Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ulétlá heli
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 21:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Pro zajímavost:
dneska jsem lítal s heli, krouhal jsem zatáčky o velikém poloměru na vysoké rychlosti, a skončilo to tak, jak muselo. Helina mi uítla, cca 400m ode mě jsem dal autorotaci na nouzové přistání v nedalekém obilném poli. Hledal jsem několik hodin a nenašel. Teď večer jsem si půjčil profi minohledačku, reaguje na helinu tak na metr a půl, zítra ráno vyrážím na pole. Jestli nenajdu, tak objednané listy nebudu mít do čeho dát :-))))
Teď si dám tři piva z plastu, jinak bych neusnul.
Mám na cestě pěkné listy, snad bude do čeho je namontovat.
Kdyby Spirit měl Stabil režim, mohl jsem to dostat k sobě. Takto když mi to odlítlo daleko, neměl jsem šanci to uřídit.
Takže téma pro další vývoj Spirita: Přeci jen, kdyby šlo nějak zařídit, aby to mělo Akro režim, Záchranu a Stabil a to vše najednou (volbou přepínačem), tak jsem dneska byl o 15k bohatší. Ve Stabilu bych to byl přivedl zpátky. To je jedna věc, a druhá je měsíc každodenního šroubkování, opravdu jsem to měl vyvoněné. A těch čidel co jsem tam navěsil, jen GPSku ne, a přitom mi leží v šuplíku. Ani ten blbej pípák, co každýmu radím. Holt jsem blbej a dobře mi tak... Jestli to zítra nenajdu, tak asi s helinama končím.
Děkuji za projevenou soustrast :-(

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne čtv 19.06.2014 20:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Ulétlá heli
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
No jo, to je smůla. U nás všichni říkají lítej blízko a nizko :wink:
Vem nějaké kolegy a prošmatlejte to i kdyby skližen lehla na zem.

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Hele, je to vazne smutny, ale proc jsi necvaknul tu zachranu?
Heli by nastoupala a mohl by jsi opatrnym hybanim kniplu zjistit, kam miri.
Stalo se mi to same hned nekolikrat a vzdy to slo takto vyresit.
Nastoupal jsem zachranou, ve vysce to rozletel a videl kam to leti.
Kdyz jsem nevedel, zda to leti ke mne, nebo odemne, dal jsem mirnou zatacku a hned bylo jasno kam to miri.
To samozrejme neznamena, ze by se nehodila moznost mit zachranu i stabilizaci.
A heli je mi samozrejme lito. :(

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 6:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Problém byl právě s tím "nastoupáním". Jelikož v pozadí jsou kopce s lesy, musel jsem nastoupat do docela velké výšky, abych helinu vůbec viděl proti obloze. Vzdálenost mohla být pak už mezi 200 - 300m. To se opravdu nedá řídit, ocas už je téměř neznatelný. Jednu chvíli jsem byl přesvědčen, že letí směrem ke mě, tak jsem jí pobídnul ke cvalu - no a to byla osudová chyba, letěla fakt rychle, jenže po chvíli mi došlo že ode mě :?
Takže mi došlo, že už se nevrátí, tak jse sestoupal, a jakmile se mi začala ztrácet za horizontem (mezi námi byla terénní vlna), cvaknul jsem autorotaci a nechal jí nadobro klesnout a vyrazil hledat.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 6:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
To jsi mne nepochopil spravne.
Ted uz to teda nic nevyresi, ale treba pro priste.
Zachrana Ti nejen nastoupa heli, ale i srovna.
Takze pak ji jemne rozjedes a koukas, kam leti.
Nekoukas, jak je orientovana, ale kam se pohybuje a pri mirne zatacce, jak se ten smer meni.
Podle toho se zorientujes.
Chce to udrzet klidnou hlavu.
Jak se jednou chytnes, uz jsi schopen si to pohlidat.
Ja letam i znacne vzdalenosti od sebe, rozhodne vic nez 200m a jde to se zorientovat.
Tu vzdalenost vim jiste, jelikoz prijimac v Riccu ma dosah tech 200m a uz se mi stalo, ze jsem si vyletel z dosahu a heli sla v failsafe k zemi.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
bonis píše:
........ Tu vzdalenost vim jiste, jelikoz prijimac v Riccu ma dosah tech 200m a uz se mi stalo, ze jsem si vyletel z dosahu a heli sla v failsafe k zemi.



Tvé ostříží oči bych chtěl mít. Víš co to je 200m? Já bych si tak Tvou jistotou jistý nebyl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 9:49 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
200m na Ricca je fakt hustý. já ho pořádně neviděl tak cca 30m když moc. dalo se litat pohodlne tak 10m daleko

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
200m je 2x 100m sprinterska rovinka.
Tuhle vzdalenost bohuzel znam az neprijemne dobre.
Kdyz letis rovne a na konci udelas souvrat, neni s Riccem problem.
Ale takovou vzdalenost obvykle nelitam, tocim to do 100ky.
Druha vec je ten prijimac.
Zkousel jsem dosah na primou viditelnost, heli na aute, asi 1,6m vysoko.
Na vyrobcem deklarovanou vzdalenost stale fungoval a bylo to opravdu uz temer neviditelne. Dal jsem to nezkousel.
Po nalezeni heli prijimac blikal ztratu signalu.
Ano, neni to 100% jistota ze to byla takova vzdalenost.
Vypadek mohl byt zpusoben cimkoli jinym, ale uz se to nikdy neopakovalo.
Dal se hadat nebudu.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 10:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
Sorry ještě za offtipic, ale hledání heliny v poli mám také zažitý. Asi v 1,2 metru vysoké řepce. Létal jsem hodně bláznivě (tic toc, loping se skoro plným kolektivem, velké rychlosti a zasekávání) a když bylo na časovači cca 4:10, tak jsem si říkal poslední loping a jdu na zem. A taky jsem na zem šel - prostě to baterka vzdala - regl omezil a nebyla šance na návrat.

Tady to chce nezpanikařit a najít si nějaký orientační bod kam heli spadla a jít přesně tím směrem. To jsem neudělal a šel hledat - po 2 hodinách jsem se vrátil zpět z pole a výchozí pozici, odhadl polohu, kam spadla a ve třech jsme udělali rojnici a šli. Našli jsme ji asi za celkem 3,5 hod. A ve větší vzdálenosti, nežli jsme si mysleli (něco přes 100m).
Problém byl, že se nestrhli převody a se seklou vrtuli v poli regl převod neztrhne, aby heli dělala zvuk. Zvuk serv nemá cenu, když je 100m hlavní silnice a i tak je skoro neslyšitelný.

PS: za těch cca 270 letú, co jsem s Rexem nalétal, tak od cca 15. letu létam s pípákem na baterce. V cca od 260 letu jsem ho nedával - celou dobu, co jsem hleda, jsem si nadával. Ne jenom, že bych zjistil docházející baterii, ale po pádu bych klidně hodinu mrňal se servy, aby napětí na baterce kleslo a spustil se alarm (pokud by neběžel už po pádu kontinuálně). Ale když tam nebyl...
Nechce se mi dávat žádný alarm typu, pokud se servo nehýbe minutu, tak se spustí alarm - nejako tam nechci dávat žádné propojky navíc...

Jinak možnost řídit si gyro a záchranu/stabi na dalším kanále bych taky ocenil (to je můj zvyk z BD, ale možná mi to ve Spiritu vadit nebude). Spirit na to ale nemá kanál, leda to tam řídit přes satelit spektrum/sbus, kde by se mohlo zpracovat více kanálů, nežli je konektorů.

PS: Tento víkend jsem zaletěl Spirita a MiniProtose - fakt bomba :-)! Tatím jenom 4 nastavovací lety, ale je to dobrý.
Čekám už jenom na BT a nastavovací aplikaci pro iOS :-).

Roman

_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
No 200m z ricem je fakt odvaha Ja z pprodlouženou 450 letím tak max 50 mna jednu i druhou stranu a to už se mi zdá jak jsem daleko :oops:

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2014 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Jses si jisty ze to bylo 200m? Dost to zkresluje, kdyz je to ve vzduchu... na 200m bys to nemohl sakra videt :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2014 9:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
OPR píše:
Tvé ostříží oči bych chtěl mít. Víš co to je 200m? Já bych si tak Tvou jistotou jistý nebyl.


tak s tim souhlasim pres 200m je to naprostys nesmysl. za idealnich podminek(svetelny jas, cisty a suchy vzduch) je na 200m jako jeden bod pro lidske oko vniman kruh o prumeru ca 6cm. tzn. z boku bude viditelna pouze kabinka a mozna cast ocasu.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2014 9:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
No ono to bylo dokonce tak 300m, viz mapka.
Situace byla taková:

Stál jsem v bodě "X". Ten let byl ve směru červené šipky, předpokládaný pád v bodě "Y".

To "A" je louka, čerstvě pokosená úplně dohola (seno odvezené), tam by byl vrtulník vidět ihned pouhým okem, a jelikož tam žádný nebyl, musel padnout až za cestu, na pole "B", kde je oseta pšenice, výška cca po kolena, ještě je zelená jako tráva. Na louce nebylo živáčka, takže sebrat ho z louky nikdo nemohl.
Ty dvě zelené čáry vyznačují terénní hřbet, za který se mi vrtulník při finálním klesání ztratil. Zapamatoval jsem si směr, popoběhnul na vrchol toho hřbetu a dle zapamatovaného směru jsem si určil směr, bylo to mezi ty dva stromy na cestě. Odhadem to mohlo spadnout ještě na tu travnatou pokosenou louku "A", jenže tam nebyl, takže dopadnout musel až na to obilné pole "B" nebo do supervysoké trávy, která lemuje obě strany té cesty.
Příloha:
mapa.jpg
mapa.jpg
[ 107.16 KiB | Zobrazeno 8066 krát ]


Koukni na měřítko na mapě. Oči mám asi jako Bonis, tj. na 200metrů ještě vidím jasně ocas vrtulníku a skoro i vrtulku (když je vrtulník proti jasné obloze). Tohle bylo o něco dál, těch 300m je reálných. Dopad mohl být i 400m daleko při té smůle. Už jsem to vzdal, na místo zkusím vyvěsit letáček. Zatím nepršelo, ráno není ani rosa, takže by to mohl prozatím přežít. Ještě se obávám jedné věci: Přeci jen je tam LiPolka, a pole se bude kosit kdy? No až bude suché... Doufám že až ho přejede kombajn, tak ta LiPolka to nepodpálí :-( Možná že by mi ho mohli kvůli tomu najít policajti ne? Když je tam taková nebezpečná věc ;-)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2014 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Sežeň si někoho s FPV, docela to zvětší šance na nález.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 18.06.2014 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Ani v tom FPV není moc detailně vidět. Leda natočit let na polem na FullHD a pak si to prohlídnout na velkým LCD panelu. Jestli tam něco podezřelýho nebude vidět a pak zkusit zmapovat kde to asi bude... Každopádně držím palce a nevzdávej to.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz