Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
No já nevím. Chápu, že pro někoho je přechod na OpenTX vysvobozením, chápu, že někomu vyhovuje otevřený systém.

Vždyť je to jenom o možnosti volby. A je moc dobře, že tu možnost máme. Každý ať si vybere podle toho co potřebuje a co mu peněženka dovolí.

Ale vlastníci různých rádií různých značek tady většinou píší věcné připomínky a zkušenosti. Zatímco vlastníci FrSky většinou dost tvrdě prosazují právě to své. Dost často i bez věcných argumentů, jen výkřiky typu "Jedině OpenTX", "Přechod na OpenTX byl pro mě vysvobozením" apod. Skoro mi to připadá, jako by sami sebe museli přesvědčovat, že si fakt koupili to nejlepší. :wink:

Je třeba si uvědomit, že pro někoho může být přechod na OpenTX opravdu vysvobozením. Ale pro jiného to může být pád do černé díry . . .


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
hates píše:
...
Proc tady teda dnes resite radia kdyz jsou vlastne uplne k hovnu. At si kazdej lita s cim uzna za vhodne a co mu vyhovuje.

Niekto si chce možno aj trochu "zašoférovať".
Ja som zastáncom Frsky. Aj keď ho nemám, mám už dnes staručnú T9X (a v nej Jeti) a OpenTX si užívam s radosťou.
Možno preto že prvý programovateľný vysielač čo som mal bol MPX Evo 9 a odtiaľ už cesta späť k tomu čo sú podľa mňa paródie na programy, neviedla. Uznám len že na modely ktoré sú mi príliš srdcu drahé radšej beriem do ruky ten Multiplex.
Každopádne to "zložité programovanie" je podľa mňa zlý pojem - nazval by som to "nový spôsob" alebo podľa toho opentx "otvorený". Stačí vedieť čo to má robiť, a to čo dovolia uzavreté "staré" systémy sa dá nastaviť bez návodu a za pár minút -
hlavne že človek nenarazí na nezyselné obmedzenia, ničím neopodstatnené ( Vrátane počtu serv).

Ostatne, aj keby to už malo lietať samo, bolo by pre mňa prekvapením keby nejaká riadiaca jednotka nemala pre Frsky podporu a mala ju pre niečo iné.
Ale netvrdím že je dokonalý. Otázka tu bola na vetroník, a tam naozaj nevidím dôvod hľadať "iný frsky". Vidím len dôvod porovnávať "ktorý frsky".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 10:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
podle mýho je třeba při výběru vysílače myslet taky na cenu a dostupnost přijímačů,telemetrických čidel a dostupnost servisu.
Vysílač se kupuje jednou za x let,kdežto přijímače mnohem častěji.Určitě je taky příjemnější si koupit přijímač v každým modelářství ve městě,když ho zrovna teď hned potřebuju,než ho objednávát z nějaký horoucí pr..e(rozumněj ze zahraničí :D ) a čekat na něj týdny.Což ale není případ většiny značek vysílačů na českém trhu.
Ono jak se to programuje je podle mně fuk,já pípám model do rádia 2-3x do roka.Lítám hlavně heliny a když chci napípat třeba elektrovětroně,stejně musím mrknout do návodu,protože to si od minule nepamatuju jak,např.brzdy,plyn na přepínači apod.

Lítám JR Propo XG8 ale doporučovat ho nebudu,jelikož je rc divize JR Propo na 99% mrtvá.Je to sice výborný rádio,brzy ale budu řešit stejnou otázku co koupit nového,protože na mně za chvíli začne doléhat příjímačová krize.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 12:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Žulová
zelkar píše:
Jo, už jsem si za to postavil barák :mrgreen: :mrgreen:
To bude spíš ten důvod, hatesi :lol:
Někomu sedí uzavřený systém, někomu prostě ne.
Možná se nevypařil, ale někde za bukem se nám hodně směje :roll:


Sleduji téma a projíždím youtube a už mám asi vybráno. Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 13:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
zelkar píše:
Zajímavé, že každá otázka typu "Jaký vysílač...?" zde vždycky vyvolá bouři ve sklenici vody :mrgreen:
Snad proto, že drtivá většina miluje to, s čím zrovna lítá :lol: To je přece v pořádku.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 13:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
hanyking píše:
Sleduji téma a projíždím youtube a už mám asi vybráno. Děkuji za rady.
Tak promiň :lol: Díky, že ses ozval a velmi rozumně neříkáš CO jsi vybral.
Je to nakonec stejně na vkusu každého soudruha :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Jen dodatek k otevřenému systému.
Horus (X10 i 12) mají jako jediná rádia na zeměkouli možnost obojího.
Jak otevřený OpenTX tak i šablonový FrOS. User si může vybrat.
Tím padá poslední argument proti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
skybreaker píše:
...Tím padá poslední argument proti.

A všetky ostatné značky to môžu zabaliť :D

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 14:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Nechtěl jsem se do tohohle demagogickýho boje moc vměšovat, ale rád bych se taky vyjádřil. Sám mám Horuse, osobně ho nikomu nevnucuji, stejně tak opentx. U mě vyhrála cena, za kterou jsem no sehnal, ale (aspoň z mého pohledu) je to na úkor kvality. Ne že by to bylo špatné rádio, chraň bůh, ale prostě jako student elektrotechniky tam vidím věci, kde čínan ubral.

Na druhou stranu, původně jsem byl rozhodnutý pro Graupner MC 26, určitě skvělé rádio, prostudoval jsem si komplet návod abych věděl jak se programuje a zrovna lehký mi to nepřišlo, ale zvládl bych to bez problémů. První model do opentx jsem nastavoval dva večery, teď tam bez problémů udělám víceméně cokoliv. Za výhodu považuji i to, že když nevím jak nastavit nějakou kulišárnu, bez problémů to vygoogluju, což je zásluha velký komunity lidí, co mají Frsky rádia.

Jako top vidím Jeti, jsem na techniku trochu pedant a jejich zpracování je pohlazení po duši. Když se ale zeptám sám sebe jestli na poletování s polystyrenovýma letadlama má pro mě cenu investovat 30+ tak nemá.

Nebýt slevy na Horuse, měl bych graupner, jelikož chci lítat i koptery, je to asi výhoda. Zvažoval jsem i Hi-Tec a další, ale měl jsem podmínku nativní hlasové telemetrie.

Osobně si myslím, že se dnes nedá koupit vyloženě špatné rádio, je jen potřeba zvážit finanční možnosti, svoje potřeby a užitnou hodnotu rádia. Jelikož vím, jak rychle se technologie vyvíjí, nekupoval bych nutně to nejdražší co si můžu dovolit, pokud to nutně nepotřebuju ( :mrgreen: ). Za 3, 5 let stejně bude něco mnohem dál. Vzpomeňte si na dřívější vrchol, FM syntézu na 35 MHz, kolik to stálo a kde to dneska je. Je samozřejmě rozdíl jestli si můžu dovolit rádio za 6 nebo za 50 tisíc, v prvním případě bych samozřejmě "to nejlepší" bral. To jsem se rozepsal tak, že jsem zapomněl co z toho vlastně mělo vyplynout :roll: :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 15:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
zelkar píše:
Tak promiň :lol: Díky, že ses ozval a velmi rozumně neříkáš CO jsi vybral.
Je to nakonec stejně na vkusu každého soudruha :mrgreen:


No vidíš, a mě by naopak docela zajímalo co si vybral a proč si to vybral. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 15:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Androxx píše:
... ale (aspoň z mého pohledu) je to na úkor kvality. Ne že by to bylo špatné rádio, chraň bůh, ale prostě jako student elektrotechniky tam vidím věci, kde čínan ubral....

Povedz kde, aspoň sa niečo nové dozvieme :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 17:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
To Honzas, u Multiplexu SX mi odešel procesor, o zaslání do Německa ani neuvažuji, Taranis by se tady třeba vyřešil. JOker


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 17:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
skybreaker píše:
Jen dodatek k otevřenému systému.
Horus (X10 i 12) mají jako jediná rádia na zeměkouli možnost obojího.
Jak otevřený OpenTX tak i šablonový FrOS. User si může vybrat.
Tím padá poslední argument proti.


No jenže ty šablony jsou dost mizerný (na hranici použitelnosti, možná za), jak tu na rcmanii někde psal graup15 který Horuse měl.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Problém graup15 bol v tom, že kúpil FrSky a pritom chcel Futabu. Len si to pred kúpou akosi neuvedomil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
HonzaS píše:

No jenže ty šablony jsou dost mizerný (na hranici použitelnosti, možná za), jak tu na rcmanii někde psal graup15 který Horuse měl.
Btw, šablony se mu nelíbily, provedení rádia ano.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz