Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 6:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
já vím, že to člověka mrzí, ale není škoda to tak jednoznačně házet na "ztrátu signálu Jeti Duplex"? Já jen, že těch příčin může být víc...

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 7:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
tks píše:
já vím, že to člověka mrzí, ale není škoda to tak jednoznačně házet na "ztrátu signálu Jeti Duplex"? Já jen, že těch příčin může být víc...
co BEC, baterka.... Těch možností je fakt dost a pravděpodobnějších..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Předpokládám, že dnes už jsou možnosti jak do drahého většího modelu zabudovat "balíček poslední záchrany" sestávající z gps a např mobilu co po křápnutí o zem (dá se nastavit, že když se model přestane pohybovat tak se aktivuje záchrana) odešle sms s koordináty gps. A nemusí se tak hledat jak radiové závody s hledáním pokladu. Určitě něco takového vyrábí i Jeti model a není třeba bastlit. Jo, po bitvě je každý generál.
Přeji aby jsi měl štěstí a našla se dobrá duše co ti dá vědět na kterém stromě je pověšený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 9:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Slyšel jsem o ztrátě signálu z důvodu odpojení káblíku (vypadnutí) z přijímače - špatně zasunut. No a serva byla v neutrálu a model letěl bez řízení cirka 2km.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Dobře ale 2 km v 50 metrech? to by muselo být jen z kopce. Unas se větron startil jen jednou ale naštěstí se ho za pomoci dalekohledu podařilo najít a za pomoci navaděni i přistát bez ujmi kytičky


Přílohy:
Untitled.jpg
Untitled.jpg
[ 56.84 KiB | Zobrazeno 2770 krát ]


_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Naposledy upravil MarthiR dne sob 08.08.2015 10:15, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 10:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
MarthiR píše:
Dobře ale 2 km v 50 metrech? to by muselo být jen z kopce. Unas se větron startil jen jednou ale naštěstí se ho našlo za pomoci dalekohledu najít a za pomoci navaděni i přistát bez ujmi kytičky

Tady to bylo na rovině a mělo to motor. Taky přistání bez poškození. A jinak termika se da chytnout i v 10m.
Jinak já ztratil kontrolu nad modelem 7x za 20let a z toho 6x mi odešlo servo vyškovky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 19:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
kontaktoval jsem starostu, jestli by nebyl ochoten upozornit rozhlasem občany o ztrátě modelu. Vytvořil jsem A4 plakátek, tak doufám, že vytiskne a dá do výlohy na úřední desce. To éro samo nelétá. Když se kouknu na display u vysílače a vrátím oči, tak éro prudce točí. atd.. Možná když letělo s větrem, tak mělo takovou stabilitu, že se ve vzduchu udrželo. Stejně ho někdo zbalil.....


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 19:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Možná by zabrala odměna 10 000Kč a ten co to vzal, tak odevzdá na úřad a pošlu mu 2000Kč. Je to sviňárna, ale lepší éro neseženu.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
misamltr píše:
Možná by zabrala odměna 10 000Kč a ten co to vzal, tak odevzdá na úřad a pošlu mu 2000Kč. Je to sviňárna, ale lepší éro neseženu.Michal


To sí děláš srandu? Budu dělat že sem nic nečetl jinak se asi neudržím :!: O těch svinárnách být tebou radeji pomlčím

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
To éro jsem měl už 4roky. Vyhrál jsem s ní 1x RCEO, 3x 2. místo, tak mám k němu nějaký modelářský vztah. A když to má někdo, kdo tomu nerozumí, tak stejně mu to bude na nic. Na bazar to dát nemůže, protože bych to poznal....Jiný éro nechci, protože tohle je pro mě nejlepší, co mohl někdo vyrobit. Hořejší už verzi s véčkem nemá. Ten kdo to má a neodevzdá, tak to bude mít na podpal, nic jiného. V Hutích jsou ochotní lidé, starosta to snad rozhlásí, dokonce zadají rodiče dětím pátrací akci, ale stejně to je ,,vše" prohledané. Jedině ty padáčkáři, ty by mohli něco na stromech zahlédnout.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Tak dej rovnou nálezné a né tuhle svinárnu, normalně si mě naštval

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 20:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Nálezné bude 2000-3000Kč podle stavu. Já vím, že to zní blbě, ale hrozně mě to štve. Škoda, že jsem éro neroflákal rukama, než aby uletělo. Kdyby to na chvilku naskočilo a stáhly se brzdy mohl být vše jinak, ale signál žádný. Knipl na klapky jsem ihned stáhl, co jsem neřídil... A to jsem sní vylétal 2 baterky se kterýma jsem nalítal 1,5hod v termice. Potom dám další a po cca 15 minutách ztráta. S pomocí jeti boxu nebyla absolutně šance model najít. Asi podruhé přejdu na Fasst. Když by odešel jeden článek na 2s lipolce, tak by to jelo, tak batekou to nebude. Konektor od reglu taky ne, protože káblík od reglu je kratší a je přehnutý přes přijímač a tím je zajištěný. Regl je na 2-3články. Létal jsem na 2S. Konektory baterií pájím kvalitně a čistím spoje. Nebyl tam žádný pájený spoj na servech, pouze kriplované. Přijímač je funkční do 85°C a takové teplo se v gondole udělat nemohlo, protože tam u motoru mám nasávací otvory.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Fail safe jsi měl nastavený?
Nálepku s telefonem (a slibem odměny) na modelu máš?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Já bych to typnul na bec jestli se nepřehřála veřím že ani ten štítek,nálepku nebo papírek v kabině tam neměl

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Naposledy upravil MarthiR dne sob 08.08.2015 21:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 21:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Fail save nemám. Kdybych to měl na fasstu, tak to rychle nastavím v menu, ale s jetiboxem neumím, tak jsem to nastavené neměl. Tel.číslo jsem napsané neměl, ale den před odletem jsem na to myslel. Zní to jako výmluvy, ale dokud to člověk nezažije, tak to neudělá.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz