Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Urcite by byla,
mezitim sem se s Honzou domluvil po telefonu a je na ceste pro obycejnou kameru.
Osobne mu reknu,az dorazi, ze ta moznost je a treba se vecer nejak kontaktuje pres SZ.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 19:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2013
Příspěvky: 125
Bydliště: Těšínské Slezsko
... :?: ...

_________________
DJI Ph1->do 450 H.A.L;FPV,h.made ekobrýle-5"monitor,GB Tarot T-2D


Naposledy upravil hadrák dne ned 12.07.2015 13:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 23:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Děkuji Vám chlapi a můj velký dík patří hlavně Xenomorfovi, který mi půjčil kameru na hledání čistě jen na "slovo".
Velice si toho vážím a snad budu moci taky někdy takto pomoci.
Dneska jsme zkusili s Jirkou hledat pomocí kamery, první vzlet byl ok, ale vítr tam byl dost velký, ovšem i přesto se koptéra při testování uměla sama vrátit pomocí RTH na místo startu.
Na druhý vzlet jsem šel dále do řepky a asi po 2-min letu se uvolnila kamera ze svého úchytu, ovšem naštěstí byla přivázaná na rameno, což ji zachránilo před pádem a jistou ztrátou v řepce. Ale na druhou stranu jak visela na tom rameni, začala okamžitě převažovat koptéru na tu stranu a vítr jí hned začal brát pryč, což jsem se snažil vyřešit RTH, ale díky tomu větru a i převažováním stále na jednu stranu si s tím koptéra už nedokázala poradit a odletěla až.... 2,6km daleko do pole od místa startu a tam šla sama na přistání.
Našel jsem ji pak dle síly signálu RSSI a pak i dle bzučáku,což mě zachránilo před velkým fiaskem a zaplacení Xenomorfovi za jeho kameru :( .
Uvažuju, že možná bude lepší dát kameru na dvoumotorové letadlo, co jsem si postavil na FPV a zkusit to z letadla. U koptéry jak už byla výš, tak se špatně bez FPV orientovalo, jak je vůbec natočená a nemohl jsem se pustit moc dál od sebe :(.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
hadrák píše:
...dík patří hlavně Xenomorfovi...

...ale zase neni tolik za co.

Rad bych pomohl sam s letadlem a kamerou, bohuzel sem uz par tydnu na nemocenske. Pocitam, ze budu az do nedele :-(. Pokud by mi to skoncilo drive, treba o vikendu (ctvrtek jdu na kontrolu), tak sem s "Mlokem" k dispozici k patrani. A to unese klidne dve kamery.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 12:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.6.2015
Příspěvky: 3
Pánové, moc vám všem děkuji za snahu a ochotu při hledání. Bohužel z dosavadních pokusů se obávám že to letadlo najde až kombajn při sečení. :(
Mimo jiné chci tímto velice poděkovat Honzovy "honzaop" za dosavadní pokusy o nalezení.
Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 19:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Co zkusit kontaktovat majitele pole a nabídnout odměnu . Traktorista bude mít na pivo a ty svuj model. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 447
Bydliště: východní/střední čechy
ahoj, poslal jsem loni v červnu letadlo, dvoumotorové Aero 45 s rozpětím 200 cm elektro do řepky, pole jsme prošlapali, měl jsem na hlavě FPV ale pád videli tři kolegové.
Lahví slivovice jsem uplatil partu nezaměstnaných, ty kolchozník vyhnal, když šli ve čtyřech v rojnici a za nimi nebylo nic, ani řepka
nic, jen nasranej kolchozník...
pak jsem létal s hd kamerou, z čučení na zelenej film v noťasu mi bylo až blbě
pak ztráta FPV nosiče při hledání s brýlemi a nález alesoň hledače za dva dny
rogalo, dvě hodiny čučení do zeleného moru: nic, aspoň jsem se hezky svezl, majitel vrtulníku chtěl 4000 za hodinu, to jsem vypustil.
Kombajnéra jsem ve finále upozornil, neviděl ho, až traktorista co jel za kombajnem mi přinesl v náručí co zbylo, neprošlo to trávením kombajnu, ale pod lištou.
Baterka na srač... zbytek ok, vyhodil jsem jen přijímač, zbytek létá v poletuchách dál.
Letadlo bylo ve správném směru, ale cca 150 m blíž, než jsme brouzdali.
Největší strach jsem ve finále měl, aby jim neshořel kvůli bateriím kombajn, ale leželo to dva měsíce v poli, řepka se sklízí u nás v druhé půlce srpna, takže cajk, bylo to mrtvé
Sledoval jsem toto téma, ale nevím, nechtěl jsem tě zrazovat.
Koupil jsem GPS vyhledávače a v cennějších érech a FPV je poctivě vozím.
Letos máme u letiště kukuřici, aspoň se v to líp chodí:)
Mirek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Moje zkušenost je, že v řepce lze model nalézt jen pokud je max 15 - 20 metrů od kraje a je slyšet zvuk serv.
Jednou kamarád sedl s paraglidem do řepky, ale to je jiný příběh ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Zdravím všechny a díky za Vaše poznatky a příspěvky. Zkusím to ještě do tohoto víkendu asi a když to bude na nic, to mi pak nezbyde než čekat na kombajn, už jsem se o tom bavil i s Jirkou. Škoda, že tu pořád fouká silný vítr, jak naschvál..., nezbývá než čekat.
Uvidíme jak to dopadne, dám pak vědět. Ta koptéra, která se mi zbláznila, ta mě ani moc netrápí, byly tam obyč motory i regly, jen škoda kamery a fpv vysílače, nu možná ještě není vše ztraceno a není třeba házet flintu do žita, když už je letadlo a koptéra v řepce...:).

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2015 13:17 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10798
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Viděl bych to optimisticky.

V neděli spadl pyloňák do řepkového pole. Po 3hodinách chození přiletěl R22 a model za 5minut našli. Naváděn pomocí vysílačky se druhý člověk k modelu propracovával 15min.

Ale ta celková radost....

Přeji ti podobný úspěch.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2015 23:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
TomasC píše:
Viděl bych to optimisticky.

V neděli spadl pyloňák do řepkového pole. Po 3hodinách chození přiletěl R22 a model za 5minut našli. Naváděn pomocí vysílačky se druhý člověk k modelu propracovával 15min.
Ale ta celková radost....
Přeji ti podobný úspěch.


Díííky :) .
Tak dneska jsem proletěl párkrát nad předpokládaným místem pádu letadla, prohlédl pak záznam a .... podařilo se najít letadlo :). Ale jak na sviňu se při pristávání zlomilo uchycení křídla k trupu (banální záležitost na spravení 10min tavnou pistolí, polystyrenové letadlo pro fpv a pomalý let), ale tam mě to vyřadilo ze hry, tak jsem nemohl pokračovat v pátrání po koptu.
Ovšem zanedlouho přeletěl kolem motorový padák, zamával jsem na něj s prosíkem, tak přistál a po vysvětlení o co mi jde znovu vzlétl a asi 10min kroužil nad řepkou a zkoušel pátrat po koptu, ale bez výsledku, tak mi už jen zamával a pokračoval dále, správný chlapík, jestli toto bude číst, tak mu velice děkuji za ochotu!!!!!
Zkusím ještě jeden den pátrat po koptu a když to nepomůže, vrátím Xenomorfovi kameru a už jen čekat.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: pát 12.06.2015 6:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
To se bude hledat blbě :-( kamarád upadl na technickou závadu do pšenice, pád jsem viděl, měli jsme souřadnice z GPS. Přesto nebýt to trikopter s bzučícím servem, chodíme tam možná ještě teď. Na rozdíl od letadla se to v tom obilí propadne dolů a schová tak, že projdeš půl metru okolo a nevidiš to.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: pát 12.06.2015 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jak to tak tady sleduji asi nejlepší je klasické pištidlo v každém letadle né?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: pát 12.06.2015 12:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
ufon13 píše:
jak to tak tady sleduji asi nejlepší je klasické pištidlo v každém letadle né?
Pokud hrozí umístění do řepky, určitě.
Kdysi jsem to měl v samokřídle a bylo to neskutečně užitečné. Slyšitelnost minimálně 100m, důležitý je přerušovaný tón.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc při hledání letadla.
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2015 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Pískátka mám, ale jsem línej je instalovat :-)
Nicméně měl jsem pískátko v Betě při svých začátcích.
Padl jsem 30 m od sebe do 3m vysokých růží.
A i s pískátkem jsem to letadlo hledal 20 minut. Sedělo na vršku křoví a ze spodu nebylo vidět.
Přeji úspěch při hledání.
Ztráta modelu vždy naštve.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz