Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 12:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
O vysílačích je toho zde popsáno mnoho od dotazů jaký vybrat a td.
Zkusím zkrátit dohledání informací o tomto a strachy z "programování".

Mám tento vysílač necelý týden a zkusím popsat první dojmy trochu jiným pohledem, než ostatní.
Na fotkách není hezký a upřímě, nelíbilo se mi nic z aktuální nabídky kolem 10 000 - 15 000

Vlastním Spektrum DX8 a byl jsem s ním vždy spokojen a provoz bezproblémový. Ale potřeboval jsem víc kanálů.
Koupě vysílače není pouze o ceně vysílače, ale pro většinu modelářů nákup hromady přijímačů. To s cenou docela zamává.
Jsem zvyklý z řady důvodů používat pultové uspořádání a tam je výběr ještě mnohem horší.

Po delší úvaze a výběry od Futaby přes Spektrum a Hott od Graupnera a Jeti 16D a krátké diskuzi s Janem Urbánkem jsem dospěl k názoru, že tento naprosto vyhoví, a koupil ho. Byl ošklivě hranatý a šlo snadno doplnit podpory pro pultové ovládádní.

Po rozbalení z krabice jsem byl mile překvapen zpracováním a vzhledem. Nacpal jsem tam vyvažovák a šňůry a zkoušel jak drží v ruce a co s tím budu provádět. Zkrátím to. Do ruky mi sednul tak příjemně, že jsem vše zase demontoval a vyházel. Nechápal jsem že se tak dobře drží s jistotou pevně proti
DX8 . Několikrát jsem vysílačky prohazoval v ruce a porovnával. Je to dáno nepatrným rozdílem v těžišti a výstupkem madla ze spoda, které je dotaženo až k malíčkům. To způsobilo celý pocit pevnosti držení.
Vysílač lze držet jednou rukou a současně ovládat v mém případě výškovku a směrovku a model současně házet. Bez zavěšení na krku. Skvělé.
Jelikož jsem se na palcové ovládání snažil párkrát přejít, tak tady už je to definitivní. S radostí jsem se zbavil šňůrek a jinejch nesmyslů.
křižáky jsou dost utopené, což přispívá k příjemnému citlivému ovládání modelu.

Rolovací kolečko proti válečku u 8smičky taky skvělý. Maličkost na první pohled, ale neuvěřitelnej rozdíl v rychlosti a jistoty použití.
Tlačítka u jiných vysílačů na pohyb v menu osobně považuji za nejpomalejší a tudíž nejhorší variantu.
To na úvod první postřehy.

S čím jsem se potýkal:

Přijímače jsem nakoupil RX6R - jsou to 16 kanálové přijímače s přímým propojením 6 kanálů na serva.
Nešlo mi nabindovat ACCESS .
Tak jsem začal pátrat.

Takže pro začátečníky jako já - Je potřeba flešnout firmware nové jak do vysílače, tak do přijímače se stejným číslem pro konkrétní zařízení !

Mě toto zjištění trvalo nějakou dobu.
Tyto přijímače jsou vybaveny S-bus připojením. Kablik je přiložen a zapojí přijímač do vysílače přes klasický servový konektorek.
Firmware se nahraje na SD kartu, vloží zpět do vysílače a ve vysílači v menu po delším stisku menu přejde na záložku SD-HC a ve složce Firnware (kam jsme si předtím soubor uložili v počítači) vyhledáme a delším stiskem tlačítka vyvoláme příkaz flasch S portem.
Jan Urbánek má spoustu videí a fotografií na svém webu jak na to.
Je to velmi snadné a rychlé.

Nabindování šlo okamžitě potom bez problémů.

K programování - tohle není v zásadě programování, ale nastavení parametrů a souvislostí, které v modelu potřebuji a dělá se to již v připraveném programu. Kdo chce létat se 4 servy nemusí vůbec nic dělat, jenom nastaví rozsah, reverz jako u kterého -koli rádia jiného jednoduchého rádia.
Ostatní instrukce jsou názorně ve videích Richarda Mrázka. Na mne je to hrozně zdlouhavé a přeskakuji, ale zase mnohem jednodušeji uchopitelné, než psané návody.
Jinak F-16 s mixy jsem nastavil mnohem rychleji , než na DX 8. A to jenom díky drobné logické chybce ve volných trimech Spektra.

I přijímačový modul do počítače jsem musel napájet konektor s kablíky na S-bus a změnit Fimware. Ale po prvním seznámení jak na to u přijímačů, to šlo velmi rychle.

Velkou výhodou je možnost nabindování 3 přijímačů. Takže třeba 1/2 letadla na jeden a druhou na druhý se samostatnými baterkami.
Tím se docela dobře řeší bezpečnost větších modelů.
Nebo dát jeden dopředu a jeden do ocasu a místo hromady kabelů dotáhnout pouze napětí baterek. Prostě limitem jsou pouze nápady uživatele.
A to se týká i veškerého nastavení.

Po zaregistrování přijímače, pro nabindování už není potřeba mít k přijímači přístup a nic mačkat, nebo zasouvat. Taky skvělý.

Vývoj jde rychle dopředu a cesta FRSKY je velmi praktická, po pochopení pár maličkostí má možnosti, ke kterým se ostatní rádia se šablonami nepřiblíží.
Ale co jsem popsal jsou mé úhly pohledu a můžem disktovat :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 21:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Teď už je to asi jedno, ale nebylo lepší za cenu jednoho RX6R koupit multiprotokol modul a lítat dál na DSM2/X?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 21:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Proč si zvyšovat hmotnost vysílače ?
Jinak Orange přijímač 8 kanálů s telemetrií stojí cca 900 Kč - stejně jako 16 kanálový frsky.
Frsky váží 3g a Orange 14g. Ano, jedno je v bytelné krabici, ale stejně.
A to nemluvím o ceně origo Spektrum.
Moje krédo je v jednoduchosti je krása.
Nic proti Spektru ani Orange nemám. Vše vždy chodilo dobře, ale mít další modul ve vysílači mne neláká.
To stojí za to někomu kdo lítá s Blade helinama. A na ty já zanevřel už dávno :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 21:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jestli nebyly peníze problém, tak OK, já jen reagoval na "Koupě vysílače není pouze o ceně vysílače, ale pro většinu modelářů nákup hromady přijímačů. To s cenou docela zamává."... Což by se zmíněným modulem nemusela být tak docela pravda...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Ten modul je náhodou výborná hračka. Hromada protokolů a od FrSky i ty, které už FrSky nenabízí, navíc klonování a neustále nová funkčnost, nehledě na to, že s některými TX umí fungovat i jako přijímač (učitel/žák). Tenhle vývoj sledovat, to samotný je radost.
A k váze? Já nevím kdo v ruce pozná, že vysílač váží o 42 gr. víc (i když s érem jsem ho zatím taky nevyužil - vlastně ho taky nepotřebuju)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020 22:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Skvele napsano :) Ja prvne koupil QX7s a jakmile se zalibil kolegovi, vzal ho ode me a ja ted vlastnim Horuse X10s.
X7 je krasne radio, velmi kvalitne vyrobene a dokonce i pohledne ;)
Z OpenTX jsem mel taky docela strach, ovsem uz bych na sablony nepresel asi.
Jsem rad, ze si Frsky opet naslo jednoho priznivce.

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.06.2020 8:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 301
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ahoj,
i já jsem spokojený uživatel QX7. Jedinou skvrnu na kráse vidím v tom, že kolega musel po nákupu vše flešnout. Pro někoho by to mohl být velký problém. Nakoupené věci by mohly obsahovat aktuální FW. Jináč se mi moc líbí filozofie Open TX, kterou bych shrnul do věty: Nabízí všechno, ale nevnucuje nic. Rádio si nastavím podle aktuální potřeby a nemusím se přizpůsobovat tomu, co někdo vymyslel, ale já to nepotřebuji. Přeji mnoho spokojených letů s vydařeným přistáním.
Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.06.2020 8:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ellet píše:
A k váze? Já nevím kdo v ruce pozná, že vysílač váží o 42 gr. víc (i když s érem jsem ho zatím taky nevyužil - vlastně ho taky nepotřebuju)


Ano , těch 42 g asi nepoznám. Fakt je, že původní vysílač je o 130 g těžší a to jsem posoudil okamžitě.

Ty věci doma se neuvěřitelně hromaděj a asi instinktivně se vyhýbám věcem, které nepotřebuji. To by E-flite muselo opravdu přijít s něčím , po čem bych moc toužil :lol: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.06.2020 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
dudaj píše:
...Ty věci doma se neuvěřitelně hromaděj ... .
Tohle taky řešit neumím. :D
Ale ještě k protokolům FrSky. Trochu zmatek vznikl až začátkem tohoto roku, protože byla objevena chyba v ACCST (D16 FCC i LBT). Opravou vznikl ACCST V2 a s původním protokolem samozřejmě "nemluví" (a stále není k dispozici pro všechny RX). Navíc se FrSky upnul na nový protokol ACCESS, ten prochází vývojem a jak je obvyklý u FrSky, první vydání bývají většinou jen "pro odvážné"...A aby to bylo komplikovanější, tak přijímače (alespoň zatím) mají buď ACCST nebo ACCESS. Při přechodu je proto třeba flashovat a jak vyplývá z otázek uživatelů na FrSky fórech, hodně lidí s tím má problémy (i když je to vlastně docela jednoduchý). Tím nemyslím vlastní flashohání, ale co s čím. Naštěstí alespoň vysílače umí nové protokoly oba.
Je to ale pořád moje nejoblíbenější rádio, čas problémy dořeší :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.06.2020 11:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ellet píše:
Trochu zmatek vznikl až začátkem tohoto roku, protože byla objevena chyba v ACCST (D16 FCC i LBT). Opravou vznikl ACCST V2 a s původním protokolem samozřejmě "nemluví" (a stále není k dispozici pro všechny RX). Navíc se FrSky upnul na nový protokol ACCESS, :D


já vše přehodil na ACCESS 2kový firmware. Jakmile se člověk dostane k informaci co je potřeba, pak je to legrace to udělat.
Důvěru si rádio musí vždy získat, takže první starty půjdou s modely již bouranými.
Faktem je, že mi prošlo rukama už hodně rádií a problémy s přenosem nikdy nebyly. Naposledy s FM Futabou nějaký zarušení.
První co zpravidla selže je pilot :lol:, někdy se něco ulomí na rádiu. Tím to zpravidla končí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.06.2020 11:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ještě se zeptám tady. Řešil někdo úspěšně napojení XSR-SIM v PC ? Vše funguje, do restartu počítače. Pak musím dongle vytáhnout a znovu zastrčit.
Bude to nějaká chujovina s USB, ale netuším kde přenastavit ve win.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 21:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Tábor
Aho nevíte jak je to kompatibilitou X7 a přijímače V8R4-II...?
Máte ho někdo...?


Přílohy:
438742217-277617353.jpg
438742217-277617353.jpg
[ 30.08 KiB | Zobrazeno 8893 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 21:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud rádio umí ACCESS, tak už neumí D a V přijímače.
Umí jen ACCESS a ACCST X přijímače.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 22:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Tábor
prikrylm píše:
Pokud rádio umí ACCESS, tak už neumí D a V přijímače.
Umí jen ACCESS a ACCST X přijímače.


Jsem trochu zmaten.... takže když je na něm napsáno ACCST tak s vysílačem co umí ACCESST chodi bude...?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 23:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
eleven píše:

Jsem trochu zmaten.... takže když je na něm napsáno ACCST tak s vysílačem co umí ACCESST chodi bude...?

Starší modely rádií, co neuměly ACCESS uměly komunikovat ACCST protokolem v "režimu" V, D a X (postupný vývoj). Pak FrSky vytvořila nový protokol ACCESS. To obnášelo změnu vysílacího modulu. Nový vysílací modul umí ACCESS a ACCST v "režimu" X.

Q X7 se dělaly ve verzi ACCST, pak i ACCESS. Starší modely uměly komunikovat s přijímači v "režimu" V, D a X, ale neuměly protokol ACCESS. Novější umí ACCESS a "režim" X, ale už neumí "režim" V a D.

Pro většinu přijímačů X navíc existuje firmware s ACCESS protokolem.

Shrnuto: pokud je na rádiu napsáno ACCST, umí komunikovat s V8R4, pokud je na rádiu napsáno ACCESS neumí komunikovat s V8R4.

Lze dokoupit externí modul (co se nacvakne zezadu do rádia), který umí komunikovat s V a D přijímači i pro rádia s ACCESS interním modulem.


Doufám, že to není moc zmatečné.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz