Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: ned 21.04.2019 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
YenyaKas píše:
No já ti nevím. ...
Nechápu v čem je rozpor. Myslím to tak, že pokud někdo tvrdí, že mu vadí vůle v zubech serva, tak to vyřeší nejlépe výměnou. Tak to aspoň vidím já (ceny do toho netahám, taky používá levný serva a to skoro výhradně).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: ned 21.04.2019 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
ellet píše:
Nechápu v čem je rozpor. Myslím to tak, že pokud někdo tvrdí, že mu vadí vůle v zubech serva, tak to vyřeší nejlépe výměnou. Tak to aspoň vidím já (ceny do toho netahám).


Jo, nejsme ve při. I když já ten předchozí příspěvek spíš vyhodnocuju ne jako snahu o řešení vůle v servu, ale jako snahu o ujištění, že je-li vůle v servu, délka pák s tím nic nespraví.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: ned 21.04.2019 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
LV píše:
Ja používam na svojich F3F LDS od MPJ. Servá používam také čo vôle nemajú, a samotný výrobok od MPJ je kvalitná strojarina takže bez vôli. A aj keď páka na klapke či krídelku má okolo 6mm (od osi otáčania) tak hĺbka klapky je obvykle 50mm (pomer 1:8)a krídelka 40mm (pomer 1:6,6). Maximálne výchylky na odtokovke krídelka +- 12mm a u klapky 0-65°, obe na celú dráhu serva. Tiahlo na LDS sa používa 4mm hrubý sklotextit, alebo uhlík obvykle vypúzdrený mosadzným ložiskom, alebo duralom 2-3mm hrubým s presnou dierou. Výsledok je takmer nulová vôľa na odtokovke.

YenyaKas má na plávajúcej výškovke páky odhadom 10mm od osi otáčania, hĺbku VOP od bodu otáčania opäť odhadom 100mm (pomer 1:10) a výchylky chce na dráhu serva +-90°, tiahlo nitka neidentifikovateľných vlastností poháňajúca elipsu a ohybný trup.
Výsledok jeho diela je flutter v smiešnych rýchlostiach. Všetko špatne.
Toť vše.

Tvoje serva znám, mám na jiném modelu S3173, ty máš S3174. Mají podle mne stejnou minimální) vůli jako KST 125/135.
Lepší co se týče vůle se mi zdálo servo od JR, ale už asi nejdou sehnat.

LDS od MPJ jsem nemohl použít - je delší v ose serva a to už se mi nevešlo do připravených otvorů v křídle.

Pokud vím, tak LDS na Futabu je nejmenší 5mm, tzn při páce 6mm na křidélku máš poměr 1:1,2, a to ti nemůže vyjít na celou dráhu serva?

Já mám na klapce klasickou mosaz páku MPJ M3, v součtu s tloušťkou klapky se dostávám na cca 9mm od osy otáčení, takže bych na tom měl být lépe, než ty, nicméně mi klapky chodí skoro +-2mm na odtokovce :cry: a to by popíralo zde uváděné, že delší páky snižují vůle.

Řešení od YenyaKas je o něčem jiném. On tu výchylku 90° potřebuje kvůli obratům, je to vidět na jím postnutých videích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
eco píše:
Řešení od YenyaKas je o něčem jiném. On tu výchylku 90° potřebuje kvůli obratům, je to vidět na jím postnutých videích.

Celé riešenie od YK je s výsledkom Flutter. Od začiatku tohoto vlákna je jasné kde je problém. Od nezmyselného zadania až po jeho realizáciu. Ja neriešim problém na vôli v serve, lebo tam nie je a aj zadávateľ tvrdí, že tam vôľa nie je. Dlhšie páky čiastočne riešia vôle na tiahlach a mechanike náhonov. Zadávateľ má jasno. Chce model za tisícku a keď sa to tak celé chová, nevie prečo.
Na začiatku som sa pýtal kde s tým chce lietať. Bez odpovede. Jediné miesto v Brnenskom kraji je Pálava za ideálnych podmienok. Ak si myslí, že zalieta na lúke s 90° výchylkami to, čo je na videách z útesov nad morom ktoré tu dal, tak je trošku mimo. On totiž nevie, že tam je čistý náfuk bez turbulencií, ktorý sa nárazom o pevninu dvíha takmer kolmo hore a vlastne to spôsobuje pri potiahnutí VOP ten premet na mieste. On nevie, že aj keď ten model skoro stojí voči zemi, tak voči vzduchu letí 30-40km/h. Na to treba presné dováženie balastom. Toho čo YK nevie je dosť veľa.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz