Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 22:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.12.2014
Příspěvky: 20
Bydliště: Třeboň - Cep
Obrázky: 0
Ahoj, jsem tu novej a uvažuji napřed o zakoupení radia, objevil jsem toto radio http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_2_.html

Dá se na něj stahnout čeština?
Tady na odkazu je za dobrou cenu oproti obchodum u nas.
Nebo jestli by mi stacilo koupit turnigy s frsky modulem, ten je za 3800kc tady u nás.
Hodně jsem tady toho nastudoval, ale nejsem z toho moudrý, hodně zastánců různejch značek a co vybrat? Turnigy hodně předělavají, ale já se v tom nechci vrtat, proto uvažuji o frsky. Chci aby mi to drobet vydrželo nějaký ten rok. Děkuji za názory.

_________________
Sky Surfer 1400, Taranis-Plus


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 23:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
nezapomeň k ceně na odkazu připočítat asi 64USD za dopravu + clo + DPH, pak Ti cena u nás tak vysoká nepřijde. Češtinu to u nás má již při koupi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
A co s pripadnou zarukou? Vis kolik stoji poslat takovou bednu nekam na druhou stranu sveta?

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mafiak píše:
Ahoj, jsem tu novej a uvažuji napřed o zakoupení radia, objevil jsem toto radio http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_2_.html

Tady na odkazu je za dobrou cenu oproti obchodum u nas.

To se tedy dost pleteš. Nesmíš koukat jen na cenu samotného zboží. Připočti si k tomu cenu dopravy (pozn. v EU skladu to není a z centrály Hobbykingu v Hongkongu je pro tu položku dostupná pouze drahá doprava Fedex Priority) a navíc je i dost málo pravděpodobné, že to projde bez DPH takže si k tomu rovnou připočti i DPH a rázem je ta cena někde úplně jinde. Včetně nákladů na dopravu je cena 287 USD tj. cca 6380 Kč + DPH cca 1340 Kč je celkem cca 7720 Kč. Je to sada Taranis Plus s přijímačem X8R a s aku NiMH 2000 mAh bez kufru.

V českém eshopu je Taranis Plus s přijímačem X8R a s aku NiMH 2000 mAh za 6642 Kč včetně DPH a doprava je zdarma viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jojo, ne vždycky se vyplatí kupovat tam, kde je to levnější. A jak bylo zmíněno, záruka je doma jistá. Číňan se s Tebou ani bavit nebude, leda v čínských znacích. Taky jsem o takové koupi uvažoval, ale rychle mne to přešlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ale bude a veľmi ochotne, v angličtine. Ibaže je to, ako bolo spomenuté vyššie, nákladné a zbytočne komplikované. Kúpiť to doma je v konečnom dôsledku lacnejšie, pohodlnejšie a v prípade poruchy aj jednoduhšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
nooo, někde stu již psalo o "ochotě" jednat v případě reklamace. Při prodeji ano, ale pak.......... Nesázel bych na to. Ale jak správně píšeš, doma je to ...........lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 0:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
i při ponížení ceny z hk to patrně bez povšimnutí celnice neprojde. Takže nevýhodný kurz, poštovné 34USD, dph se počítá včetně poštovnýho, 96kč si bere pošta za námahu při celním odbavení, clo se při koupi pro vlastí potřeby neplatí a uplatnění záruky kvůli poště je drahé. Pak odemknout a přehrát firmware. Záruku v čr, českej firm a dnes už slušnej servis včetně vstřícného přístupu prodejců za těch pár stovek navíc stojí. :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 0:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
Aha, fedex priority to jsem si nevšimnul, tak to už není co řešit, vyjde to vážně levnějc tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 1:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Treba hobbyking mi uznal reklamaci YEPu jen z fotek. Aniz bych nekam musel neco posilat. Napsal jsem - shorel mi regulator. Poslal jsem fotky a za stejnou cenu si vybral jine zbozi. Regulator za vice, jak 1000Kc.Takze nasi obchodnici se od tech cinskych jeste maji co ucit :wink: Doufam, ze se zase v cechach neurodi nejaci zm-di, kteri budou fixkou barvit regulatory a posilat "ocouzene" fotky, aby si cinani nemuseli dat do pocitace poznamku - cechum nevychazet vstric.
Ale je fakt, ze zrovna Taranise se proste vyplati koupit u nas.

Standa Stuchlý píše:
jojo, ne vždycky se vyplatí kupovat tam, kde je to levnější. A jak bylo zmíněno, záruka je doma jistá. Číňan se s Tebou ani bavit nebude, leda v čínských znacích. Taky jsem o takové koupi uvažoval, ale rychle mne to přešlo.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 7:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
mafiak píše:
...Nebo jestli by mi stacilo koupit turnigy s frsky modulem, ten je za 3800kc tady u nás.
Hodně jsem tady toho nastudoval, ale nejsem z toho moudrý, hodně zastánců různejch značek a co vybrat? ...

To je otazka asi ako: Ake auto si mam kupit? :lol:
Kazda vysielacka ma svoje plusy a minusy. Ak si mozes Taranisa Plus dovolit, tak za rozumny peniaz dostanes hodne muziky: zvukovy vystup, telemetriu a prakticky neobmedzene moznosti mixovania.
Ak si to nemozes dovolit, tak za seba by som ti odporucil Turnigy 9X, poriadne skontrolovat, dorobit podsvietenie a flashnut OpenTX. Ja viem, ze mnohi s tym lietaju aj tak, ako to pride, ale mne to vyhovovalo tak, ako pisem.
V dnesnej dobe dorabat do TG9x FrSky modul... to by som nerobil. Nevyjde to o moc lacnejsie ako Taranis.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 8:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.12.2014
Příspěvky: 20
Bydliště: Třeboň - Cep
Obrázky: 0
Tady jsem našel to vylepšené tadio Turnigy a za dobrej peniz.
http://www.rc-levneji.cz/rc-vysilace-a- ... pen-9x-cz/
Ještě bych se chtěl zeptat v čem spočívá ta kontrola? Nerad bych po někom doletovával studene spoje, pájet umím, ale takle malou pajku nemám.
Jeste mě napadlo koupit nějakou bazarovku, je tam docela hodně zn. Futaba. Každopádně diky za rady, protoze v okoli Třeboně jsem nenašel žadneho modeláře co by mi s tím pomohl, tak alespon takle pres net.
P.S. Tu dopravu ze zahranici jsem zanedbal, asi horecka z levnější koupě.

_________________
Sky Surfer 1400, Taranis-Plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 8:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
mafiak píše:
Tady jsem našel to vylepšené tadio Turnigy a za dobrej peniz.
http://www.rc-levneji.cz/rc-vysilace-a- ... pen-9x-cz/

Z toho popisu mi to moc jasne nie je, ale predpokladam, ze ten FrSky DJT modul je tam len zasunuty, t.j. nemas prenos telemetrie na displej ani si nemozes nastavovat parametre priamo vo vysielacke.
Ten prijimac V8FR-II nie je telemetricky, len HV.
Sice je to lacnejsie ako Taranis, ale take polovicate riesenie...

mafiak píše:
...Ještě bych se chtěl zeptat v čem spočívá ta kontrola? Nerad bych po někom doletovával studene spoje, pájet umím, ale takle malou pajku nemám.

Ano, prave v tom. TG9x je lacne cinske radio, kdesi sa setrit muselo :lol: Presli mi rukami styri TG9x a nikde ziadny studak nebol, vsetky fachali v pohode, ale vies ako hovorieval sudruh Lenin ( ci kto to bol): Doveruj, ale preveruj! Za seba silne doporucujem rozobrat a poriadne pokukat. Hoci, ked to zoberies u nasho predajcu, mozes sa spolahnut na pripadnu reklamaciu...
Zvaz si este jednu vec a to cenu prijimacov: k TG9x kupis prijimace za cca 7Eur, k Taranisovi stoja telemetricke prijimace od cca 20Eur vyssie. A prehadzovat prijimac medzi modelmi nie je prave najlepsi napad...
Aby som ta zase zbytocne nestrasil: vacsina ludi lieta s TG9x v pohode, sam so ju mal asi 5 rokov ( prave s tym FrSky DJT modulom nadratovanym na procesor a telemetrickymi prijimacmi) a slapala v pohode. Ale ako elektrikar mam profesionalnu deformaciu: kontrolovat!

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Nedivim se ti, moje prastara T9X prisla a hned jsem ji otevrel nestacil se divit, volne kulicky cinu poleptovali po skrini a nektere jeste cekali na odlepeni z laku, pajeni nekterych konektoru bylo slabe takze jsem cin pridal hlavne u konektoru baterie atp...
Je to opravdu levne radio a chce svoje ...

Pojdme se vratit k T .... na T9X je jine vlakno ....

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
petrfm píše:
Treba hobbyking mi uznal reklamaci YEPu jen z fotek. Aniz bych nekam musel neco posilat. Napsal jsem - shorel mi regulator. Poslal jsem fotky a za stejnou cenu si vybral jine zbozi. Regulator za vice, jak 1000Kc.Takze nasi obchodnici se od tech cinskych jeste maji co ucit :wink: Doufam, ze se zase v cechach neurodi nejaci zm-di, kteri budou fixkou barvit regulatory a posilat "ocouzene" fotky, aby si cinani nemuseli dat do pocitace poznamku - cechum nevychazet vstric.
Ale je fakt, ze zrovna Taranise se proste vyplati koupit u nas.



Vis on to cinan vyrabi a treba ja reklamovat YEP 2x ale jeho vyrobni naklady jsou 10USD a prodava za 40USB takze co se s nekym hadat kdyz vzdy to je se ziskem... V pripade Taranise si myslim ze by si vyzadal zaslani zpet, ad jedna to nevyrabi a ad dve tolik na tom nevydelava aby mohl byt geroj.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz