Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pokud to rádio funguje začal bych lítat s ním, jak radí Amper. Ta 35 už dnes díky přechodu na 2,4G je podstatně čistší a časem si vybereš něco lepšího a aktuálního. Pokud budeš chtít zase pultovku, tak asi spíš ten Taranis, nebo zase nějaký Gr. MC-16 HoTT, ale to už je o jiných penězích. Ta MZ-12 je sice za polovic, ale je palcová, a to programování přes dotykáč je taky něco jiného než jsi zvyklý.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 13:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2016
Příspěvky: 7
ach jo, proklatý internet :-) Amperova rada je veskrze rozumná, ale srdíčko by si chtělo udělat radost..:-) no a je to podobné jako když jsem stavěl barák, jeden dotaz, spousta rad - a to dobře míněných - a na konci zmatený stavitel/letec/amatér. Ta telemetrie se mi hodně líbí a myslím, že by ji využilo právě takové ucho jako já...no a pak se člověk dosstává k otázce, který vysílač vybrat a kolo se roztáčí znovu - a finanční nároky... ale celkem dost se shodují "mazáci" na Taranisu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Takhle bych to asi nestavěl, já třeba zrovna mám MC-20 a nedám na ní dopustit, ale ten Taranis jsem napsal první jen proto, že je levnější :D Rad tady samozřejmě dostaneš spoustu, ale vlastní rozhodnutí zůstane jen a jen na tobě. Jinak telemetrie je skvělá věc, i když né nepostradatelná a u každého éra využiješ něco jiného. Asi u všech hlídání baterek, u větroňů navíc vario a výškoměr, třeba i GPS (pro snazší hledání ulítlého modelu), u spalováků otáčkoměr, teploměr... Bez ní se ale dá létat taky, i když kdo jednou zkusí, už se vrátit nechce :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 14:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Zkoukni na Trubce nějaká videa od RIMRa o programování Taranisu.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 15:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
lamanchacz píše:
ach jo, proklatý internet :-) Amperova rada je veskrze rozumná, ale srdíčko by si chtělo udělat radost..:-)


Amper ti jednou radil vyměň vše a teprve po tom, co jsem ti doporučil u toho zůstat radil jinak.

Takže poslechni jeho první radu a máš to :D

A když něco chceš udělat neptej se na internetu, jestli máš skočit.
Většina lidí řekne neskákej :D

Věř tomu, že až tu soupravu budeš opravdu potřebovat, nikoho se ptát nebudeš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Telemetrie je to poslední, co potřebuješ k létání. Pokud máš funkční RC soupravu 35 MHz, tak nic neřeš a peníze utrácej za důležitější věci.
Záleží taky na tom, jak máš hluboko do kapsy.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 18:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
Amper ti jednou radil vyměň vše a teprve po tom, co jsem ti doporučil u toho zůstat radil jinak.


Amper poprve radil ze by vymenil vsechno a trva na tom ze je to lepsi reseni (z meho pohledu). Druhym prispevkem jsem se snazil poradit za jakych podminek se da ta MC-10 provozovat takze sorry pokud to vypada ze presvedcuju o tom ze nechat si MC-10 je optimalni reseni. Uznavam, mohl jsem to napsat mene krypticky :-D

2lamanchacz : Pokud zustanes u MC-10 tak prosim te pis ze ti doporucil Dudaj at to nevypada ze jsem zmenil nazor jen proto abych se svezl s davem :-D :-D :-D


ono je to stejne takove blbe takto radit - pokud nevidime jak vypada radio, prijimac (pokud je to "zajete/ojete" tak asi bude vetsi duvod to vymenit), nevime jak moc jsi/nejsi v baliku (pro nekoho neni problem dat za vysilac 10, pro nekoho 50 a nekdo ma problem ze kdyz koupi vysilac za 1500 tak uz nema na novy baterky do letadla), jaka je vule / odhad vlastni vydrze u potencialne noveho konicku atd......

Moc promennych :-D Nove radio ti da takove moznosti ze ti spadne brada za cenu ktera neni zase tak hrozna (pro me). Ale pokud budes par mesicu poletovat s EasyStarem a pak na to hodis bobek tak se to nevyplati. Nebo pokud budes mit doma tichou domacnost az se manzelka domakne kolik stala vysilacka :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 18:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Amper píše:


ono je to stejne takove blbe takto radit



:D :D já poradil kamarádovi zedníky, kteří mě udělaly perfektně potěry a jemu to ošidili na cementu.
Taky netuším souvislosti.

Každý je nakonec stejně odpovědný za své rozhodnutí :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 19:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2016
Příspěvky: 7
Každopádně díky za názory i rady, nějak se zařídím - stejně asi budu muset investovat do různých redukcí a dalších nezbytností, takže se nakonec nákup odloží.. nejvíc mě před chvílí vytočilo když jsem zjistil, že motor, kterým mi renomovaný internetový obchod poslal s tím, že se hodí do letadla (které mi také prodal), je na prd, protože tam nejde namontovat...a pak se bav o RC.. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 20:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Chalupy (u Merklína)
před časem jsem řešil podobnou situaci. Přechod z MPXprofi 35 MHz na nový systém. Nesoutěžím, létám občas na louce za chalupou s větrni vlastní konstrukce a měl jsem poslední dobou přílišné rušení. Instalace nebyla vadná, na to dávám moc pozor. Takže jsem si koupil Graupner MZ 18 a zatím jsem spokojen. Mluví to na mne česky, nemusím mít sluchátka a je to za slušnou cenu. Rozdílnost v programování jest propastná, je to sice palcovka, ale je to intuitivní a velmi snadno pochopitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 11:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2016
Příspěvky: 7
Za všechno může Amper :-) Graupner MZ 12 HoTT je doma... teď už si jen budu škubat vlasy, proč já ... nedal na radu ..... třeba Dudaje :-D

Ještě jednou díky a ať nám to lítá :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada Graupner MC 10
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 11:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Hlavně MC10 byl fakt historický kousek s programováním z dnešního pohledu až ubohým, tam se na limity dalo narazit i celkem jednoduchého modelu. V mnoha směrech byl navíc typ MC10 pokládán za dost nevydařený už v době svého vzniku...
MZ12 HoTT je v tomto někde naprosto jinde, ač jde dnes fakticky o lowend, v tomto ohledu je pokrok opravdu velký.
Proto si myslím, že koupě nového rádia bylo dobré rozhodnutí, předělávky na 2,4GHz by měly smysl třeba u MC16/20, či pozdějšího MC12 (na pohled stejné jako MC10, ale funkčně o hodně napřed, odstraněna většina nedostatků), konkrétně MC10 bych ale v provozu neudržoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz