Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2016 16:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Za mně radši MC-16. Mám MX-20 nějak se mi pořád se nedařilo se s ní "sžít" . Ježíšek mi donesl MC-16 a menu je jednoduší a hodně líp sem ho pochopil. Na normální lítání v pohodě stačí,má líp umístěný displej,reprák a hlavně normálně dosažitelné pot. na boku i uprostřed mezi kniplama. A dá se používat jako "palcová pultovka ".

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2016 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
A nemaji menu z vetsi casti stejny? Co jsem koukal na videa, tak me prijde, ze zaklad menu se moc nelisi od stary MX-16s, takze to by bylo fajn. Programovani MX-16s jsem totiz zvladl v pohode oproti Hitecu Flash4x. Tam jsem logiku nepochopil snad nikdy. A pritom to byla jednoducha souprava:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2016 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten přechod z MX-16s na MC-16 bude určitě v pohodě. Já přecházel taky z MX-16s akorát na MC-20. Menu je skoro stejné, jen tam přibyla hromada funkcí a telemetrie. Jen tě upozorním, že některé obrazovky mají ještě pokračování do stran. Všímej si šipek na okraji displeje. A ta dostupnost bočních a středových poťáků je výborná. I to zapínání/vypínání podržením tlačítka mimo normální dosah prstů je šikovný. Není šance, že by sis omylem vypnul rádio.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Ahoj. Tak dnes dorazila MC-16. Bazarovka:-) Hned se raději zeptám jak je to s nabíjením. Jestli to dobře chápu, tak je to Lion 1s 4p. Podle návodu má v sobě obvod na balancování? Já jen, že z aku lezou jen dva dráty..
Jinak mě překvapila velikost (malost) i nízká hmotnost oproti starý MX-16s :-) Co mě bude trošku chybět jsou ukládací prostory jako u starýho pultu. Já tam nacpal kde co, abych nemusel na louku za barák tahat kufr:-)
Takže začínám studovat návod co a jak. Trošku se mě zatím pletou tlačítka na ovládání menu, ale jinak je takovej ten základ dost podobnej starý MX-16, takže si myslím, že základní nastavení zvládnu rychle. (tak do týdne mým tempem:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Gratuluju. :D Ale co by si chtěl na 1S4P balancovat? Všechny články jsou paralelně propojené, takže mají všechny pořád stejné napětí. Jinak to ovládání si za chvíli zažiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2016 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Postupně se učím. Akorát dnes jsem se řádně vyzuřil. napípal jsem si L-159 a jako poslední krok jsem chtěl nastavit stopky na páku plynu. A to byl oříšek. Přes jinej vypínač to šlo, ale přes páku plynu ani prd. Nakonec jsem se do toho tak zamotal, že jsem si chtěl udělat kopii nastavení s tím, že budu laborovat. Akorát jsem si neudělal kopii modelu na prázdný místo v paměti, ale naopak. prázdný místo jsem si zkopíroval do L-159.
Tak jsem začal znovu a najednou to šlo na poprvé:-) Teď už vím co jsem dělal blbě, tak příště už to snad neudělám:-) Po neděli čekám Vario modul s GPS a to bude další akce:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2016 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zapínání stopek pákou plynu se dělá v menu "Control switch" přes virtuální spínač např. C1 a přiřazení uděláš tak, že najedeš kurzorem na C1, stiskneš SET, zobrazí se ti výzva pohnutí ovladačem, tak pohneš pákou plynu. Pak si přesuň kurzor na sloupec STO a nastav si procentuelně polohu, kdy má spínat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 6:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Presne to jsem delal, akorat jsem jeste spinac priradil i "na konci radku" Tak nevim jestli jsem si to tim hned zas nevypnul:-) Taky jsem zatim neprisel na to, jak ten virtualni spinac odstranit. Ja pri tech pokusech obsadil uz tri polozky a kdyz to zaclo fungovat, tak se me ty spatny nepodarilo nejak zrusit. Skoncilo to vyse uvedenym vymazem celyho modelu:-)

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 8:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kasssy píše:
... jak ten virtualni spinac odstranit....

... ajko když jsi ho tvořil, ale použít současný stisk horní a dolní klávesy, tím se všude v menu maže, nuluje apod.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC-16 HOTT - hodnocení
PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Už jsem na to mazání přišel. když chci třeba vynulovat nastavení serva, tak najedu na danou hodnotu a zmáčknu ty dvě tlačítka. To jsem věděl, ale u toho virtuálního to nestačí. Musel jsem na to okno najet a potvrdit jako když chci vypínač přiřadit a místo přiřazení jsem zmáčknul ty dvě tlačítka. Pak to šlo.
Nicméně modely už mám teoreticky napípaný (oba dva:-)) A teď mě už budou čekat "jen" testy dosahů a u L-159 opětovný zálet a Filip půjde do "luftu" poprvé. Tak to snad nejdýl příští víkend klapne

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz