Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
"patamatix"
No a když máš zkušenosti s Spektrem i Frsky, můžeš je nějak porovnat? To by mě strašně zajímalo :) [/quote]


Napíši ti né svůj názor ale svoji zkušenost.
Lítám FrSky i Spektrum. Původně jsem s FrSky lítal ty svátečnější era a Spektrum jsem používal na bublinky
a modely tzv. na cesty.
Za celou dobu používání ani u jednoho systému žádný problém a to u Spektrumu jsem používal jak originály,
tak i Oranžády a další číny RedCom. Jak někdo psal asi bych nebil takový hrdina abych RedCom poslal do termického daleka :lol:

Jediné co mi vadilo starat se nabijení vysilačových baterek protože těch rádií na starost mám víc.
Vše jsem vyřešil tak že jsem koupil do FrSky modul Spektrum co umí více systémů a mám vlastně vše v jednom
a nemusím tahat víc rádií na letiště :P :P :P .
Zřejmě ti můj názor nepomůže v tom co vybrat za radio pro sebe jen ti ukáže moji zkušenost.
Pokud netrváš na nějakém high-end stroji, tak mne kdysi kolegové naučily. Vem to ruky a uvidíš jak ti to bude sedět :lol: :lol: .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No pravda,že mě to nikam nepohnulo :D ,ale i to, že nevidíš jednu horší,nebo lepší je taky použitelná informace :) Tak se zeptám co ovládání u Frsky a open text,ten mě malinko odrazuje.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
patamatix píše:
Ještě řeším počet kanálů,8 my přijde málo. Když budu počítat 2x křidélka,2 x klapka,motor,směrovka,výškovka. Tak jsem na 7 kanálech,nebo se pletu?


Tak počet kanálů si musíš určit sám. Je-li osm málo, pak nemá smysl se ptát na DX8. S čím budeš létat?


Naposledy upravil BoBik_CZ dne úte 23.10.2018 18:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
patamatix píše:
No pravda,že mě to nikam nepohnulo :D ,ale i to, že nevidíš jednu horší,nebo lepší je taky použitelná informace :) Tak se zeptám co ovládání u Frsky a open text,ten mě malinko odrazuje.


Spektrum Airware a OpentTX jsou dva naprosto odlišné světy. Neříkám, že jeden z nich je lepší nebo druhý horší, ale jsou nesrovnatelné. Jeden je klasický šablonový systém, druhý otevřená programovací platforma. Jsi hračička? Běž do OpenTX. Chceš si pohodlně napípat model a létat? Běž do šablonového systému.

Tak a teď jsem otevřel stavidla "flejmu", tak do mně. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Lítám bubliny,něco z 3D tisku. časem bych rád nějakého většího větroně. Počítám to dobře - co servo to kanál?

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
patamatix píše:
Lítám bubliny,něco z 3D tisku. časem bych rád nějakého většího větroně. Počítám to dobře - co servo to kanál?


Tak si rozmysli, kolika servové křídlo ten větroň bude mít. Jestli čtyřservové, tak je osmikanál v pohodě:
1. Motor
2. VOP
3. SOP
4. LAL
5. RAL
6. LFL
7. RFL

Budeš-li chtít větroň se šesti servovým křídlem, pak potřebuješ kanálů více.

Ano, zjednodušeně se dá říct, že co servo, to kanál. Samozřejmě můžeš třeba křidélka dát na Y-kabel, ale zbavíš se možnosti diferenciace a obecně se to bude hůře nastavovat. To stejné klapky, můžou být na Y-kabelu, ale musíš to precizně doladit už mechanicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No a nemluvě o tom,že přidat podvozek a třeba odhazovací prostor a jsou to další 2 kanály. No babo raď.Jak říkám mám lehčí vítr z Open Tx a říkám si zda kvalita Frsky je ucházející,nebo je to jen dobrá reklama,která ji tak zvýrazňuje.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
No tak potom třeba https://www.astramodel.cz/cz/katalog/sp ... 44090.html :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No to nevím co by my na to řekl ježíšek,bo mu musím napsat,u nás to ještě zařizuje on :lol:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Spektrum DX8 (stará):
Původně moje Spektrum DX8 měla pouze režim "letadlo" a "vrtulník". Ale v nějaké aktualizaci dostala i "větroň", který se opravdu hodil. Předpokládám, že současné jejich výsílačky budou na minimálně stejné nebo vyšší úrovni.
Počátěční nastavování modelů nebyl problém, ale měl jsem trochu natrénováno s otcovou DX6i.
Ergonomie těla byla dobrá, hroty páček trochu ostré / nahradil jsem je placatějšími (ovládám palcově).
Velká výhoda (spíš pro začátečníka) je možnost použití "BNF" (bind and fly) modelů.

FrSky / OpenTX (Taranis Q X7S):
U Taranisu Q mi přišla ergonomie těla zprvu trochu horší (mám dlouhé ale hubené prsty), ale zvykl jsem si rychle. Naopak páčky jsou pro palcové ovládání mnohem lepší (navíc s Hallovými senzory).
OpenTX je velmi šikovný software. Ale ze začátku to chce zkouknout nějaká videa nebo se někoho zeptat. Hlavní problém je, že hodně věcí jde provést několika způsoby. Ale jen některé z těchto způsobů jsou vhodné nebo použitelné v kombinaci z dalším nastavením. Na základní nastavení jednoduchých modelů je tam pomocník.
Příkladem budiž třeba dvojí výchylky na křidélkách. Na to není žádná speciální volba. Lze to udělat např. v konfiguraci "vstupů" nebo třeba v "mixech". Ale pokud to udělám v "mixech", tak u letadla s mnoha servovým křídlem a vzájenými mixy budu muset při každé změně to najít a opravit na mnoha místech. Ve "vstupech" je to mnohem snažší.
Pak jsou tu věci jako připojení vysílačky k počítači, upgrade firmwaru vylačky z počítače, upgrade firmwaru přijímače nebo jiného udělátka z vysílačky apod. Pokud člověk ví jak, tak je to snadné.
A jako poslední výhoda jsou stabilizované přijímače S6R a S8R. Stojí skoro stejně jako normální. Dají se nastavit z počítače přes speciální udělátko a nebo přímo v modelu z vysílačky. S8R je v kombinaci s S.Busem až 16 kanálový (ale asi 4 kanály sežere vlastní stabilizace na nastavení režimu, zisku apod.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
patamatix píše:
Lítám bubliny,něco z 3D tisku. časem bych rád nějakého většího větroně. Počítám to dobře - co servo to kanál?

Větší znamená co? Na klasiku v podobě čtyřservového křídla ti stačí 8 kanálů. Pokud koukáš na šestiservové, pumovnici, podvozek a další, tak to budeš muset koukat i na jinou cenovou kategorii a celkově jiný vysílač, i když si myslím, dle předchozích příspěvků, že k tomu máš cestu dalekou a v době takového rozhodování už budeš sám vědět co vlastně chceš.
BoBik_CZ ti radí celkem dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 20:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Řekl jsi to dobře cesta bude dlouhá :) Musím s tebou souhlasit :) ,ale nestydím se za to,že dost věcí zatím neznám,to se časem podá. :lol:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 20:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Všechny informace my něco dali. Misky vah se momentálně naklánějí na stranu Spektra,tak uvidíme.
Každopádně,všem děkuji za informace. :wink:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Tady nejde o to jestli se stydíš nebo ne, začátky má těžší každý. To, že dost věcí ještě neznáš neznamená, že časem nebudeš. Pokud budeš chtít, tak tě to drapne. A až k tomu dojde, spolehlivě budeš vědět i jakým směrem chceš pokračovat a podle toho i vybírat.
Osobně si myslím, že DX8 je dobrá volba, na rekreační létání vystačí na několik let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 23:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
patamatix píše:
No pravda,že mě to nikam nepohnulo :D ,ale i to, že nevidíš jednu horší,nebo lepší je taky použitelná informace :) Tak se zeptám co ovládání u Frsky a open text,ten mě malinko odrazuje.
Přesně tohle dilema jsem řešil taky.

Používal jsem Spektrum 4e, DX6i a DX8. Open TX mi přišlo složité, taky jsem se toho bál.
Pak jsem se během týdne marodění podíval na pár videí od RIMRa, porovnal jsem si ceny 8ch přijímačů a telemetrie od Spektra a od FrSky a bylo hotovo.

Prodal jsem DX6 i DX8 včetně všech přijímačů, koupil Taranis Plus a určitě nelituju. Lítám s tím různé větroně do 3m + běžné motoráky (žádné superstroje) už třetí rok - lítám téměř denně a mám z toho mnohem lepší pocit. Cokoliv si bez problémů na letišti poladím či přenastavím, TX mi hlásí to, co potřebuju.

Složitost OpenTX je jen zdánlivá - jenom ze začátku. Chápal jsem to mnohem snáz než různé podivné vazby v šablonovém systému. Dnes mám napípaný nový větroň během chvilky. Pokud máš aspoň trochu logického uvažování a trpělivost zkouknout poněkud zdlouhavá videa, mělo by to být v pohodě.

Jinak souhlas s BoBikem
Spektrum Airware a OpentTX jsou dva naprosto odlišné světy. Neříkám, že jeden z nich je lepší nebo druhý horší, ale jsou nesrovnatelné. Jeden je klasický šablonový systém, druhý otevřená programovací platforma. Jsi hračička? Běž do OpenTX. Chceš si pohodlně napípat model a létat? Běž do šablonového systému.

Souhlas ale i s DXS
DX8 je dobrá volba, na rekreační létání vystačí na několik let.

Mně osobně Open TX přinesl úlevu a volnost dělat si věci podle svého.
Je to samozřejmě věc názoru a nátury, říkám jen svoji osobní zkušenost.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz