Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 20:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
prikrylm píše:
Ano, pokud F5J nějakou dobu lítáš, víš, co kde nastavit a máš letité zkušenosti s Futabou...


Já chápu, že ti to s ohledem na OTX přijde neuvěřitelné, ale ten manuál jsem prakticky nestudoval fakt nikdy, ani když jsem tu novou řadu Futaby (tehdy 14MZ) měl poprvé. Ono to prostě dává smysl samo od sebe...
Mimochodem u staré řady Futaby (kdysi FC16) to bylo horší, tam to manuál ze začátku chtělo, zdaleka ne vše bylo automaticky jasné (třeba nutnost konkrétně přiřadit serva a tak). Jenže to nebyl konec vývoje a pozdější modely byly dost jinde...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 20:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
LV píše:
Píšeš bludy, pretože si ešte model F3X/F5X v letových režimoch nikdy nepípal

:) a to se pozná jak?
LV píše:
a tobôž nie v poriadnom "šablonovom" rádiu.

Tohle je pro změnu pravda a věřím, že v pořádném šablonovém rádiu je to jednodušší jak v OpenTX
LV píše:
Nikdy som papier nepotreboval a manuál som naposledy čítal pred 14timi rokmi na T9C. Môj posledný manuál je iba po Japonsky.
V manuáloch obvykle nájdeš základné popisy funkcií, ale ako napípať F3X/F5X model tam nenájdeš.

Z tohoto úryvku mi vyplývá minimálně 14 let praxe s různými pevnými křídly a tipnu minimálně stejně dlouhá praxe s rádii stejné nebo podobné značky. Pak chápu, že není potřeba číst manuál, protože filosofie ovládání rádia je stále stejná jen se přidávají funkcionality - to je mimochodem úžasná věc zavedených značek. Lidé, kteří jsou na ni zvyklí ji prostě dokáží ovládat bez manuálu.

Nováček, zvyklý max (třeba) na Spektrum DX7 se bude i se super vymazleným šablonovým rádiem nějakou dobu prát.

... zbytek už jsem psal výš.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
tomashr píše:
Já chápu, že ti to s ohledem na OTX přijde neuvěřitelné, ale ten manuál jsem prakticky nestudoval fakt nikdy, ani když jsem tu novou řadu Futaby (tehdy 14MZ) měl poprvé. Ono to prostě dává smysl samo od sebe...

Samo od sebe to dá smysl člověku, co ví, co zapříčiní (třeba) mix z brzdících klapek na výškovku nebo, že v křídle může být vic jak jedno/dvě serva. Znalosti tam prostě být musí.

...

Já jsem zase pár těch manuálů na šablonové vysílačky četl a vsadím botky, že bys tam našel věci, které tvá vysílačka umí, o kterých nemáš moc tušení. :)

Jen jsem chtěl tazateli sdělit, že pokud nemá příliš velký rozpočet, tak OpenTX vysílačka za 2000 (třeba FlySky 9X) nebude mít problém ani s hodně složitým modelem a namixuje ho ekvivalentně šablonovému rádiu, které je za úplně jiné peníze - tato rádia zase poskytnou jiný komfort. Na druhou stranu se může vyskytnout něco, co šablonové systémy zvládnou horko těžko (jestli vůbec) zatímco OpenTX "levou zadní" (ne, teď opravdu nevím, co - ABS na autíčku? :) )
Na druhou stranu, pokud chce "jen" lítat a nemá hluboko do kapsy, je OpenTX na zvážení.

A pro otrlé je tu stále DEVO7. Kdo zvládne toto rádio, zvládne všechno! :-D

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 5:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
prikrylm píše:
... Já jsem zase pár těch manuálů na šablonové vysílačky četl a vsadím botky, že bys tam našel věci, které tvá vysílačka umí, o kterých nemáš moc tušení. :)
...

No a já zase vsadím botky že bys ve vysílači, tak dobře popsaném v jeho návodu, našel věci o kterých ten návod nemá ani tušení :-D
Stačí pár upgrade softu a máš tam funkce, které ten manuál popisovat ani nemůže neb v době jeho vydání nebyly...
(moje zkušenost s Mx-20)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
prikrylm píše:
Jen jsem chtěl tazateli sdělit, že pokud nemá příliš velký rozpočet, tak OpenTX vysílačka za 2000 (třeba FlySky 9X) nebude mít problém ani s hodně složitým modelem a namixuje ho ekvivalentně šablonovému rádiu, které je za úplně jiné peníze - tato rádia zase poskytnou jiný komfort. Na druhou stranu se může vyskytnout něco, co šablonové systémy zvládnou horko těžko (jestli vůbec) zatímco OpenTX "levou zadní" (ne, teď opravdu nevím, co - ABS na autíčku?

To je presne ono. Na OTX ide všetko. Hlavne to, čo 99% ich užívateľov nikdy nepoužije. Síce veľmi komplikovane, ale ide... Pre tých čo radi sedia pri počítači a vysielači a pípajú nemožné celé dni, sú vysielače s OTX dobrá voľba. Ugrade každý deň a hranie sa s tým im zaberie toľko času, že ani nemusia lietať. Pritom drvivá väčšina užívateľov OTX lieta s modelmi ktoré zvládnu 6 kanálové "setovky".

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 8:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
LV píše:
To je presne ono. Na OTX ide všetko. Hlavne to, čo 99% ich užívateľov nikdy nepoužije

...a přesně to 1% je obsažené v šablonových rádiích. :)

LV píše:
Pritom drvivá väčšina užívateľov OTX lieta s modelmi ktoré zvládnu 6 kanálové "setovky".

Možná protože dotyční chtěli levné rádio, po kterém možná v budoucnu něco budou chtít. A v těch levých s "nějakými možnostmi do budoucna" bývá OTX.
To je o těch zmíněných penězích.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Když si vzpomenu jak jsem začínal, nejprve Optic6 +Assan potom Mx16+MZK a šlo mi taky především o cenu. Kdyby tehdy už byl Taranis Frsky, tak ho mám až do teď :D

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 9:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Souhlasím.
Hi-Tec flash 5 za 8900 tj. tehdy cca víc jak 2 měsíční platy.
Hi-Tec optik cenu nevím
Mpx Royal Evo cca 16000
Taranis cenu nevím.

Tím bych rád naznačil, jak je dnes rozhodnutí pro OTX levné, plus k tomu do budoucna v možnostech neomezující.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jio píše:
Souhlasím.
Hi-Tec flash 5 za 8900 tj. tehdy cca víc jak 2 měsíční platy.
Hi-Tec optik cenu nevím
Mpx Royal Evo cca 16000
Taranis cenu nevím.

Tím bych rád naznačil, jak je dnes rozhodnutí pro OTX levné, plus k tomu do budoucna v možnostech neomezující.

V čom ti nestači(lo)MPX EVO (funkciami, nie systémom vysielania) na modely s ktorými si lietal, lietaš?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 11:36 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Ahoj všem. Naprosto souhlasím s Tomashr. Je to na rozhodnutí konkrétního člověka.

A tohle vlákno je o rozhodnutí Nechci OpenTX co mi poradíte? Jakou vysílačku?.


Za mě je nejzajímavější část rozhodnutí, kolik chci dát a jestli mi s tím někdo poradí. Ideálně na letišti.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 16:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
LV píše:
V čom ti nestači(lo)MPX EVO (funkciami, nie systémom vysielania) na modely s ktorými si lietal, lietaš?

V tom, že přechod u MPX na 2,4Ghz je (byl) příliš drahý a v okolí, kde létám, je na 35MHz blízko (cca 1km) lom a odtud je v kontrole kanálů často vidět šum, který se posouvá po různých kmitočtech. Jinak bylo dostačující.

A ještě dodatek, Taranis jsem kupoval i kvůli kopteře, protože na 35MHz překáží dlouhá anténa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.11.2019 10:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ono tedy není od věci dodat, že FrSky přestává být až tak levné. Chceš-li dneska RX do nejobyčejnějšího modelu typu třeba StepOne, tedy s výstupem serv a chceš to "originální", tak zjistíš, že nejlevnější RX v nabídce FrSky je RX4R za 800, pro srovnání třeba Hitec Minima začíná někde u 560, Spektrum něco kolem 750 (starší modely i méně), Futaba začíná na identických 800 jako FrSky atd. Mimochodem momentálně je nejdražší JETI, což taky v minulosti nebývalo vždy obvyklé, ale to jen tak naokraj...
Všechny ceny brány při nákupu v ČR, tedy porovnatelné.

Pořád jsou ještě zajímavé ceny vysílačů, to ano, ale při pohledu na systém jako celek to už je trochu složitější a hlavně při sečtění všech výdajů to procento ceny vysílače hraje menší roli než dříve.

Sice se dá argumentovat různými third party, jenže tady paradoxně nové FrSky dopadnou po zaříznutí D8 ještě hůře, sehnat levný klon S-FHSS k Futabě je totiž dnes reálně jednodušší, než něco levného přímo k FrSky. Jo, můžu přidat 4-in-1, ale to taky něco stojí a vrátí se až po nějakém počtu RXů...

Tímhle chci především upozornit na to, že se trh neustále mění a řada v diskusích omílaných pravidel platit nemusí. Na jedné straně toto zdražení FrSky, na straně druhé třeba Futaba po nástupy alternativního protokolu S a T-FHSS začíná na cenách docela zajímavých, k tomu nastoupil Jumper, ale bez zajímavosti třeba nejsou ani aktuální věci od Spektrum (proti této firmě jsem měl před pár lety docela zásadní výhrady, ale přijde mi, že se zase hodně zvedli), atd.
Prostě neuškodí trochu otevřenější pohled a ne se zaseknout na jediné variantě...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.11.2019 11:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
S cenou těch RX nemáš pravdu,bez problémů používám 5 kanál.originál FRSKY za 390Kč.Je netelemetrický,ale u začátečnických modelů plně postačuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.11.2019 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Jardátor píše:
S cenou těch RX nemáš pravdu,bez problémů používám 5 kanál.originál FRSKY za 390Kč.Je netelemetrický,ale u začátečnických modelů plně postačuje.


Prosil bych odkaz - žádný pětikanál FrSky aktuálně v nabídce není... Nebo myslíš VD5M - https://www.frsky-rc.com/product/vd5m-2/ ? Ten se možná ještě dělá, ale právě už s novými Taranisy nechodí - to je D8...


Naposledy upravil tomashr dne pát 22.11.2019 11:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.11.2019 11:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Jardátor píše:
S cenou těch RX nemáš pravdu,bez problémů používám 5 kanál.originál FRSKY za 390Kč.Je netelemetrický,ale u začátečnických modelů plně postačuje.

To je práve uhol pohľadu: ja som šiel v 2010 do FrSky práve preto, že ponúkli za super cenu telemetriu. A to lietam len rekreačne, ale prijímače kupujem zásadne telemetrické...
Dneska je to naozaj trochu zložitejšie, ceny RX originál FrSky išli dosť hore pre rekreačné poletovanie, ale zase pre D8 existuje dosť klonov RX aj s telemetriou. Akurát s X-kovými prijímačmi to zatiaľ moc dobre nevyzerá, tie od Jumper-a sú v tejto chvíli dosť nedotiahnuté...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz