m/s.
Koncepce, zejména trupu, bude navržena také tak, aby mohl být do přídě trupu případně umístěn motor o výkonu cca 150W.

Setkat bychom se mohli během prvních 14 lednových dní, abyste to stihli ještě postavit do konce dubna 2013 a pak v květnu jednoduchou soutěž v disciplinách - čas a rychlost.

J.Lněnička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2012 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Já myslím, že ta definice letadla je přesně v intencích toho, o čem jsme mluvili na 2. semináři v Bohumilči. Co se týká termínu, co by případní zájemci (a samozřejmě i ti, kdo seminář připravují - Veka a p. Lněnička) říkali hned na první lednovou sobotu, tj. 5.1?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 06.12.2012 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jupii, take souhlas. Kdyz nebudu v praci (dozvim se cca do tydne), jsem dalsim jistym ucastnikem.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz