Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 3:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sagitt62 píše:
... Ozve se někdo z Graupnerových noviců?

No, jde o to co se chce slyšet. Mně naopak manuál pro Mx-20 přijde přeložený modelářem který věděl co překládá; mám pár manuálů pro jiná rádia HoTT a ty asi překládal profesor angliny z gymplu, koníčkem nejspíš zahrádkář či chovatel drůbeže :|
Ano, menu je složité, však to rádio toho umí myslím opravdu hodně; oproti Mx-20 je třeba Mx-16 daleko jednodušší, silně ořezaná. Navíc menu se rozvíjí podle aktualizací a neřekl bych že ofiko dovozce aktualizuje překlady manuálů...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 5:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdarky jirry!
Mňóó - tak ty rozhodně nebudeš novic... :lol: Nicméně máš tenhle návod/obr./? Jestli jo,tak jsi mě nepotěšil: už si nebudu moci každé ráno v koupelně říkat: "Prase před zrcadlem žasne,jak inteligentní je,růžové a krásné..." :mrgreen:
Ať je,jak je - teď už budu muset bojovat... Jen by mě zajímalo,zda kupříkladu onen kdysi mnou odmítnutý "Taranis" je taky zhruba tak složitý? S62


Přílohy:
GR.jpg
GR.jpg
[ 65.38 KiB | Zobrazeno 1716 krát ]


_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 6:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Ak ti robi problem programovanie Graupnera, tak na Taranis zabudni.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
LV, nemusí to byť pravda.
Ja mám napríklad problém pochopiť (alebo zapamätať si) princípy aj názvoslovie používané v preddefinovaných vysielačoch,
proste neviem čo to robí a kde čo hľadať.
OpenTX je po Multiplex EVO pre mňa záchranou, vnímam to ako totálne tiriviálny princíp kde napíšem-nastavím presne to čo chcem v troch úplne presne určených tabuľkách - nastavím vstupy, nakalibrujem servá, a tie mixy sú všetky na jednom mieste a píšu sa v matematike základnej školy.. Až keď chceš niečo úplne špeciálne tak uznávam že to môže byť aj zložité.
Ale navyše tam sú šablóny tak ako u iných vysielačov - ale sú urobené tak že riadky ktoré pridajú do mixov, si môžeš skontrolovať a poprezerať a prípadne upraviť..
Každý by si mal skúsiť, čo pochopí lepšie. Napríklad aby si dohodol s niekým kto to má a pozná, že by mu to skúsil za hodinku ukázať a vysvetliť. Niektoré z toho mu možno bude jasné na prvé počutie a to by mal byť potom prirodzene správny výber, a ušetrí mu možno mnoho hodín naštvaného hľadania rady čo a ako pri ďalších zrejme mnohých rokoch používania.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No nejsem taky začátečník, a mám MC-20 (umí toho ještě trochu víc než MX-20) ale nikdy jsem neměl pořebu tahat manuál na letiště. Veškeré nastavení modelu, včetně mixů a letových režimů si udělám doma a na letišti už jenom doladím hodnoty výchylek a mixů. Trimování funguje pro každý letový režim samostatně, takže taky není co řešit. Spíš bych ti doporučil, zkopíruj si některý nejsložitější model, nebo vytvoř nový, a na něm si "natrénuj" a osahej různé funkce a kde je v menu najdeš, aby si věděl jak se která chová a hlavně si zapamatuješ strukturu a návaznosti menu. Podle mě je to hlavně o osahání, a to myslím platí pro každé rádio. Jinak jako berličku si můžeš manuál v PDF nahrát do chytrého mobilu. Pokud ho nemáš, pošli mi v SZ mailovku a já ti ho pošlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sagitt62 píše:
... máš tenhle návod/obr./? ...

Divné, mám ho jinak sešitý, ne tu kroužkovou vazbu. :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
LV píše:
Ak ti robi problem programovanie Graupnera, tak na Taranis zabudni.


Hloupost. Provozuji graupnera, jeti a open tx na Frsky x10s. Za mě jednoznačně nejobtížnější na programování je Graupner, nejpřívětivější Jeti, nejuniverzálnější Open Tx. Ne nadarmo říkám, že kdo zvládne programování Graupnera, toho už nic nepřekvapí. A na rozdíl od jiných mám zkušenosti s programováním těchto radií opravdu praktické - všechny tři stále používám.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
Divné, mám ho jinak sešitý, ne tu kroužkovou vazbu. :?


Návod mám také s kroužkovou vazbou, a souhlasím se Sagitem62, že jsem se již setkal s přívětivějšími návody. Programování Graupnera (MC-20, MX-16a Mx12) nepovažuji za nejpřívětivější, stejně jako návod dobře fungující s odkazy v elektronice, ne už tak dobře v papírové podobě.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2018 3:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Potěšili jste mě,pánové,potěšili! :)
Přece jen asi nebudu ouplnej hňup…
Díky za rady,vezmu si je k srdci. Lark: SZ následuje,díky!
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2018 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Máte to na úschovně.cz :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Poradte jaky koupit vysilac
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.7.2011
Příspěvky: 367
Bydliště: Ostrava-Poruba
Ahoj kluci. Potreboval bych po Vas zkusenejsich radu jaky si poridit novy vysilac. Do ted jsem pouzival Spektrum DX6i. Cenova relace by byla do 5000 Kc. Jeste se mi zalibil vysilac FrSky Taranis Q X7
https://www.pvmodel.cz/produkt/vysilac- ... rny-u82867 . Libi se mi ze podporuje telemetrii, ma podsviceny displej, hlasem dava vedet udaje apod. Pro info, zatim provozuju 7 modelu a ve vsech mam prijimace spektrum a nebo orange. Ten Frsky podporuje vlozeni modulu a mohl bych ovladat modely s prijimacema Spectrum jestli jsem to tedy dobre pochopil? A jeste jeden dotaz: Daji se nekde sehnat neoriginalni a ne tak predrazene prijimace do FrSkye? Prijimace k DX6i jsem kupoval i neoriginalni za 200 Kc. Bohuzel jeden original FrSky stoji kolem 800 Kc. Musel bych koupit nove prijimace nebo by stacilo vlozit ten modul? Pokud mate jeste jiny lepsi tip na vysilac, budu rad za kazde rady.Diky :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradte jaky koupit vysilac
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 5:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Řeším podobné dilema. Cca šestým rokem lítám Auroru9 a jsem s ní vcelku spokojenej. Ale doba jde dál a výhledově pokukuju po iX12 nebo po Horusu 10s. Většinu přijímačů mám od Hitecu, tři jsou od FrSky...ale představa, že bych je měl všechny měnit se mi ani trochu nelíbí :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradte jaky koupit vysilac
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 5:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Brácha líta QX7 a je naprosto spokojený. Ještě mu udělám upgrade na hall's gimbal. CO se týče přijmačů, ceny jsou od 150Kč, ale ty mám jen dva, zbytek jdu raději cestou originálů

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poradte jaky koupit vysilac
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 7:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Do taranisa sa da dokupit aj modul Hitec a aj Spektrum ale vtedy samozrejme nebude fungovat telemetria.
Pokial chcete aj tu nie je ina cesta iba kupit Frsky primace a telemetricke cidla popripade dnes sa uz daju kupit primace ci regulator od Frsky ktore tieto cidla maju.
Osobne som dost dlho pouzival Turnigy 9XR Pro s modulom XJT a Frsky primacmi dnes mam Taranisa X9E a som spokojny.
Na taranisovi je dobre aj to ze mozete pozivat dva moduli sucastne cize ak chcem telemetriu kupim si Frsky primac naparujem ho z internym frsky modulom a pokial nechcem alebo mam primace inej znacky(spektrum,hitec a futaba) dokupim externy modul a primace naparujem s nim.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
S tou telemetriou to už nieje úplne pravda. Tento modul vie aj telemetriu DSMX. (zatiaľ, budú aj ďalšie protokoly)

MULTI-Module
https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4i ... odule.html
https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-P ... rehouse=CN

https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... -TX-Module

Ja jednoznačne v dnešnéj dobe dopručujem rádio iba FrSky. Aký model to už je na každom. A máš všetko hezky - Česky.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 17.05.2018 12:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kope a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz