Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
macil píše:
Problém graup15 bol v tom, že kúpil FrSky a pritom chcel Futabu. Len si to pred kúpou akosi neuvedomil.

Ale Dalibor už Futabu má roky, predtým Multiplesk a Graupner... Toš tak

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 18:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
ddano007 píše:
Povedz kde, aspoň sa niečo nové dozvieme :roll:


OK, netvrdím, že je to problém všech, je to moje subjektivní hodnocení. Za mě:

1) Bzučení repráků, při zapnutém vnitřním modulu. To mě doma dost štvalo, ale na letišti to neslyším.
2) Taková pofidérní kvalita přepínačů, třípoloháče mají ve stření pozici vůli, stejně tak nějaká vůle na šestipoloháči a trochu nejisté tahové poťáky a trimy. Nevím jak jsou na tom jiná rádia.
3) Na to navazuje i taková viklavost ovládacích tlačítek v těch kolečkách. Když odejdou, tak je holt za kilo vyměním.
4) Displej je sice super, ale jas je regulován pomocí PWM (celkem běžná věc). Problém je, že PWM má poměrně nízkou frekvenci, takže si všímám blikání. Na osciloskopu jsem to ale neměřil.
5) Do popruhu mohli investovat o dvacku víc, aspoň u jejich TOP modelu.

Tohle je můj fakt kritický pohled na věci co by tam šli udělat líp, za "oficiální českou" cenovku by mě to asi štvalo a bral bych spíš toho Graupnera. Je mi ale jasný, že za cenu oktávky nemůžu chtít audinu, asi jsem člověk kterej by ocenil řemeslnost Jeti, ale trojnásobnou investici si zatím neobhájím a cena přijímačů je taky jinde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
macil píše:
Problém graup15 bol v tom, že kúpil FrSky a pritom chcel Futabu. Len si to pred kúpou akosi neuvedomil.

Toto vůbec není pravda, Dalibor jen chtěl za 15000Kč software na úrovni rádia v ceně 15000Kč, protože koupit si rádio za 15000 ve kterém jsou šablony a omezené možnosti jako u rádia za polovinu, je ponekud tristní (bavíme se stále o větroních, které jsou softwarově nejnáročnější). Někdo začne namítat, že si do toho mohl dát OpenTx, ale to neřeší situaci, protože když si koupím rádio za 15000 se šablonovým softwarem, tak by ten software měl té ceně odpovídat a OpenTx by měla být nadstavba a možnost z toho udělat něco opravdu naprosto neomezeného...
Dalibor bohužel zůstal nepochopen a za uplynulý snad rok a půl se v tom softwaru vlastně nic nezměnilo a to je na tom to nejsmutnější...


Naposledy upravil miglosch dne ned 14.01.2018 18:38, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 18:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
LV píše:
Ale Dalibor už Futabu má roky, predtým Multiplesk a Graupner... Toš tak

Speciálně u MPX jsi ale zapomněl napsat, proč na to rádio začal plivat. Tak nějak je opomenuto, že předtím machroval, jak baterky v rádiu nabíjí proudem tuším 1C nebo dokonce vyšším a pak na MPX plival, když mu jeden článek umřel. U nás se tomu říká, že si sám nasr.l do bot.
Takže je vhodné říct i B, když už se řekne A. A u Horuse si stačí najít celou anabázi zde na RCM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 19:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Žulová
Vybral jsem FrSky Taranis Q X7 a jako příjmač do letadla tohle FrSky G-RX8. mě to bude na elektrovětroně stačit. Budu chodit jen na louky a kroužit termiku ve vektoru 3000 nebo něčím podobným. Dosah to má asi stejný jako jiné vysilače.
Teď jen váhám jestli má smysl kupovat verzi S nebo stačí v základu. Přidaná hodnota co využiju jsou tam jen ty kniply.Takže asi zůstanu u té základní verze za 3litry. Odpověděl jsem si :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 19:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Androxx píše:
OK, netvrdím, že je to problém všech, je to moje subjektivní hodnocení. Za mě:
...

1, Áno, na Taranisovi tiež počujem bzučanie z repráku, keď si k nemu dám ucho. Ale inak nie, ani keď ho mám doma večer položeného vedľa seba položeného na stole - ako teraz. A vonku už vôbec nie. Ale zase starší páni môžu už horšie počuť. Čo nič nemení na veci, že by s tým výrobca mohol aspoň na top modeli niečo spraviť, ak je to naozaj tak počuť.
2, Ťahové poťáky na Taranisovi nemám, ani šesťpoloháč. Na prepínačoch, trimroch ani otočných či bočných poťákoch žiadnu vôľu nepozorujem.
Zvyšok neviem posúdiť, nemám X12S.
A toho Graupnera si mal v ruke?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 19:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Já slyším nadprůměrně dobře a vysokofrekvenční zvuky mi dlouhodobě otravují život :D Jinak přímo MC-26 jsem v ruce neměl, tou dobou nebyl nikde moc skladem, měl jsem nějakou tuším MZ-24 a ta mi přišla v pohodě, ale za tak krátkou bych si nevšiml neduhů ani na Horusu. Je třeba brát můj názor fakt hodně subjektivně, nemám moc s čím srovnávat a jsem přehnaně kritický, lítat jsem začal loni v květnu s Flysky i6, oproti ní tam nějakej posun je :mrgreen: Určitě ale mám teď s rádiem na delší dobu klid, nerad bych vyvolal dojem že je Horus špatnej. I zpracování je, až na to co jsem psal výše, suprový.

hanyking píše:
Vybral jsem FrSky Taranis Q X7 a jako příjmač do letadla tohle FrSky G-RX8. mě to bude na elektrovětroně stačit. Budu chodit jen na louky a kroužit termiku ve vektoru 3000 nebo něčím podobným. Dosah to má asi stejný jako jiné vysilače.
Teď jen váhám jestli má smysl kupovat verzi S nebo stačí v základu. Přidaná hodnota co využiju jsou tam jen ty kniply.Takže asi zůstanu u té základní verze za 3litry. Odpověděl jsem si :-D


Tak ať dobře slouží, za ty peníze je to hodně muziky :wink: A ty páky s halovkama jsou sice fajn, ale spíš pro ten pocit, opravdovej rozdíl v chodu a přesnosti asi pozná málokdo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 20:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
hanyking píše:
Vybral jsem FrSky Taranis Q X7 a jako příjmač do letadla tohle FrSky G-RX8. mě to bude na elektrovětroně stačit. Budu chodit jen na louky a kroužit termiku ve vektoru 3000 nebo něčím podobným. Dosah to má asi stejný jako jiné vysilače.
Teď jen váhám jestli má smysl kupovat verzi S nebo stačí v základu. Přidaná hodnota co využiju jsou tam jen ty kniply.Takže asi zůstanu u té základní verze za 3litry. Odpověděl jsem si :-D


Jen pozor, pokud jsi zvyklej držet knyply ukazováčkem a palcem, tak by ti u té základní verze mohli překážet krajní přepínače, které jsou v takovém případě nepoužitelné (mne osobně to vadilo). Toto už má verze S vylepšené, protože FrSky u této verze umístil přepínače pod úhlem směrem od knyplů (viz obrázek). V ruce jsem ale verzi S neměl, tak přesně rozdíl porovnat nedokážu, ale jinak by toto vylepšení nedělali. Otázka je, jestli to tak nebudou mít do budoucna obě verze, ale to je třeba se zeptat prodejce.


Přílohy:
přepínače.JPG
přepínače.JPG
[ 15.25 KiB | Zobrazeno 8953 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 20:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
hanyking píše:
Vybral jsem FrSky Taranis Q X7 a jako příjmač do letadla tohle FrSky G-RX8. mě to bude na elektrovětroně stačit. Budu chodit jen na louky a kroužit termiku ve vektoru 3000 nebo něčím podobným. Dosah to má asi stejný jako jiné vysilače.
Teď jen váhám jestli má smysl kupovat verzi S nebo stačí v základu. Přidaná hodnota co využiju jsou tam jen ty kniply.Takže asi zůstanu u té základní verze za 3litry. Odpověděl jsem si :-D
Vybral sis za málo peněz hodně muziky. Osobně souhlasím... Hallovy senzory za dva litry navíc nech fajnšmekrům :)
Na trubce je hromada videí od rimra, začni třeba tímto, až to pobereš tak větroně tady (pokud na to budeš mít trpělivost - Ríša je fakt zdlouhavý :lol: )

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 7:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Hlavně že jsi si vybral a přeji ti aby ti vysílač vyhovoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz