Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 4:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:
.... rádio ...... bude stát do 8000CZK. .... přijímače .... lidových 500CZK za kus....

Tak tohle se nikdy nestane, protože až PÍÍÍÍP (CENSORED) vytlačí všechny ostatní, zvedne ceny na jejich úroveň protože nic jiného než PÍÍÍÍP (CENSORED) se nebude dát koupit.
Ale ono se to nestane taky protože vývoj, opravdu vývoj včetně řádného testování (ne na lidech jako doteď), ten stojí čas a peníze. Taky pořádné železo stojí peníze. Už teď je vidět jak ceny komponentů PÍÍÍÍP (CENSORED) lezou nahoru, v jednom nedalekém vlákně jsem zachytil povzdech že "ty přijímače PÍÍÍÍP (CENSORED) jsou moc drahé"... fakt jo:
to je jedno kdo píše:
.... se mi zalibil vysilac FrSky Taranis Q X7 ....
.... A jeste jeden dotaz: Daji se nekde sehnat neoriginalni a ne tak predrazene prijimace do FrSkye? Prijimace k DX6i jsem kupoval i neoriginalni za 200 Kc. Bohuzel jeden original FrSky stoji kolem 800 Kc.....


Jinak ten popis požadavků na rádio, popis toho co to PÍÍÍÍP (CENSORED) už dneska umí.... k čemu to je v případě kdy to člověk chce na normální letadlo (auto, lodičku)?
To je zase všechno zapříčiněné tou brtuloidovou tsunami, která smetá všechno kolem...

:roll: :roll: :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 4:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Je tady prosim nejaky uzivatel Open tx ktery se nezivi informacni technologii? Nevystudoval ji nebo ji primo nevyucuje a nestuduje?
Nekdy mi to pripada ze ani neni.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 5:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:
Já teda taky přidám svou trošku do mlýna :mrgreen: ..

Až ti opravdu super výrobci vykoumou rádio co bude mít 16CH, pořádné mechaniky s HALL snímači, bude plně programovatelné a né to, že si budu za tisícovky dokupovat SW moduly, bude disponovat obousměrným přenosem dat který bude uživatelsky využitelný, bude spolehlivé a bude stát do 8000CZK. K tomu telemetrické přijímače které budou mít S.BUS, plný dosah (1.5km), budou velikosti 2x1cm a jejich cena bude lidových 500CZK za kus....

Pak si takové rádio pořídím ať na něm bude napsané cokoliv :lol: ....

Tak který, že konkrétně z těch "zaběhnutých" výrobců rádií mi může vyhovět pokud mám tyto požadavky?????

To, že z potenciálu rádia které jsem specifikoval dnes použiji 10% je irelevantní.. Když jsem před čtyřmi lety pořizoval radio s OpenTX tak mě ani ve snu nenapadlo, že si dneska budu ladit Spirita v heli pohodlně z rádia, přepínat kanály VTX v coptéře a nastavovat její FC taktéž pomocí rádia... To vše v "grafické" podobě??? A dnes???? Jo je to všechno tady, JEN JSEM AKTUALIZOVAL FW (ZADARMO, je pro všechny zadarmo!!! Pro Graupnera, Jeti, Futabu!!!!) plně funkční a vše se dá rozběhat na HW za pár kaček a pořád se to má kam posunout, zdaleka teď OpenTX nevytěžuje HW ani na 50%....

Ať mi ti zaběhnutí výrobci prodají to železo, za rozumnou cenu a já si to možná koupím, nestojím o jejich SW, placené aktualizace apod. !!!!

Na uvod, si kupovac ceny a bavi ta rypat sa v SW. Ti kkasicky vyrobci platia drahy vyvoj, ten tvoj najskor otlacil krabicu od JR, do nej nasypal zhluk kablov a suciastok s nepiuzitelnym softom a hodil to do sveta na dorobenie.
Moje radio za rozumnu cenu (1050€) ma 18 kanalov, klasicke ovladace sice nemaju 10 lozisk, no napriek tomu su kvalitnejsie ako na piiip censored, programovanie toho co tu dal Tomas Hruby je prechadzka ruzovou zahradou, dosah 3km, overena spolahlivost prenosu bez x modulov satelitov ci anten, ma sbus, telemetriu, farebny dotykac, vydrz akumulatoru 10-11 hodin.
Ale nezahram si na nom vianocne koledy, to je fakt.
A este jedna poznamka. Zatracovani Futabaci su v kopani okolo seba proti piiip censored uzivatelom uplne necinny.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 5:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
vitahavlicek píše:
z hlediska rc je jeti take nova firma ?
to je divne tvrzeni

Samozřejmě je - stačí si zkusit oživit historií RC řízení
viz třeba: http://www.rchalloffame.org/Exhibits/Ex ... index.html
nebo http://www.rchalloffame.org/Foreign/For ... index.html
či třeba
https://www.youtube.com/watch?v=jduj1wkGFT0
a pokud by se do toho šlo obecně
https://patents.google.com/patent/US613809


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 5:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
uz jsem psal ze je mi to jedno
davno jste me ubili argumenty


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 6:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
HONZIK 22 píše:
Je tady prosim nejaky uzivatel Open tx ktery se nezivi informacni technologii? Nevystudoval ji nebo ji primo nevyucuje a nestuduje?
Nekdy mi to pripada ze ani neni.

Třeba já.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 6:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tomashr: docela vtipné jsou ty poznámky typu "fanatických zastánců".

Jsem tady skoro denně a nevšiml jsem si dosud, že by ti, co OpenTX používají cíleně hejtovali v tématech jiných vysílaček. Jen u OpenTX a konkrétně FrSky je toho jak máku a pro některé působí jak červený hadr na býka. Důkazem je i vznik tohoto tématu.

Jediný důvod proč tomu tak je, mě napadá, nějak vnitřně si zdůvodnit to, že jsem dal násobně více peněz za něco, co ve skutečnosti zvládne i FrSky a s OpenTX i další za podstatně méně peněz a ono to kupodivu funguje a ti postižení jsou s tím dokonce ve velké i většině spokojeni.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
jyrry píše:
Tak tohle se nikdy nestane, protože až PÍÍÍÍP (CENSORED) vytlačí všechny ostatní, zvedne ceny na jejich úroveň protože nic jiného než PÍÍÍÍP (CENSORED) se nebude dát koupit.
Ale ono se to nestane taky protože vývoj, opravdu vývoj včetně řádného testování (ne na lidech jako doteď), ten stojí čas a peníze. Taky pořádné železo stojí peníze. Už teď je vidět jak ceny komponentů PÍÍÍÍP (CENSORED) lezou nahoru, v jednom nedalekém vlákně jsem zachytil povzdech že "ty přijímače PÍÍÍÍP (CENSORED) jsou moc drahé"... fakt jo:


Jinak ten popis požadavků na rádio, popis toho co to PÍÍÍÍP (CENSORED) už dneska umí.... k čemu to je v případě kdy to člověk chce na normální letadlo (auto, lodičku)?
To je zase všechno zapříčiněné tou brtuloidovou tsunami, která smetá všechno kolem...

:roll: :roll: :roll:


Chtěl bych tě jen ujistit, že na různých modelářských fórech jeden nabývá dojmu, že se vše točí jen kolem nich a že co není na fóru, jako by nebylo. To je hluboký omyl, na fóra chodí úzká stejně postižená komunita ... to je krapet na diagnózu, ale na to jsou zde jiní odborníci. Tím chci říct, že např. v Medlánkách nebo na plácku za Žebětínem v Brně jsem neviděl snad jediný frsky výtvor, kterým by se ovládalo něco, co bych nazval modelem a to tam chodím víc jak 15 let. Na Czech Heaven jezdím málo, ale mám podobnou zkušenost. Jako jistá skupina lidí kupuje Futabu nebo Jeti a ví proč, tak jiná skupina lidí kupuje frsky a taký ví proč, tyto skupiny lidí nejsou stejné a pokud s něčím lítají a přistávají, tak to vypadá jinak, obě skupiny používají vysílač, ale prostě jejich činnost má zcela jiné parametry. Takže to chce klid. Každý má to svoje ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
jyrry píše:
.... popis toho co to PÍÍÍÍP (CENSORED) už dneska umí.... k čemu to je v případě kdy to člověk chce na normální letadlo (auto, lodičku)?
Sáhni si na to a nedáš to z ruky :D ! A taky mám jen éra. (Ale držení neohodnotím, jsem pultovej)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 9:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Paráda, že zase niekto založil vlákno, kde sa môžme naťahovať, že kto má dlhšieho anténu :mrgreen:
Všetky PÍÍÍÍP (CENSORED) rádiá - vrátane toho najlacnejšieho za 100E - majú 16 kanálov, telemetriu, hlasové hlášky. Ak to nestačí, s XJT - za závratných 40E - v externej šachte majú až 32 kanálov.
Asi v súčasnosti najbežnejší prijímač X8R za 35E má telemetriu a 8/ 16 kanálov.
So spoľahlivosťou som za tie roky nikdy nemal - rozhodne nie je horšia, ako ostatné systémy.
A sčúleky mi povedzte iný systém s porovnateľným pomerom cena/ výkon.
Áno, zdraželi, ale 25 - 35E za prijímač je pre mňa dobrá cena.
Takže to sú moje dôvody, prečo lietam PÍÍÍÍP (CENSORED).
Nie je to najlepší systém na svete, ale najlepší v pomere cena/ hodnota.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ddano007 píše:
.....
Ale tohle všechno jyrry ví!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Škoda, že tu není bodování :D ,nebo aspoň palce jako Smajlíci.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 10:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
kazdy si vetsinou oblibi nejakou znacku a potom se za ni pere
frsky je urcite svymi moznostmi dobre reseni ale mne taky vadi to tzv trollovani priznivcu a asi i prodejcu napric vsemi diskuzemi
napriklad nekdo uz ma zuzeny vyber na vysilac wenkyra a chajtec , chce pripadne zkusenosti s temito vysilaci a hned se objevi troll ktery
prosazuje pouze a nic jineho nez frsky
a to se tady deje stale


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
ddano007 píše:
Paráda, že zase niekto založil vlákno, kde sa môžme naťahovať, že kto má dlhšieho anténu :mrgreen:
Všetky PÍÍÍÍP (CENSORED) rádiá - vrátane toho najlacnejšieho za 100E - majú 16 kanálov, telemetriu, hlasové hlášky. Ak to nestačí, s XJT - za závratných 40E - v externej šachte majú až 32 kanálov.
Asi v súčasnosti najbežnejší prijímač X8R za 35E má telemetriu a 8/ 16 kanálov.
So spoľahlivosťou som za tie roky nikdy nemal - rozhodne nie je horšia, ako ostatné systémy.
A sčúleky mi povedzte iný systém s porovnateľným pomerom cena/ výkon.
Áno, zdraželi, ale 25 - 35E za prijímač je pre mňa dobrá cena.
Takže to sú moje dôvody, prečo lietam PÍÍÍÍP (CENSORED).
Nie je to najlepší systém na svete, ale najlepší v pomere cena/ hodnota.

Mame definiciu co je u frsky parameter vykon a hodnota? Cena viem co je.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 10:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
vitahavlicek: Troll dělá něco jiného, než popisuješ. Trollování je spíše to, kdy vlastníci jiných značek lezou do témat s OpenTX a tam zbytečně ryjí i když to s tématem nijak nesouvisí a nemají k tomu sami co sdělit.

To co popisuješ jako trollování ty, je prosté předání zkušeností při dotazu. Možnost vyjádřit se a předat své zkušenosti tam mají i majitelé jiných značek. Je jejich chyba, že to nedělají a tráví čas jen trollením kde to není třeba.

Podotýkám, že podobnou zkušenost jsem měl i v době Futab, kdy jsem měl rádio od MPX. Takže to má svou historii.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz