Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 10:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na Seminář - Proč modely létají a jak mohou létat lépe 24.11. jsme se předběžně dohodli na pokračování….

Mělo by se jednat o návrh reálného modelu, který tak nějak vydefinujeme. Následovat budou teoretické výpočty modelu od pana Lněničky, které budou detailně osvětleny na dalším semináři a návrh konstrukce takového modelu, kterou navrhne a osvětlí Peter.

Protože je to věc nesnadná, tak je třeba model, jeho cca rozměry a požadované výkony zadat předem, aby oba přednášející dostali možnost se dostatečně připravit.

Já osobně pokládám zadání za velmi důležité, protože povede k tomu, abychom si ujasnili,
CO CHCEME VLASTNĚ PO MODELU!!
Právě tyto vlastnosti by se měli probrat a definovat v tomto vláknu.

Předběžně se mluvilo o účelovém elektrovětroni, cca 2,5m rozpětí.

Je vysoce pravděpodobné, že vývojem vlákna dojde na nějaké hlasování. Není problém, připravím.

Ve vhodnou chvíli předem, se bude zveřejněna informace na místě "Doporučujeme".
Příloha:
Seminar.jpg
Seminar.jpg [ 10.2 KiB | Zobrazeno 9223 krát ]



Pokud se chcete semináře účastnit, tak si dejte toto vlákno sledovat. Do pošty přijde vždy informace o novém příspěvku, tak ať jste v obraze.
Ještě upozorňuji, že vlákno pokládám za velmi důležité a jako takové bude pod obzvláštním dohledem. Takže si jindy „vtipné“ komentáře prostě nechte.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Za sebe rikam, ze pokud budu moci,urcite se zucastnim.
Davam hlas pro kompromis, vsehochut, takove zmensene F3B. Aby to umelo ficet rychle a po naklapkovani i termiku.

Edit: odmazal jsem slovo "ja", ciselo z toho nejak moc narcismu :roll:

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Naposledy upravil LittleFalco dne čtv 29.11.2012 10:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
az pride rad na akrobaty, tak to napis hrubou ceruzkou nech si to vsimnem aj ja, to ma bude zaujimat :- ))))))))))))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 10:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Za mě souhlasím se zadáním, s tím, že bych se klidně přiblížil rozpětí 3m s tím, že by ideálně elektrovětroň měl umět termiku i rychlost (hotliner není ale podmínkou). Za mě by se navrhovaný větroň blížil vlastnostem alá elektrifikované F3B.

Samozřejmě by bylo dobré při návrhu počítat s tím, že by model něměl být konstrukčně příliš složitý, protože na prvním semináři se většina přikládněla k tomu, že laminací se zabývat nechtějí resp. by se omezili na konstrukc PS + dýha. Já osobně bych se rád účastnil i návrhu a výroby celokompozitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
walter2 píše:
Za mě souhlasím se zadáním, s tím, že bych se klidně přiblížil rozpětí 3m s tím, že by ideálně elektrovětroň měl umět termiku i rychlost (hotliner není ale podmínkou). Za mě by se navrhovaný větroň blížil vlastnostem alá elektrifikované F3B.

Samozřejmě by bylo dobré při návrhu počítat s tím, že by model něměl být konstrukčně příliš složitý, protože na prvním semináři se většina přikládněla k tomu, že laminací se zabývat nechtějí resp. by se omezili na konstrukc PS + dýha. Já osobně bych se rád účastnil i návrhu a výroby celokompozitu.


3metrovka polys a dyha? Na Lomcovaku mi visi fotka, jak neco podobneho zmenilo podobu po druhem startu na navijaku. A to jsme na to byli hodni (lehka noha na slapce). Nezatleskalo to, ale prohly se tomu kridla tak, ze byla ovladatelna pouze vyskovka. Tahal jsem to ze zeme jak repu.
V tehle velikosti uz vede jenom jedna jina cesta nez kompozit. Poradne to vyztuzit. Ale pak je z toho cihla. A to nemluvim o ruznych prutaznostech pouzitych materialu (nosnik, potah).

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Pokud nezasáhne "vyšší moc", tak se určitě zúčastním i druhého kola. Co se týká modelu, tak větroň/elektrovětroň plus-mínus 2-2,5 metru s převládajícím lítáním v termice, je přesně to, co mne zajímá.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Je to jsem happy, ze se moje myslenka uchytila!

Prijedu moc rad.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
...no samosebou netušim na jaké urovni jste se domlouvali na poslednim setkáni v Bohumilči, zároveň nás všechny nehodlam podceňovat, ale nebereme si hned na začátek poněkud velké sousto?? ...já bych klidně začal uplně nějakym školnim konstrukčnim plachťákem, kterej by bylo možno provozovat jako větroň, popřípadě jako elektrovětroň. I na takovém školáčkovi toho bude dost, co je třeba vstřebat, abychom se pak u nějakejch třímetrovek, potažmo celokompositů vyvarovali fatálních přehmatů, bo si něco mysleli že známe a skutečnost by nám pak jen zkřivila úsměv na tváři. Pojďme si to projet hezky popořadě a od začátku... ...pokud na to dojde, mužem na jaře uspořádat s těmi éry na počest našich lektorů docela solidní soutěž. Všichni na jedný lajně, se stejnym érem...bez kompromisů...kdo to čapne, ten jede výtahem:-)))


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2010
Příspěvky: 516
Bydliště: Brandýs n.L., (Zl a HK, ale málo)
Kapacita této akce (obsazená/volná)? Předpokládaný termín? Cena? ...??? S Ing. Kapuscinským je radost se bavit a "nasávat" informace a inspirace :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 23:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Seminář o navhování modelu plánujeme až v lednu...až se tu na df vytříbí a utřesou požadavky o jaké letadlo budeme usilovat.
Z uvedeného vyplývá, že obsazeno ještě není. :)

Nabidka : pokud by se ještě našla opozdilá skupina cca 10 a víc zájemců o vstupní verzi semináře (obdoba těch, co již proběhli), jsme schopni a ochotni 8. nebo 15.12.2012 ještě jedno sezení udělat. Po 15.prosinci 2012,až do poloviny ledna 2013, bude organizační přestávka, jo ? :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
To je velkorysá nabídka, ale ten prosinec sem zjistil že už je hodně našlapanej a mohl bych tak jedině tuto sobotu (1.12.) což předpokládám je zase moc narychlo a stejně se nestihne připravit a sehnat dost zájemců. Navrhuju tedy poklidné svátky a lednový termín ;)

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 7:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 252
Bydliště: PRG
Obrázky: 6
F3B je opravdu fajn, ale souhlasím s "Decca". Při návrhu by mělo jít o pochopení postupu při výpočtech a výpočtů samotných. Na tento úkol je návrh F3B brusu docela veliké sousto. Souhlasím s návrhem školního větroně/elektrovětroně, kterého bude možné postavit v domácí dílně. Myšlenka soutěže s navrženým "eroplánem" mi přijde skvělá!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
A hlavně (veka) nikdy,žádné moderní F3B nedělal...:-)
Když jsem viděl jaké výpočetní programy jedou a málem zavaří počítač na návrh F3B , tak mám pocit, že seminář na téma F3B je docela utopie.
Navíc nikdo z výrobců F3B/F3F/F5B vám svoje know-how teda rozhodně zadara nedá.:-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 9:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
graup15 píše:
A hlavně (veka) nikdy,žádné moderní F3B nedělal...:-)
Když jsem viděl jaké výpočetní programy jedou a málem zavaří počítač na návrh F3B , tak mám pocit, že seminář na téma F3B je docela utopie.
Navíc nikdo z výrobců F3B/F3F/F5B vám svoje know-how teda rozhodně zadara nedá.:-)


a ten clovek ktory ten zavaraci program vyrobil sa nikdy nijakeho takehoto pokecu nezucastnil, ze nie? :mrgreen:

... nie vsetko na svete sa da kupit a nie vsetko na svete kupene byt musi, su aj veci ktore si niekto vymysli sam a dobre sa pri tom zabavi :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Seminář - Návrh modelu
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Pokec může být super,ale výsledek ke kterému by všichni rádi dospěli..tzn upatlat si doma kompozitovou mašinu..:-) Mám pocit, že se nedostaví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz