Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

kterou?
HITEC OPTIC 6 SPORT 10%  10%  [ 2 ]
FS-i6 57%  57%  [ 12 ]
jinou 33%  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 14:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
FlySky FS TH9X FS-TH9X FS-TH9X-B FS-TH9B 2.4G 9CH Radio Set System ( TX FS-TH9X RX FS-R9B FS-R8B) RC 9CH Transmitter Receiver
http://www.aliexpress.com/item/492596316/492596316.html
(from AliExpress Android) je tohle rysk nebo se nemám bát?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
FlySky je presne to čo som kúpil ja (je to výrobca, navyše, lebo Turnigy je samozrejme len nálepka hobbykingu).
Niekde som to vtedy písal - pripadá mi lepšia. Teplom uchádza ale dosť menej než sa písalo, poťáky kniplov mali skrátenú dráhu len na rozsah pohybu kniplu (t.j. lepšie rozlíšenie), celkovo ok.
Ale skontrolovať a niečo si trochu poopraviť bolo treba, napríklad príliš dlhé piny konkeotoru VF ktorý potom na ne tlačil silou a hrozilo že niektorý spoj sa prílišným zatlačením preruší..
Takže aby si nerátal s tým že bude dokonalá. Je to podľa mńa dobrá kúpa ale skontrolovať to treba - myslím, že sa to vždy oplatí. A prehrať firmware - pri tom sa letuje, takže ak si to urobiť nevieš sám, niekto Ti to prehratie urobí by mohol skontrolovať a dať prípadne do poriadku ak by niečo videl nedokonalé..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 14:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Ok dost sem toho o 9x nacetl a nakoukal na videich tak dopredu uz vim na co si dat bacha,slo mi ciste o tu s aliexpressu ale to mi asi nikdo nedokaze rict,treba nevim jestli v ni bude atmega 128 nebob64 nicmene firmware je nejakej spatnej? K tomu sem se asi nejak nedostal myslel sem ze byde pak stacit frsky modul a bude to echt


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 15:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
90% z výběru vysílačky je software. Pokud chceš bagr, nebo cokoli jiného, co se odlišuje od letadel, je velmi vhodné pořídit něco, co má v sobě Open Tx. S tímto operačním systémem dokážeš ovládat cokoli a má k dispozici velké množství mixů, zpomalení, prodlev a dalších funkcí, co ovládání takového modelu velice usnadní. Open Tx je složitější na první seznámení, ale po čase ty základní rutiny dostaneš do hlavy a pak už jen vylepšuješ začínáš tam, kde ostatní vysílačky svými možnostmi končí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Fofan píše:
Ok dost sem toho o 9x nacetl a nakoukal na videich tak dopredu uz vim na co si dat bacha,slo mi ciste o tu s aliexpressu ale to mi asi nikdo nedokaze rict,treba nevim jestli v ni bude atmega 128 nebob64 nicmene firmware je nejakej spatnej? K tomu sem se asi nejak nedostal myslel sem ze byde pak stacit frsky modul a bude to echt

K originál firmware sa vyjadriť neviem, videl som ho ledva minútu keď prišla v balíku a skúšal som či funguje - obratom som dorobil pripojenie programátora a nahrával OpenTx, čím pôvodný firmware zanikol..
Ten link ukazuje na set s VF a príjmačom od FlySky. Je jednoduchý bez telemetrie či diverzity antén, ale na bager je perfektne funkčný, nič nemrzne a proste drží, a ak aj zakryješ signálu cestu a nepočuje aj dlho, chytá sa prakticky hneď ako sa dostaneš znovu do signálu - Skúšal som dosah a s dobrou polohou antén a výškou nad terénom to 2,6km ešte fungovalo normálne, ďalej som nemal kam ísť..

FrSky VF je vhodný upgrade, aj má zmysel (príjmače majú dve sntény takže hlavne lietajúce modely sa môžu točiť všetkými smermi), ale nijak nutný aspoň na začiatok nie je - leda na telemetriu, a to vyžaduje aj prepojenie dvoch drátikov vnútri vysielača na iné piny procesoru, preto píšem že sa letuje (a je to hodne malý rozmer).
Ak to plánuješ robiť alebo dáš si urobiť, povedz nech to upraví a nahrá aj verziu firmware ako pre Frsky, aj ked ešte budeš používať originál modul - to nevadí a potom keď si FrSky naozaj kúpiš to už bez ďalších úprav bude možné len zacvaknúť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 21:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Jo to je pravda malem sem na open tx zapomel, prohledam jeste bazar a jinak ji z ali objednam je to perfektni cena jen si pockam a za usetreny penize muzu pouzit frsky modul. S pajenim problem snad mit nebudu,delam obcas elektriku na autech a poridil sem si i stavitelnou mikropajku ja tistaky. Jak uz jsem rekl,prvni model ktery si chci postavit sam je nejaky bobcat hnany servama,osahat si radio a zkusit to rozchosit sam toho bych chtel docilit,jinak se ucim litat s heli f45 4ch tak kdyz mi to pujde tak treba se casem pustim do nejakyho 6ch heli a bude se vysilacka hodit vic. Turnigy 9x popr 9xr je tedy zatim muj nejvetsi kandidat


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 14:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Tak objednani z BIGHOBBY za krasnych 2.9tis fly sky fs-th9x. Z ciny plus dph by to vyslo skoro stejne a prislo by to buh vi kdy. Uz se tesim az se v tom budu rejpat jak vy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 10:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Holešov
Dobrý den,
začínám si stavět quad a mezi prvními věcmi bych chtěl pořídit vysílačku, kvůli simulátoru.
Snažil jsem se toho načíst co nejvíc a přesto se nejsem schopen sám rozhodnout. Jsem uplná lama, takže bych chtěl nějaké blbuvzdorné rádio, co mi nějakou dobu vydrží, ale pokud bych se dostal hlouběji do modelařiny, určitě bych si pořídil lepší soupravu.
Pár favoritů mám, ale chtěl potvrdit nebo vyvrátit svůj výběr.

Moji favoriti jsou:
- Turnigy Evolution - Líbí se mi kompaktnost, ergonomie a dotykový display, trochu strach mám z výdrže dvou integrovaných baterií, ale mělo by to jít dobíjet o powerbankou.
- Turnigy TGY-i6S - Evolution ve phantomovské krabici.
- Turnigy 9XR PRO - Nutno dokoupit modul. Nevím, zda je to pro mě výhoda a pokud jsem správně pochopil, podle modulu může zvládnou více druhů přijimačů (?).
- Taranis Q X7 - Ještě není v prodeji, takže toho o něm moc nevím. Recenzí a názorů je pomálu. Vyplatí se počkat?
- RadioLink AT9
- FlySky FS-TH9X - V tomto vlákně doporučovaná, nicméně diskuze je dva roky stará a za tu doby vyšlo mhoho možná lepších kusů.

Na Devo 7 se jen nadává, tak jsem ho ani nepřidával. Jak jsem již psal, radio bude určeno jen pro 210 FPV copter, na kterém bych se rád naučil létat na acro. Časem bych možná chtěl pořídit i nějaké malé letadlo, ale to je velmi výhledově a tomu teď nebudu podřizovat výběr vysílačky. Bazarovým kusům se také nebráním, pokud by náhodou někomu ležela nějaká trochu schopná vysílačka v šuplíku. Předem děkuji za jakékoliv postřehy a připomínky.

EDIT: Doplněny URL, opraveny překlepy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz