Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jiri píše:
Když už bys pozdji kupoval externí modul, tak multimodul. Protože kromě FrSky zvládne i FlySky a hafo dalšího, je víceméně za stejné peníze a je v něm identický čip, pouze ještě 3 další.
Jinak, už dva přijímače ti tu cenu zaplatí.


Ok, mohl bys mi tedy poslat nějaký konkrétní odkaz na ten externí multimodul?Abych nekoupil zase nějakou hovadinu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Q7 má myslím velkou šachtu, tj. standardní velikost a JR formát.
Např: https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-Plus-2_4G-CC2500-NRF24L01-A7105-CYRF6936-4-IN-1-Multiprotocol-ARM-TX-Module-With-Case-p-1225080.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search Ten má HW volič protokolů (točítko), tj fungoval by i v běžném PPM vysílači s JR šachtou
https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-2_4G-CC2500-NRF24L01-A7105-CYRF6936-4-IN-1-Multiprotocol-ARM-TX-Module-With-Case-p-1197130.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search Bez točítka, bude fungovat jen ve vysílači s OpenTX. Pro tebe by asi tenhle byl lepší, pokud HW volič nevyužiješ, spíše by tam přes něj lezl prach.
Banggood je celkem bezproblémový, DPH už je v ceně, tj. žádné problémy s proclíváním a poštou, pouze doručení trvá kolem 3 týdnů.
AliExpress (platí totéž co Banggod, modul od Radiomasteru:https://www.aliexpress.com/item/32887909298.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.a4c058f4HuXYqB&algo_pvid=e7514579-99a0-4a10-bd52-accc857c0c7e&algo_exp_id=e7514579-99a0-4a10-bd52-accc857c0c7e-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2265700809124%22%7D

Jiný zdroj/typ: https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4in1-multi-protocal-radio-transmitter-module.html

Jinak, o multimodulu je zde celé vlákno: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=85424. Za ty dva roky se ale leccos zjednodušilo, např. flashování / aktualizace firmware multimodulu se dnes snadno dělá přímo z menu vysílače s OpenTX.
Informace v originále: https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jiri píše:
Q7 má myslím velkou šachtu, tj. standardní velikost a JR formát.


Ano, měl by to být formát JR.
Díky za odkazy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2021 1:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak minimálně dočasně jaký menší cestovní vysílač než moje pultovka Graupner 19 nakonec vyřešeno.

Prvotní zavzdušnění z Frsky Q7 vzalo bohužel za své po zjištění, že mé starší 8k přijímače frsky D8R plus s Q7 fungovat nebudou a varianta, že bych tedy použil do Q7 vysílačový modul Duplex jsem si nakonec nebyl vubec jistý, jestli opravdu nutně potřebuji i v případě nevyužití šuplíkových přijímaču Frsky osobně zjistit , že Open TX je uplně jiná liga, než klasické šablonové rádio.

Nakonec jsem se tedy rozhodl, že své šuplíkové Frsky přijímače už nebudu řešit a definitivně zustávám u systému Jeti Duplex.
Vysílačové moduly duplex mám dva, takže volba zda řídit daný model pultovkou, nebo palcovkou bude znamenat pouze přepárování přijímače přez prodlužku EXE kterou mám volně přístupnou ve všech větroních, abych mohl jednoduše přehazovat vario z modelu do modelu.

Jako šablonové rádio jsem nejdřív zvažoval 10K Auroru, nebo palcovku Graupner JR 22.
Nakonec jsem si ale vzpoměl, že kdysi jsem pomáhal kamarádovi nadatlovat jeden větron do vysílače Graupner mx 16S a že i když pouze 8 kanál,což by mi na cestovní era určitě stačilo, menu měl ten vysílač naprosto stejné jako muj graupner 19 a bylo rozhodnuto.

Myslím že to bude v pohodě, přepínaču sice nemá na rozdávání, ale co přepínám na Graup19 tady přepnu taky.

Počasí na létání nic mnoho, navíc mě zachvátila rýmička, tak jsem si v rámci léčebné kury trochu zaturnigařil, vário jsem si dotáhnul do ucha přez potenciometr , popruh přez krk jsem si udělal podobně jako na pultovce a konečně jsem i vyřešil kam s mobilem, přez který při létání často poslouchám rádio.

Mrzí mě, že ty mé frsky přijímače přez Q7 nefungují, ale s tím hold nic nenadělám.

Turnigy I6 zustane na ruzné RC pohybovadla a poletovadla vnoučatum.

Příloha:
P1130236.JPG
P1130236.JPG
[ 112.1 KiB | Zobrazeno 4372 krát ]


Příloha:
P1130237.JPG
P1130237.JPG
[ 115.48 KiB | Zobrazeno 4372 krát ]


Příloha:
P1130238.JPG
P1130238.JPG
[ 80.37 KiB | Zobrazeno 4372 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT (2)
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2024 12:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
V této chvíli je TO jedno, ale ze zvědavosti: proč jsi na Graupner rádia dával JETI modul, když proti HoTT nenabízí nic moc extra navíc?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT (2)
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2024 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
prikrylm píše:
V této chvíli je TO jedno, ale ze zvědavosti: proč jsi na Graupner rádia dával JETI modul, když proti HoTT nenabízí nic moc extra navíc?


Mám od jeti hodně přijímaču, dvě vária a tři vysílací jeti moduly včetně tří mini jetiboxu, z telemetrie mi zajímá v podstatě pouze vário a to nemá jeti špatný, navíc mi pak hodně vyhovuje, že obrazovku varia mám vepředu na vysílači, na jetiboxu mini vidím hodnoty i bez brýlý a třeba u vysílače turnigy-flysky I6 si pak mohu přez jeti přijímač mixnout i další kanály.
Pokud bych ale dospěl k závěru, že mi ten graupner MX20 bude vyhovovat i na nevětronový modely--akrobaty--přez palcovku akrobaty zatím moc nedávám--už bych asi případně dokoupil graupner přijímače.Já se těch vysílaču co už mám minimálně ted hned zbavovat nebudu, takže pokud jsem jetáckej, mohu mít všechny modely přez jetáka a podle toho kam a s čím jedu létat si mohu vzít bud palcovku, nebo pultovku.

Jinak v těch starých graupnerech co už mám byl vysílací modul 35mhz, to ještě systém 2,4 neexistoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT (2)
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2024 15:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Mě zajímal ten prvotní impuls, jestli to bylo původně na 35MHz rádio, tak TO dává smysl. A pokud už mám přijímače, které fungují, není důvod měnit. Velká telemetrická obrazovka mě vůbec nenapadla.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT (2)
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2024 16:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
prikrylm píše:
Mě zajímal ten prvotní impuls, jestli to bylo původně na 35MHz rádio, tak TO dává smysl. A pokud už mám přijímače, které fungují, není důvod měnit. Velká telemetrická obrazovka mě vůbec nenapadla.


Ano prvotní impulz byl změna ze systému FM na systém 2,4. šel jsem do toho hned jak to šlo---v dobách, kdy se mezi modeláři ještě řešilo že systém 2,4 je nesmysl a že nefunguje. Létal jsem nejvíc na Rané a chodit nahoru zjištovat kdo létá na jakém kanálu abych si mohl zalétat dole mě opravdu nebavilo, tak jsem hned jak to bylo ke koupi pořídil duplex a následně po letech i přijímačově levnější alternativu Frsky--frsky přijímaču mám taky několik, bohužel když mi odešel frsky vysílačový modul a frsky změnila systém, že se starými frsky přijímači už nefunguje to byl i duvod, proč jsem se nakonec rozhodl definitivně zustat u duplexu ----tedy jsem díky tomu nakonec i zavrhnul mě se hodně líbící frsky vysílač Q7 i za cenu, že díky systému opentx by možná nakonec stejně letěl do kouta, zkusit bych se to ale nebál, pokud by ale bývalo bylo možné použít ty 8K frsky přijímače co už jsem měl--respektive stále mám a pokud by někdy někde vyplaval ještě starý vysílačový modul frsky, mohl bych ty přijímače zase využívat, proto si chci i nechat ty starý vysílače na 8 tužkovek, bo ty vysílačový moduly vyjma duplexu fungují až od napájení nad 6 voltu.

Jinak ted jsem se vrátil od Hnízdila, nějak to změřil, fungovat by to prý mělo---prý to dává mínusový impulzy, ale to prý duplex systému nevadí a umí je zpracovat, s jiným systémem by to ale prý bylo komplikovaný.Tak to jdu rozvrtat a doufám, že to nepotento :D

No a duvod, proč si teda když chci být přez duplex nekoupím vysílač duplex---zase až tak aktivně už nelétám a je mi opravdu líto dávat za nejlevnější vysílač od duplexu 16 tisíc s tím, že pokud chci, aby z něho byl hned od začátku 12 kanál, ještě si hned připlatím a to samé pokud hned od začátku chci, aby uměl víc než tři mixy, znovu budu hned platit, takže za cenu cca 18tisíc budu s tím vysílačem plus mínus cca na urovni mé současné graup 19, na který jediný co mi už ted vadí--je to pultovka a je to abych to v autě někam bez problému zastrčil veliký, já do auta v poho nějak tak poruznu pokaždý jinak jak se to zrovna hodí pozastrkám tři malý palcový vysílače v pohodě, ale ta pultovka je už neskladný krám co pořád někde něčemu překáží, v podstatě i modely ted volím spíš než podle letových vlastností podle toho co v autě překáží víc a co mín.

Už jsem se teda smířil a dlouhodobě si odzkoušel že ty akrobaty mi s palcovkou nikdy nesednou tak, jako s pultovkou, ale napadlo mě ted nedávno, že by to šlo určitě vyřešit tak, že kdekoli v autě bych měl někde trvalé místo na zastrčení jednoduchého pultu a k němu se nějak prohrabal jen když bych opravdu potřeboval dát pro nějaký model palcovku do pultu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2024 19:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Použití starších FrSky D-čkových Rx si dokážu představit právě přes Q7+MPM (pokud samotné Q7 už D8 protokol neumí, což ty novější už neuměly), ale pokud by mělo být OpenTX bolestivé, tak nejjednodušší cesta je všechno prodat a za utržený peníz pořídit něco do provozovaného systému..
Hokej, co FrSky vyráběla když co chvíli vydávala nový nekompatibilní protokol muselo být pro spoustu lidí velmi frustrující...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2024 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
"Placatý" FrSky moduly (s D8) do "čehokoli" se pořád dají koupit i u nás .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2024 4:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
-----------------------------------------------------------------------------------


Naposledy upravil pepin dne čtv 18.01.2024 5:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2024 4:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
prikrylm píše:
nejjednodušší cesta je všechno prodat a za utržený peníz pořídit něco do provozovaného systému..


Nechci se zbavovat Duplexu, létám přez něj od uplného začátku a vyjma jednoho 6k přijímače nikdy žádný problém, bylo to ještě v době, kdy mi jetáci po konzultaci o jaký problém jde---někde měl problém s rušením a zamrzal ---poslali obratem nový s tím, že ten starý jim ani nemám posílat a vzhledem k typu závady nesmysl aby ji hledali v rámci záruky.

takže já opravdu řešil a stále bohužel řeším pouze vysílač který by šel použít opět přez systém duplex, případně třeba i frsky, nebo flysky, ale zásadní je pro mě ten duplex.

V jednom mám ale naprosto jasno, já už víc než 5000kč za vysílač nedám, koupím klidně deset ruzných vysílaču za 3000 kč, ale za jeden víc jak 5tisíc ani náhodou a za 5 tisíc už budu očekávat, že mi občas alespon uvaří kafe. takže vysílač od jeti je pro mě mimo hru, navíc 12 ka v základu za 16 tisíc je snad ještě hloupější než ten muj graup 19--- určitě by mi ale uměla i v tom základu říct češtinou---devátý a další kanály si musíte přikoupit, to ta moje 19 ka mluvit neumí, ale zase má rovnou těch 12 kanálu.

Ona jedna z motivací a právě proto i ted ten graup mx 20 byla zkusit modernější vysílač raději už ted v 60 ti letech, než třeba za 5 nebo 10 let a koupit si ted pro klid duše, že budu mít doma nějakou zálohu pokud by se nedejbože ten muj graup 19 odporoučel.

Já mám ted od lonska ještě tu palcovku graup 16, ale to je pouze 8 kanál a pamět na 12 modelu, jako bokovka k té 19 ce je to v poho, ale pokud by nebyla jednoho dne 19 ka, tak jsem v háji, málo kanálu a málo paměti pro modely, navíc na někaý moje modely i málo přepínaču---je trochu jednodušší než ta 19 ka.
Tu 16 ku jsem dostal od kolegy a pro mě byl její smysl pouze v tom, abych si na ni zkusil, jestli vubec přechod z pultovky na palcovku dám pokud by to byl 12 kanál a pamět by měla alespon na 20 modelu, nic tady neřešim, měl bych palcovku a vedle graup 19 v podstatě i plnohodnotnou zálohu k té 19 ce.
Kupovat ted jako zálohu zase MC 19 mi přišlo debilní, tak jsem začal zase blbnout s tou palcovkou-nějakou 12K a pamětí minimálně 20 modelu-nějakou, prostě když už něco jinýho, tak zkusit něco jinýho nejenom věkem, ale i velikostně, bo třeba s lidláckym erem si s pultovkou připadám opravdu jako debil a třeba v kempu si myslím že s palcovkou v ruce taky vypadám víc hračkově a neškodně než s pultovkou.

Hnízdil mi uklidnil že by ta MX 20 měla na duplex fungovat, dnes mi poradil jak to zapojit, no bohužel nefunguje, ale ona to už stejně pro mě byla spíš poslední kapka, to menu mi opravdu nevzalo, že se kloudně--nebo spíš vubec nedají zastavit a vynulovat časomíry, to rozhodně není ale o tom, že Pepin je tak blbej, že ani nezvládne nastavit vysílač,prostě to ten vysílač neumí, dá se bez toho určitě žít, ale osobně to používám docela často a určitě by mě to u vysílače co už by měl být pán vysílač prdělo , ale hlavně to menu a tak vubec, ledva to zapnu, hned to něco řeší, hned to chce něco potvrzovat a něco si vyjasnovat, nastavit stopky obnáší snad pět odcvaknutí ve dvou menu, to je snad opravdu rozumější věnovat nějaký čas opentx než donekonečna s každym modelem absolvovat to jejich pevně předprogramované--alespon pro mě teda zatím zmatečné menu,v jednom menu nastavim letový režimy, v dalšim menu k těm režimum přiřazuji vypínače, v dalšim menu bych zase měl nastavovat rychlost serv toho letového režimu, určitě se s tím dá smířit, ale takový vysílač fakt zase tak uplně moc nechci, osobně netuším přesně co opravdu opentx obnáší, ale ted už si myslím, že v nejhoršim by to znamenalo z bláta do louže, a nebo třeba taky ne , takže to vyřeším asi následovně, ted koupím ještě jednu 19 ku abych se nenervoval co bude, až ta moje 19 ka nebude a pak asi zkusím koupit něco opentx, tam se minimálně někam s nastavením dostanu třeba přez ty rimrovo videa a uvidim, hlavně mi to bude v podstatě buřt, prostě zkusim co opravdu obnáší opentx---pokud bych prorazil, cenově bych se dostal k malému mě dostačujícímu vysílači uplně v pohodě, určitě ale i s tím opentx zvládnu sranda era nastavit líp, než s turnigy I6 kde jsem navíc limitovanej 6 kanály, ale jinak jsem s tou I6 na jednoduchý poletovadla moc spokojenej, do ruky uplně super.

Ono to určitě vypadá že nevím co chci, to vím ale naprosto přesně a to je právě nejspíš ten největší a zásadní problém, chtěl bych hlavně kuli skladnosti v autě a vizualně víc hračkoidně když létám v kempech s hydroplánem palcovku váhově ideálně né moc přez 700g, čím lehčí, tím lepší,ale zase né vysílač typu gamepad, prostě palcovku co by šla eventuelně dát nakonec i do pultu, vepředu na obou stranách minimálně po třech přepínačích--ideálně pouze dvoupolohových, třípolohový já moc nemusim stejně jako moc nemusim spínače--možná jeden vlevo z boku, přez který si někdy při startu modelu zapínám motor abych s palcovkou nemusel hubou a teprve až mám po startu volnou pravou ruku přejdu na plynovou páku ,tam je spínač lepší, bo když o něj zavadím, tak se trvale motor nesepne, na těch svojich palcovkách to mám takto dobastlený. otočný potáky tak maximálně dva ---třeba bych někdy zjistil, že by se mi mohl otočný poták na něco přecijenom hodit, na 19 ce jsem si jeden dobastloval z boku na pravé straně u výškovky, měl jsem na něm mix k výškovce a někdy jsem ho používal třeba při záletu modelu abych nemusel použít trim--zvlášt, pokud jeho dráha na dotrimování nestačila, ale zpětně už to hodnotím jako vcelku zbytečnost bez který se fakt dá žít.dobře to má vymyšlený duplex kde se dá trimování obejít jen odcvaknutím, ale duplex vysílač hold není do 5 tisíc.
12 kanál je pro mě pro pocit rezervy nad 10k v pohodě,4 letový režimy se zpomaleným náběhem a jsem taky v pohodě--19 ka má jenom tři, používám na buterfly , termiku ale šiknul by se ještě jeden na rychlost, abych to měl nastavitelný v jednom menu a nemusel čtvrtý nastavovat v letových mixérech, výsledek je teda stejný, ale trochu debilní dvě věci nastavený tady a třetí jinde--pořád teda složitostí nastavení zlatý oproti proceduře kterou bych musel podstoupit na MX 20.

Vysílačový display dole a telemetrický display ---vário nahoře na předku vysílače, nebo jako třeba jeti kde je jen jeden, ale veliký vepředu --jen si nejsem uplně jistej jak je odolnej , co mám malý přez display nastavovatelný modelářský nabiječky tak už jsem na nich měnil display dvakrát. ale vzhledem k tomu, že jetáka do 5 tisíc určitě nikde nekoupím, tak si s tím hlavu lámat nemusím , nojo no, nemám to hold jednoduchý, ale fakt vim co chci.

Já bych tu MX 20 dal, asi bych u ní minimálně ze začátku občas nadával, ale časem by si to určitě sedlo, přepínače, vypínače, se vším jsem na ní vcelku v pohodě, případně už bych si třeba třípolohový vyměnil za dva dvoupolohové, spíš bych si prostě zvyknul a vubec se v ní nevrtal, ale když to neběhá s duplexem tak je to hold v háji .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2024 10:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
pepin píše:
Nechci se zbavovat Duplexu, létám přez něj od uplného začátku ...

Myslel jsem zbavit se těch OpenTX a FrSky a dokoupit za to třeba přijímač od JETI...

S MX-20 jsem si (skutečně fyzicky) chvíli hrál a jako je TO od autorů zase trochu jiný pohled na to, jak nastavovat rádio. Z pohledu MX-20 se mi OpenTX pořád jeví jako naprosto průzračné. (Pokud by chtěl někdo rádio, kde bylo nastavování skutečný masochismus, tak Devo7 nebo jeho Futabácká předloha - dost historie)

Jestli jen trochu koketuješ s OTX (ETX*), tak jen kvůli tomu, že i rádia za ~1500 Kč "umí" 16ch a s nimi "všechno" (napojení na JETI modul je taky možné) možná stojí za trochu počátečního trápení. Pokud bych chtěl do OTX nějak proniknout, asi bych zkusil Companion (v PC se na TO kouká líp jak na displej rádia) a start třeba na OpenTX.cz.

OTX není o tom, že mám (např.) všechno kolem křidélek na jedné obrazovce.
Je TO jedna obrazovka na nastavení rádio-přijímač (takové to párování, počty kanálů....), jedna obrazovka na režimy letu, jedna na vstupy, jedna na přidělení vstupů výstupním kanálům (mixer), jedna na nastavení fyzického chování serv, zbytek pak takové podružnosti jako telemetrie a pod. Nic moc složitějšího. Navíc vcelku funkční průvodce nastavením nového modelu, takže pro std éra nemusím vymýšlet žádné mixování.

Potkávám lidi, co jsou z OTX vyděšení, protože někdo kdysi prohlásil, že je na OTX potřeba mít doktorát z programování**. Já tvrdím, že OTX je jednodušší, než si myslí, ale ten primární mentální blok není jednoduché překonat. Jsem ochoten pomáhat tento blok odstranit. Jako motivace budiž třeba to, že se pak všechna OTX/ETX rádia (dokonce nehledě na výrobci) nastavují stejně nebo třeba otevírají svět ELRS...

---
* ETX alias EdgeTX je pokračovatel OpenTX, dál ho rozvíjí a hlavní sílu ukazuje na barevných (dotykových) rádiích. Sympatické na ETX je třeba to, že pro daný model může "vypnout" zbytečná menu a nastavení tak výrazně zpřehlednit a zjednodušit (třeba na plošník nepotřebuju "heli" menu). Dá se pak nastavení modelu scvrknout na 4 jednoduchá menu.

** ano, pokud si chci dopsat nějaké složitější "mixování" či "telemetrickou obrazovku" přes skripty, asi budu něco z programování muset umět, ale psaní skriptů je možnost ne nutnost. Podobné "skriptování" umí i JETI rádia a nikdo netvrdí, že na ně je potřeba zmíněný doktorát z programování.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2024 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...
Potkávám lidi, co jsou z OTX vyděšení, protože někdo kdysi prohlásil, že je na OTX potřeba mít doktorát z programování. Já tvrdím, že OTX je jednodušší, než si myslí, ale ten primární mentální blok není jednoduché překonat. Jsem ochoten pomáhat tento blok odstranit. Jako motivace budiž třeba to, že se pak všechna OTX/ETX rádia (dokonce nehledě na výrobci) nastavují stejně nebo třeba otevírají svět ELRS...
Mám stejnou zkušenost s potencionálními zájemci.... Když jsem měl Graupnera, po čase jsem musel vždycky hledat v manuálu a to těžko snáším. Byl to jeden z důvodů proč jsem se ho zbavil. Zlatej OpenTX (a čest jeho památce :mrgreen: ), vždycky jsem v obraze a kde je manuál už ani nevím. Jednodušší model nastaví každý po několikaminutovém zaškolení. „Náročnější“ požadavky v nastavení modelu vedou ale k hlubšímu přemýšlení. Bohužel dva kamarádi, kolegové MX-ku mají, samozřejmě se v tom řádně neorientují a tak se jednou za čas dál trápím s manuálem Graupner (mimochodem hrozný překlad).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2024 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Myslím že tam už je jiný HW vysílacího modulu a nebude to pouze SW problém.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz