Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 16:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Ahoj prosím o radu čím vice tady čtu tak tím více z toho všeho zmateny.Chtěl bych pořídit vysílač který bez problému propojím s pc a teď použiju k naučení na simulátoru a časem plánuji koupit od Rc Factory Step One.Hodně jsem se díval do začátku na flysky fs-i6 ale,tady se o ni moc nepíše a jsou na ni tu rozpolcené názory,ale nikde se nedočetl proč tak někdy zatracována!Tak se tedy začal zajímat jaké jsou jiné možnosti a je vidět,že si tu každy hají to svoje i dle z vlastních zkušeností a finančních možností.Ja bych chtěl,ale to něco objevující se pod názvem první radio do začátku které udělá službu a je osvědčené a za rozumnou cenu např. třeba těch 3500,-chápu,že když pořídím dražší radio tak předejdu prodávání levného radia atd.a funkčně pro mě nadčasové,ale ptám se zda jde na nějakém radiu začít s menší investici.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 16:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Zkus se podívat po použitých - teď na modelbazaru visí třeba Aurora od Hitecu nebo nějaká Futaba, tady na fóru turnigy 9XR - obojí umí víc jak čtyři kanály pro první ozembouch a zároveň minimálně o Auroru bude hádám ještě nějakou dobu zájem - takže ti vystačí případně máš i slušnou šanci že je rozumně prodáš, kdyby tě to nechytlo. Záleží jen jaký si zvolíš systém - ať už co do telemetrie nebo třeba ceny přijímačů. Mně moji T9x nabídli za 1000 i s FrSky modulem a hádám mi ještě nějakou dobu vydrží ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 16:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
FlySky FS-i6, je na začátek ideální. Nepíše se o ní protože prostě funguje.
Kolega si za litr koupil ještě jednu solo k simulátoru. Umí toho mraky, po přehrání softu ještě víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 18:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2013
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha 10
Obrázky: 5
Před časem jsem nabízel (a stále mám )DX6i dsm2 vysílač +Orange prijímač a k tomu samokřídlo za 2500k a to jsem s tím létal T-Rex 450 pro tak že spolehlivost tak kdyby byl zájem udělal bych cenu samotný vysílač + přijímač tak 1800k

_________________
když už člověk letí tak má koukat aby letěl a když kouká aby letěl tak má letět s tím s čím umí


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 18:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Co takhle FrSky Taranis Q X7?
https://rcstudio.cz/cs/49-taranis-q-x7
https://www.youtube.com/watch?v=RxMRWJ9Gwgs
Problém je, že s přijímačem se pravděpodobně do 3500,- (těsně) nedostaneš.
Ale lepší koupit jen o malinko dražší až 16 kanálový vysílač s podporou nejmodernějších technologií, než se za skoro stejnou cenu vztekat s lowcostovým 6-ti kanálem nebo nějakým historickým odpadem. Nikdy nevíš proč se ho majitel zbavuje.
Navíc, co ušetříš při nákupu vysílače, mužeš mnohonásobně zaplatit na případných dalších přijímačích (Futaba, Spektrum, ...).
Spetrum DX6i DSM2 nebrat! Vysílače často měly problémy s potenciometry. DSM2 byl tragický protokol, sám jsem na něj spadl (vícekrát). U Spektra to chce něco s DSMX, jinak to opravdu nemá smysl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Teď vidím na modelbazaru Futabu T8FG za slušné peníze a máš vystaráno na několik let.
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/SL ... ac/794205/
OK

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 20:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Nejdřív chceš zkusit simulátor, to je rozumné. Ale většina bezplatných se mě neosvědčila. Se skutečným modelem EzFly (něco jako Step One) se létá snáze než se simulátory FMS nebo RC Desk Pilot.

Dobrý je bezplatný simulátor od Multiplexu, mám ho vyzkoušený s TGY-i6 / FS-i6 s udělaným kablíkem za 20 Kč, viz https://premsvo.wordpress.com/multi-flight-simulator/ . Mělo by to fungovat i u všech vysílaček s výstupem na 3,5 mm jack.

Video ze simulátoru je na http://www.svobodanet.cz/data/Sim3-SkyScout.mp4 , to vrčení je modulace, pohyb krajiny je zaznamenán trhaně, simulátor je plynulý.

TGY-i6 mám přes rok, žádné problémy, výhodou jsou levné přijímače do dalších modelů za cca 400 Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 21:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím kolegu začátečníka.Nedovoluji si zde dávat radu jelikož jsem sám nedávno čerpal rady od zkušených ale já jsem již věděl co chci od aparatury získat.Takže by jsi měl asi zvolit otázku co všechno budeš moc za letu třeba s 6ti nebo i 16ti kanály ovládat a zdali to vlastně budeš i chtít využívat do toho budoucna. Předpokládám že FACTORY STEP ONE je ten jednoduchý letounek co se ovládá jen motor a kormidlo takže na začátek dobrý s třeba obyč 4 kanálem a i s možností mixů tak si myslím že máš o zážitek postaráno docela dost dopředu.Je to TURNIGY TGY i4x (890Kč) nebo FLY SKY FS i4. Neber to jako radu ale spíš tu informaci PRVNÍ RÁDIO DO ZAČÁTKU.taky jsem nedávno takhle začínal akorát jsem zvolil špatnou značku na koupi náhradního přijímače takže jsem přešel na Flysku 6 která je skvělá ale pro mé potřeby zatím hodně předimenzovaná jelikož i s 2 kanálama +motor se dají dělat pěkné kousky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 6:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
Grugh píše:
... DSM2 byl tragický protokol, sám jsem na něj spadl (vícekrát). U Spektra to chce něco s DSMX, jinak to opravdu nemá smysl.


...to jsou ale zase kecy!!!!... padalo ti to max na ruce!!!

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
FlySky i6 má jedinou nevýhodu - neobvykle malý rozsah trimů. Ovšem začátečník možná na trim za letu ani nesáhne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 9:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
TomasTR píše:

...to jsou ale zase kecy!!!!... padalo ti to max na ruce!!!


Bohužel se mýlíš, problémů se Spectry bylo opravdu dost (a plně dokumentovaných, žádné drby z třetí ruky).
Spíš ale šlo o menší spolehlivost (pokles výkonu modulu, diskutabilní přijímačec atd.), ne o principiální chybu DSM2 protokolu. V reálu bylo DSM2 možná dokonce v některých ohledech lepší než dnešní DSMX, na něj se plně přešlo spíše z důvodů legislativy než že by šlo o jednoznačně lepší řešení.


Jinak přímo k dotazu - mě se jako opravdu levné řešení líbí asi nejvíce obyčejná Turnigy/Flysky FS-i6, viz https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tgy ... ode-1.html.
Za cenu do 1500 korun (i pod 1200) máme rádio, které rovnou z krabice spolehlivě zvládá většinu začátečnických modelů při slušném komfortu (žádné náhražky a složité obcházení, opravdu slušně), je k němu slušný výběr přijímačů jak pro letadla, tak pro coptery, navíc ho podporuje řada "bind-n-fly" copterů a řídících jednotek s vestavěným RXem atd.
Po upgradu firmwaru na alternativní se dále rozšiřuje počet kanálů, lze víc konfigurovat rozložení přepínačů a řešit další úpravy, výsledkem je rádio pro coptery téměř dokonalé a pro letadla použitelné i pro o něco vyšší nároky.
S ohledem na až směšně malou cenu to fakt nemá chybu, pokud nároky uživatele stoupnou, tak oželí jen malou částku (nebo si to nechá trvale třeba na coptery), přitom funkčně je to řešení poměrně slušné, žádná hračka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... obyčejná Turnigy/Flysky FS-i6, viz https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tgy ... ode-1.html.
...
Po upgradu firmwaru na alternativní se dále rozšiřuje počet kanálů, lze víc konfigurovat rozložení přepínačů a řešit další úpravy...

Tomáši, jak bys viděl použití tohoto rádia na řízení tanku - tedy 2 kanály na motory, mixovat "spolu" i "proti sobě" (točení na místě), plus mraky blbinek (věž, kanon, světla, kouření, zvuky, .....)?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 10:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Ne nadarmo ho Andrev Newton označil jako nejlepší začátečnické rádio.
Jediný minus vidím v držáku na baterky, ale jde spájet z AA NiMh pack.
V ruce je neuvěřitelně kompaktní a překvapivě lehká.

https://www.youtube.com/watch?v=kKgV3LhAwVo&t=

Jyrry
Na tank to nemá chybu (po upgradu na 10k), mrkni sem
https://youtu.be/lknNQbAFsC4?t=3m1s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:

Tomáši, jak bys viděl použití tohoto rádia na řízení tanku - tedy 2 kanály na motory, mixovat "spolu" i "proti sobě" (točení na místě), plus mraky blbinek (věž, kanon, světla, kouření, zvuky, .....)?


Spínače pro blbinky a ovladače "točení věže" budou s posledním alternativním fw určitě v pohodě. Kanálů je 10 (tedy s posledním fw dokonce 14, ale to už by šlo jen přes iBUS s dekodérem, normální RX maximálně 10), spínače se dají přidat, jde přidat další otočný potenciometr atd. Dost možná by stačil i víceméně oficiální firmware pouze rozšiřující na 10ch (pod označením i6x se prodává rovnou) a ani by nemusel být ten "hodně alternativní".
Co se týče řízení motorů pásů, to by se muselo zkusit, nicméně custom mixy to má už v základu bez upgradu fw tři a to by mohlo stačit.

Ad napájení - ono to chodí i na jednu LiPOL, minimálně s alternativním fw, kde se dají upravit alarmy baterie. Navíc si ale myslím, že u této třídy rádia má použití čtyř AA svůj půvab a možná to ani za úpravu nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysilač +přijímač do 3500,-
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
...

Dík, budu o ní uvažovat, už jsem poslal odkaz mladému (je to pro něj, zatím tiskne pásy :-) ).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz