Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 21:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Lítal jsem ve větším vedru na závodech a vždy OK.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Já ti věřím ale vyloučit to nemůžeš (znáš to 100x nic a po 101)

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 21:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Kdyby to bylo vypnutím becu při ,,přehřátí" tak teoreticky by to po té cca 1minutě vyditelného stále neřízeného letu mohlo po vychladnutí fungovat. Udělám test. Ten stejný regl zahřeju fénem a uvidíme.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 10:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
Co se odehrávalo po okamžiku ztráty řízení v těch 50m? Serva zůstaly v původní poloze a model odcházel po větru stoupáním? Kroužil? Jak dlouho a jak daleko a jak vysoko jsi ho viděl naposled?

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 11:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Byl to takový fofr. Letěl jsem po větru a když jsem chtěl zatočit, tak jednou či dvakrát to píplo, že je ztráta signálu, ale to duplex dělá normálně a potom už jsem neřídil. Vše bylo v neutrálu. To éro ale samo nelétá. Já to fakt nechápu. Potom jsem éro zahlédl po cca 50metrech běhu a model již kroužil v termice. Mohlo to být tak ve 130metrech asi 200metrů od posledního zahlédnutí modelu. Kdybych alespoň věděl, že model nikdo nevzal a bylo někde v okolí, tak by byla malá šance na nalezení s pomocí padáčkářů.

Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 13:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
Hmm, jestli byl model ve stoupáku, může být klidně až v Německu ikdyž neuměl sám létat. Adresa s telefonem je dobrá věc, model však při pádu nesmí trefit nějaký strategický místo, pak mají kontakt na pachatele. Fail save na brzdy s třeba vychýlenou směrovkou, aby se při sestupu točil, aby jsi ho mohl lépe zahlídnout. V dnešní době b
y ty gps souřadnice už měly být dostupné, chtělo by to se porozhlédnout na trhu, aby za to nechtěli ranec a bylo malé.

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 7:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
mch píše:
Hmm, jestli byl model ve stoupáku, může být klidně až v Německu ikdyž neuměl sám létat. Adresa s telefonem je dobrá věc, model však při pádu nesmí trefit nějaký strategický místo, pak mají kontakt na pachatele.

1200g větroň mi skončil 800-900m ode mne v dopravním podniku a cestou přistání to vzal po střeše autobusu. Dozvěděl jsem se to od šéfa klubu a že éro neudělalo žádnou škodu. Ale první co mne napadlo při ztráte, hlavně netrefit nějaký majetek a nebo nedejbože člověka. Je to blbý, ale v tu chvíli jsem byl rád že tam tu adresu nemám. Ale na druhou stranu jsem byl 4dny nesvůj co se kde mohlo stát během přistání ...... Až pátej den mi volali z klubu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 5:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
Pro misamltr. Poslal jsem Ti SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 8:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 1
Pro misamltr - koukni na modelbazar.cz - letadla-různé. Včera jsme ho našli při každoročním přechodu Šumavských vrchů. Éro našla kolegyně, když pomocí gps hledala skutečný vrchol Přilby u Nových Hutí. Je rozhodně opravitelné, kromě jednoho křídla ( Hořejší snad udělá nové) je téměř netknuté. Samozřejmě koroze lanovodů apod., ale jinak celkem nic. Leželo POD stromy na zemi v hustém lese, ze vzduchu by nikdy nikdo nic nemohl najít. Bylo na zádech, takže ani do kabiny nijak zvlášť nenapršelo.
Zkusil jsem dát večer baterku na balancer ( měla zpočátku samozřejmě na obou článcích 0,0V), nabíječ protestoval, tak jsem jí zkusil na dvě minuty nabíjet v režimu NiMH, aby se oživila, a pak už šla pomalu (300mA) nabít i v režimu LiPo s balancerem. Navím, jak s kapacitou a vnitřním odporem, ale rozhodně nevykazuje úplnou smrt.
Jediné, co jsem s eroplánem na místě udělal, byla demontáž křídel, odpojení konektorů serv a odpojení baterie ( sakra, chlape, používáš stejné konektory jako já, dokonce i polarita sedí). Takže můžeš vesele bádat, proč jeti přestal fungovat. Můj skromný názor ( jsem jen ing elektro a létám jen cca 35 let) je, že BEC v malém 25A laciném regleru z HK prostě neutáhl 6 serv a vypadl na tepelnou ochranu - jsou tam určitě jen smd lineární 7805-ky, a to v lepším případě dvě, ale možná, že jen jedna. Nebo mohl pokles napětí při proudových špičkách při pohybu více serv způsobovat reset přijímače.
Akce končila na Churáňově, pak jsem éro odvezl domů do Kyšic u Kladna, kde je k vyzvednutí. Jelikož mi na této třídenní akci trochu ( trochu úplně) zkolaboval mobil, tak zatím jen e-maily, až rozpohybuji nějaký nový, tak 723 736 162. Nevím, odkud jsi, ale občas trajdám pracovně po republice, tak bych ho mohl i někam přiblížit.
Moje modely také občas ( stává se to tak maximálně 1x za tři roky...) nocují venku, jednou se to protáhlo od dubna do září, kdy ho našli kombajnéři. S novým křídlem, opraveným trupem a původní elektronikou létá dodnes.
Takže hlavu vzhůru, blíží se Vánoce, a to chce pohodu, né? :D

KM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
No to je příběh jak z emerického filmu :lol:
Gratuluji!
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2015
Příspěvky: 34
Bydliště: praha
Super pribeh, a teraz ponaucenie aky to bol presne regler, nech viem co nekupovat?

_________________
...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 0
Až teď jsem si přečetl celé vlákno , byli jsme s rodinou v Nových Hutích na dovolené o týden později co ho majitel ztratil , courali jsme po lesích jako kamzíci , škoda že se třeba nenašlo dřív , ale i tak je to malej zázrak při rozloze a hustotě těch lesů , štěstí že to nespadlo někam mezi ty krávy do výběhu , těch tam taky je hafo , to by určitě model nepřežil...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
díky všem za snahu hledat model a hlavně bych chtěl moc poděkovat hlavnímu nálezci panu Karlu Mudrovi, který je moc ochotný a jsem rád, že model našel právě modelář. Bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby to našel turista. Škoda, že to byl závodní kompozit, ale nemohl jsem čekat, že uletí. Mám doma dvě Siesty od tomodelu, který bych poslal do země bez mrknutí oka radši, než mojí milovanou Q11. Snad nebude nacucaná vodou :-)


Děkuji Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 16:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
tak Q11 je doma a čeká na opravu. Opět děkuji panu Mudrovi za ochotu, protože tohle byl od něho nejlepší vánoční dárek. Doufejme, že oprava zpevní pochroumané křídlo a budu moci opět závodit. Před 4-mi měsíci jsem říkal, že se RCEO závody končím, protože nemám svojí Q11 a osud to tak chtěl....





Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
Q11-tka úspěšně opravena.


Michal


Přílohy:
P1080114.JPG
P1080114.JPG
[ 31.87 KiB | Zobrazeno 2836 krát ]

P1080115.JPG
P1080115.JPG
[ 46.93 KiB | Zobrazeno 2836 krát ]

P1080116.JPG
P1080116.JPG
[ 43.81 KiB | Zobrazeno 2836 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz