Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
mirekp píše:
Jasně, ale pak kopiruju existující model nebo šablonu a tu doladím, během pár minut. I v taranisu a na letišti. A tak to dělám i doma v teple.

A pokud si vymýšlím model od 0, tak ano, trvá to delší dobu a nedělám to na letišti. Ale proto jsem si přeci vysílač s opentx pořídil, abych měl volnost, jak to udělám.

Pořád tu opakovaně někdo argumentuje s pípáním modelu na letišti, ale já s tím problém osobně nemám, ani na letišti.


No, jelikoz jsem nejaky patek OpenTX pouzival, dovolim s tvrdit, ze pipat to do radia primo je opruz, protoze to neni moc prehledne. V Companionu je to jine kafe. Volnost tam je takova, ze jednu vec muzes udelat "deseti" cestama. Pamatovat si, ale kde se co a proc i po pul roce po nastaveni je malinko problem, s ohledem na prehlednost. Je treba si vse detailne popisovat aby se v tom clovek neztratil. Naprikald nastavit F5J je parada, co si clovek vymysli za funkci, to pak udela. Ale pak za par tydnu neco poladit, popripade zmenit .... Obcas se mi vyplatilo celou funkci prepsat od zakladu. A jelikoz radsi litam nez se v tom porad vrtam, sel jsem od toho. Po cca pul roce pouzivani Jeti sw je to jinak. Sablonovy system ma sva omezeni, ale tady nemam pocit, ze bych se musel ve funkcich oproti OpenTX omezovat, ba naopak. Potrebuji neco zmenit, no problem, klidne i na letisti. Jasne prehledne menu, ktere mi dava logicky smys. Par tuknuti a hotovo, cista hlava. Kazdemu ale vyhovuje neco jineho. Ja se nasel tady. Dalsi vec je kvalita hw, na kterem to bezi. Tam je to uplne jasne.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Naposledy upravil Tim dne čtv 23.03.2017 12:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
tomashr píše:
Osobne musim rict, ze pri vetsi zmene mixu (predstav si treba pridani ele-camber, ktere predtim v modelu nebylo) u OpenTX mi malem hrablo. Nejde o to, ze by to neslo, ale prijemnost treba ve srovnani s Futabou je tragicka. A zrovna podobne veci se na plose delaji velmi casto.


Presne!

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ja som sa musel občas pozrieť aj do návodu FC16-ky. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.4.2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Tim píše:
...


Ano, jako uživatel OpenTx s tebou plně souhlasím. A dospěl jsem ke stejnému.

Ale prostě bych rád viděl někoho, kdo vezme svůj model s 10 servy, nastaví to za hodinu do nového rádia pošle do vzduchu. Pro mne jsou to jen hospodské řeči a ne argument. Ale třeba jsem jen málo zkušený, no.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Ak máš dobre ťažisko a mechanické stredy serv, prečo nie /bez mixov, režimov, a funkcií/?
Ak máš na mysli za hodinu ho komplet vymaznať a vyšperkovať mixy a milión ftákovin, tak to sa nerobí ani hodinu, ani deň ani mesiac.
Na jednom ére to môžeš kľudne robiť roky, až to dovedieš do dokonalosti.
Zvlášť, keď máš tých modelov viac a s tým jedným lietaš tak raz za 2 týždne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
mirekp píše:

Ano, jako uživatel OpenTx s tebou plně souhlasím. A dospěl jsem ke stejnému.

Ale prostě bych rád viděl někoho, kdo vezme svůj model s 10 servy, nastaví to za hodinu do nového rádia pošle do vzduchu. Pro mne jsou to jen hospodské řeči a ne argument. Ale třeba jsem jen málo zkušený, no.


No prvni co jsem nastavoval s Jeti bylo RCEV se sesti servama a pouziti funkci je jako u F5J, klapky, kridylka, smerovka, vyskovka vsechno ruzne do sebe :-). Delal jsem to v dilne bez navodu a za hodku jsem to mel vcetne kalibrace serv, dorazu atd. Pri letani me obcas napadlo jak co poladit, tak jsem to tam na letisti doplnil domixoval, pridal potak na ladeni za letu k tomu, ci onomu. Vzdy otazka par minut. Nedokazu si podobny scenar s OpenTX vubec predstavit. Novy model zakladam vzdy od zacatku, protoze je to jednoduche. V OpenTX jsem mel zakladni sablony pro svoje typy modelu. Takze toliko k memu prechodu zpet k sablonam :-).
Nejvetsi "slabost/sila" OpenTX je podle me v te volnosti. Vse se da nastavit nekolika cestama a i na ruznych mistech. Ovsem obcas s rozdilnym ucinkem z pohledu mixu a dalsich nastaveni. Takze si v dobre vire neco poladis a rozhodis i jine veci. Pak se podivas na roadmapu radia od ovladace prez mixy az po servo a dojde ti, ze jsi udelal logickou chybu. Musis si to korigovat sam. Zalezi, ale kdy a kde na ni prijdes, obcas musis vse od zacatku predelat.... To se ti u sablonoveho radia nestane. Pokud je tvurce daneho OS vysilace modelarsky znaly, je to parada. Coz se u Jeti myslim stalo :-). U FrskyOS si tim nejsem uplne jisty .... U OpenTX je to samozrejme jinak, dano vyvojem. O nasledne podpore a jeji delce je mozne jen spekulovat (u Cinana). Kazdy ma jiste svou zkusenost.

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 12:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.4.2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Já nejsem zaslepeným zastáncem ničeho. Nemám Taranis primárně kvůli OpenTx.

Začínal jsem kdysi s 4k 35Mhz vysílačem. Pak dlouho nic. A po letech jsem to chtěl znovu vyzkoušet a neutrácet peníze. Volba padla na turnigy, kterou jsem flashnul na předchůdce opentx. Možnosti nevídané.

Když jsem se pak rozhodoval, co dál, koukal jsem po Jeti. Ale, je to smutné, prostě mi to přišlo jako moc peněz, tak jsem vybral X9E, mám rád pult. Nejde jen o vysílač, ale i přijímače a celý systém. Navíc, něco frsky jsem už měl.

Dnes už se na to dívám zase jinak, s ohledem na nastavení opravdu složitých modelu nebo kvalitu hw. Nadšení z programování čehokoliv, jakkoliv, už mne taky přešlo, stejně už jen kopiruju stále stejné šablony. Dnes by asi vyhrálo Jeti.

Ale opravdu nemám problém s nastavování na letišti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 13:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.4.2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
automet píše:
Ak máš dobre ťažisko a mechanické stredy serv, prečo nie /bez mixov, režimov, a funkcií/?
Ak máš na mysli za hodinu ho komplet vymaznať a vyšperkovať mixy a milión ftákovin, tak to sa nerobí ani hodinu, ani deň ani mesiac.
Na jednom ére to môžeš kľudne robiť roky, až to dovedieš do dokonalosti.
Zvlášť, keď máš tých modelov viac a s tým jedným lietaš tak raz za 2 týždne.

Souhlasím, platí to i pro OpenTx.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 13:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Ja taranis nemám, mám i10 a myslel som, že sa bavíme všeobecne.
Teraz práve prerábam pomaličky modely z 35 MHz na 2,4GHz a kolega mi vždy opakuje, pri zálete nedávaj žiadne mixy, žiadne letové režimy.
Ak sa to zaletí úspešne, vytrimuje vo všetkých osách, potom prehodím "trimy" do subtrimov. Nasleduje 2. zálet, kde upravujem mixy, a AŽ POTOM vytváram letové režimy. Pôvodný, s trimami na nule dám ako "normál", následne skopírujem, upravím na "vietor" a "termika". V každom režime si upravím ináč aj EXPA, dotrimujem výškovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Pises nesmysl, uvedom si, ze mix je v podstate vse, pocinaje ovladanim kridelek dvema servy. Velka vetsina dnesnich modelu se bez mixu ani nedostane do vzduchu... Asi tusim jak to myslis, ale ta formulace je hodne zavadejici :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Je to tak, ak máš 2 servá na 2 krídelká, už je to mix.
Ale myslel som tie mixy smerovka-krídelka, krídelka-smerovka, motor-výškovka, brzdy atď...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
automet píše:
...mixy smerovka-krídelka, krídelka-smerovka...
To se už nedělá rukama?

automet píše:
...motor-výškovka...
Tohle naznačuje špatné seřízení, geometrii modelu...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
jyrry píše:
To se už nedělá rukama?

Tohle naznačuje špatné seřízení, geometrii modelu...


Dovolim si nesouhlasit. Ne v plnem zneni, ale preci.

Mix Motor-vyskovka: - je u vetrone celkem bezna vec, neznamena to, ze mas neco spatne. U motoraku jina pohadka

Mix Kridelka-smerovka: - je samozrejme lepsi ridit rukama, ale zase s vetronem daleko vysoko se to hodi, protoze proste nejses schopen odhadnou presnou polohu modelu a pomer. Proto dopredu nastaveny mix ti hodne pomuze.

V podstate s timto pristupem nepotrebujes vubec nic, expa, DR, mixy atd. Vse muzes resit "mezi usima". Uprime, ty to davas? Ja ne a proto pouzivam chytre radi s mixama :-).

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Píšem výhradne o vetroňoch.
Je pohodlnejšie na termickom vetroni si nastaviť mix potlačenie výškovky napr. od 50% plynu a ísť hore ako po koľajniciach, ako korigovať to rukami a ísť hore ako po schodoch.
Detto samokrídla TORO900, MAXISWIFT, Falcon. Nedokážeš pri vysokej rýchlosti ručne korigovať výškovku aby si išiel do hora plynulo, nie skokovo. A bez mixu a zásahu do výškovky urobím premet, nakoľko pod motorom to generuje oveľa väčší vztlak ako pri plachtení, na ktoré je to primárne vytrimované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 14:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Zrovna samokridlo tento mix ale nepotrebuje, to mas blbe sladeno (teziste nebo osa motoru)...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz