Switch to full style
Modelářství má stejně jako každý složitější obor lidské činnost i teoretickou rovinu. Nemyslí se tím kecání "co vše postavím", ale spíše pokusy využít matematiku, učebnice místo intuice při vlastním návrhu modelu.
Odeslat odpověď

Re: Kurzy aerodynamiky na MIT

stř 02.10.2013 23:04

bukin píše:Takže podle mě (k části A) vemeš zmínku, že L≈pl−pu¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯×Splanform=deltaPxSplanform, dosadíš do vzorce Cl=... a cosi rozumnýho vyjde. Ale ještě jsem se tím tolik nezabýval. Třeba sem plácnul úplnou blbost.

Jojo, je to blbost. Sory

Re: Kurzy aerodynamiky na MIT

stř 02.10.2013 23:11

Jestli máte ten třetí úkol, mohli byste mě nakopnout? Mám takovej pocit, že tam zápasím s tím logaritmem. Jinej problém tam snad ani být nemůže.
Diky, JirkaB

Re: Kurzy aerodynamiky na MIT

stř 02.10.2013 23:26

Kdyžtak piště výsledky do SZ, už to mám celý 100%, tak vám budu moct potvrdit správnost výsledků vašich.

v CD jsem zapomněl připočíst CD0, nic jiného v tom nebylo.

1. domácí úkol je takový mimo tu teorii, co tam byla, ale budiž. Je to spíš takové uvažování o tom, co je na čem závislé a jestli lineárně, kvadraticky, s vyšší mocninou. Rozdíl tlaku delta_p*S_planform je aerodynamická síla, která se podle předpokladů malých úhlů alfa rozloží a dosadí do vztahů pro výpočet součinitelů. Pak z toho vyleze, v jaké mocnině ty proměnné, na které se ptají, jsou.

3. domácí úkol. Přiznám se, že jsem musel vytáhnout matematicko-fyzikální tabulky, abych si byl jistý správností úprav. Moc zajímavá úloha a se zajímavým výsledkem. Jde o to si porovnat Breguetovu rovnici před a po opotřebení motoru. Skoro všechno tam vypadne, zbydou jen logaritmy těch váhových poměrů. A s tím když si člověk pohraje, vypadne vztah pro výpočet finální (dalo by se i počáteční hmotnosti) letounu s opotřebovaným motorem. Pak už jen rozdíl hmotností podělíte "člověčí jednotkou" a je to.

Re: Kurzy aerodynamiky na MIT

čtv 04.06.2015 12:02

Pokud by měl někdo zájem, EDX otevřelo nový kurz, nyní od univerzity v DELFTu.

https://www.edx.org/course/introduction ... -ae1110x-0
Odeslat odpověď