Switch to full style
Modelářství má stejně jako každý složitější obor lidské činnost i teoretickou rovinu. Nemyslí se tím kecání "co vše postavím", ale spíše pokusy využít matematiku, učebnice místo intuice při vlastním návrhu modelu.
Odeslat odpověď

Profily LHK

čtv 18.04.2019 14:56

Pana Ing. Lněničky se Bohu žel již zeptat nemohu, tak to zkusím tady. Díky totální zkáze mého PC (a díky i mé lenosti - ne vše bylo dobře archivováno) jsem přišel i o souřadnice řady profilů, které byly publikovány v RC revue v rámci seriálu o modelářské aerodynamice (autor ing. Lněnička) - profily byly uveřejněny v závěru seriálu jako typičtí představitelé pro velké motorové modely a kluzáky a totéž pro malé modely - jednalo se o řadu LHK - zachoval se mi název jednoho z nich LHK10-10,8-3,5, který jsem použil u Aera A14. Pokud se zde najde někdo , kdo si vzpomene a bude ochoten hledat a udělat scan příslušných listů budu mu nesmírně vděčný.
(Akademii letectví jsem prolezl celou - tam se uvedené profily nevyskytují).

Re: Profily LHK

čtv 18.04.2019 15:53

Ahoj, měl bych to mít, ale k hledání se dostanu až v pátek večer, do té doby nejsem doma. Bude to stačit?

čtv 18.04.2019 19:18

Udělal jsi mi radost, pochopitelně mi to vyhovuje - třeba i později - jak ti to vyjde.
Dík.

pát 19.04.2019 8:33

www.profili2.com

pát 19.04.2019 15:13

Arnyun píše:http://www.profili2.com

A kde tam ty profily od pana Lněničky jsou ? Mám verzi Profili Pro 2.c a nikde je tam nevidím, ale třeba neumím hledat.

pát 19.04.2019 23:23

JASSoft: poslal jsem ti SZ
Odeslat odpověď