Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pát 15.10.2021 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Jiri píše:
Pepine, máš nějaký speciální důvod?



Mám,sednul mi do ruky, malej displey dole, takže se nebudu bát hodit ho rovnou do batohu a i na I6 mi ten display dostačuje---brejle na krátko si stejně musím brát už i na sestavení era na letišti, počtem ovládacích prvku se mi zdá, že přesně tolik, kolik potřebuji--nebudu si muset lámat hlavu na co bych ještě využit těch dalších x přepínaču a potáku, ale jak uvnitř v podstatě nic není, nebude problém si třeba ty otočné potáky převrtat přesně tam, kde je chci mít já, nebo si dát jinam a jinak přepínače--jak chci já, asi i pujde--což bych rád dal anténu opět dovnitř do těla vysílače, aby nečuměla venku jako pendrek---létám tak roky s tím graupnerem a v turnigy I6 šla taky dovnitř, navíc dnes, když je strop 300m je to už uplně v pohodě.

Dnes jsem mluvil s panem Urbánkem a na ty mé ACCST přijímače bych musel opravdu dokoupit externí modul se starým ACCST.

Nejrozumější řešení mi tedy přijde ty systémově starší přijímače frsky prodat a už nikdy nemuset řešit, jak bych je mohl využít a kolik by mě to jejich využití stálo peněz a jestli to má tedy vubec hlavu patu---ted už je jasný, že nemá.

Do té 7 ky bych tedy zapojil externí jeti modul který mám a minimálně osahání open TX bych si odbyl bez další nutné investice a nejspíš bych i u jeti přijímaču pro serioznější modely zustal -- respektive bych teprve časem řešil, jestli se vubec vyplatí používat nějaký systém--třeba FRsky, který má sice o něco--třeba polovinu levnější přijímače, ale ví buh, jestli za rok, dva, tři, budou použitelné na jiném radiu frsky, navíc trochu mám strach, že pokud nejde změnit zvuk varia jak to má pro stoupání zvukově frsky, tak bych se z toho asi zbláznil--mít do sluchátek puštěnou muziku a do toho aby mi hrálo to frskácký vário---jeti je v pohodě-ten cvrček.

Včera jsem koukal na nějaká nastavení na Kolmanovo stránkách, tak na mě zase trochu padla depka do čeho se hrnu a asi pokud do toho pujdu, raději vezmu tu 3K potenciometrovou variantu, aby to školné bylo co nejnižší.

Dnes si chci ještě nastavit a popsat postup nastavení 4servového větroně na tom mém šablonovém graupneru, jednak jako referenční zálohu a snad by mi to mohlo i pomoct jako nějaké vodítko co pak budu chtít nastavovat v tom open TX a co by tak nějak mělo dávat nějaký logický postup .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: sob 16.10.2021 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Přepínače nebo slidery navíc využívám např. na zapínání/ vypínání pípání varia, blokaci motoru , přepínání letových režimů ovládání stopek, hlasové hlášení (doba letu, napětí baterie apod), není jich moc

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2021 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Včera bylo super počasí a docela chodila i termika, tak jsem létal v podstatě od dopoledne dokud to šlo. myslel jsem že dnes to také klapne, ale neklaplo, celý den pod mrakem, tak jsem se nma létání vyprnul. Ale zastavil jsem se ještě u mého kámoše si raději ještě vzít do ruky tu 7 ku a kouknout raději ještě i na čitelnost toho malého displee. Do ruky mi opravdu sedí super a ten displey mi přijde s brejlema uplně v poho a bez brejlí bych nedal ani větší. cestou domu jsem se stavil u Domanskýho--potřeboval jsem vrtuli a když už jsem tam byl, vzal jsem si do ruky i Jeti DS 12, možná mám krátký prsty, určitě bych si zvyknul, ale na první pocit mi do ruky uplně nesedla--láme se uplně jinde než moje klouby a i k předním přepínačum jsem musel natahovat prsty. Ted ale stejně o nějak zásadněji finančně dražším vysílači neuvažuji, ani jsem ho nezapínal, šlo mi jen o to jak mi sedne do ruky.

Dám tomu ještě týden na rozmyšlenou--jeden muj kamarád říka--Pepine, tebe když něco popadne, tak bys měl počkat alespon 14 dnu, jestli tě to zase nepřejde.Tejden mam za sebou, tak jeden tejden to už snad vydržim, ale doufám, že mě to nepřejde, rád bych to open TX zkusil .

Minimálně ze začátku bych ale určitě jel přez moduly a přijímače jeti, to nebudu muset do těch modelu nijak hrabat, jenom přez prodlužku do exe, kde přehazuji z modelu vário přepáruji vysílací modul a mohu se pokoušet datlovat v open TX, pokud pujdu létat, mohu zase jenom přepárovat přijímač na letáckýho graupnera.

Docela i zvažuji, že bych u jetáckých přijimaču zustal a nemusel nikdy řešit, že co mám od frsky pár let už s novou frsky nefunguje a tak pořád dokola.Na jednoduchý modely bych nechal Fly sky, kde jsou ty přijímače opravdu za pár korun .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 9:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Ještě zkus chtit do ruky nějaku tu TX16S.

Mě teda od FrSky funguje poměrně dlouho furt všechno. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
prikrylm píše:
Ještě zkus chtit do ruky nějaku tu TX16S.

S tou by fungovaly nejen všechny staré FrSky přijímače, ale i ty FlySky, i ty Jeti s modulem v šachtě. Ale Pepin na to nějak nechce slyšet.
V bydlišti uvádí Praha 5, to může být kousek ode mne, klidně mu předvedu, pokud bude zájem.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Jiri píše:
S tou by fungovaly nejen všechny staré FrSky přijímače, ale i ty FlySky, i ty Jeti s modulem v šachtě. Ale Pepin na to nějak nechce slyšet.
V bydlišti uvádí Praha 5, to může být kousek ode mne, klidně mu předvedu, pokud bude zájem.


Kluci já jdu do palcovky kuli skladnosti--v autě, v batohu, né že bych zjistil že s palcovkou se mi létá lépe, než s pultovkou a palcovku do pultu dávat nechci---pokud má být ten vysílač skladný.

Druhá věc, rozhodně se neobávám, že bych někdy zjistil, jak skvělé je mít rádio bez šablon, já do toho ted jdu s tím, že i kdyby jooo nejhuř, někdo mi tam v nejhoršim s jedním, dvěma modelama pomuže je tam nějak nadatlovat a já rozhodně neplánuji vozit trvale v autě třeba ASW 28 4,2m co kdybych někde cestou potkal nějaký kopec, s tím když pojedu létat, tak určitě nepotřebuju v autě vézt i windsurfingy a koloběžky, takže bude v autě místo i na pultový vysílač.

Jak jsem už psal, chci si ten OpenTX zkusit za co nejméně peněz a přez vysílač, který mi už umožní to, co mi neumožnuje Turnigy I6

Takže 7 ka mi na houbolety--easyglider, cularis,funray, na trvalé vození autem bohatě stačí a pokud bych časem zjistil, že z open TX jsem měl opravdu zbytečně strach a že mi vyhovuje i když nastavení třeba složitější, ale problémy mi to zásadně nedělá, šel bych už třeba do horuse, kterého bych ale taky nechtěl trvale vozit v autě.Ono cokoli vyndám po víkendu z auta, další víkend to nesmím zapomenout doma a to se ukázalo, že nejlépe funguje pouze pokud mám vše dvojmo, případně že je lepší si z bytu dojít pro něco do auta, než v někde v kempu zjistit, že jsem si ty vajíčka na smaženici nechal doma v lednici :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 19:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
pepin píše:

Kluci já jdu do palcovky kuli skladnosti--v autě, v batohu, né že bych zjistil že s palcovkou se mi létá lépe, .....

.....Takže 7 ka mi na houbolety--easyglider, cularis,funray, na trvalé vození autem bohatě stačí



No pokud jde o skladnost tak to je na tom nejlépe ten gamepad a pokud je to moc "revoluční" tak třeba tohle https://modelbazar.cz/vysilac-radiomaster-tx12/1019590 jako menší, chudší a levnější alternativa TX16S A pokryješ i děti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Louda píše:


No pokud jde o skladnost tak to je na tom nejlépe ten gamepad a pokud je to moc "revoluční" tak třeba tohle https://modelbazar.cz/vysilac-radiomaster-tx12/1019590 jako menší, chudší a levnější alternativa TX16S A pokryješ i děti.


Gamepad já nedám, to bych s modelařinou radši opravdu definitivně seknul a vzhledem k tomu, že Open TX já tady neřeším poprvé a hodně času mi tady kdysi věnovat třeba Rimr, určitě chci začít něčím od Frsky a nakoupit tak, aby z toho měl Rimr alespon nějakou provizi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Tiež som mal obavy z open TX ale videá od pána Mrazka mi pomohli.
Dnes som si dal hlášky na slider aby som vedel či ich vysúvam hore alebo dole.
Smelo do toho.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 20:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pepine, já ti tu TX16Sku necpu, jen si se zmínil, že QX7 ti sedla, tak že bys zkusil ještě něco jiného. QX7 jsem v ruce měl a kdybych už neměl taranise, kde mě lákal větší displej, tak QX7 je prima. A TX16S mi právě do ruk taky sedla, proto .. toto...

Tuhle jsem četl, že kdosi "nacpal" OpenTX i do té FlySky i6, takže by se mohly obejít nějaká její omezení, co se nastavení týče. Akorát mám pocit, že to bylo do i6X a vlastní nahrání FW nebylo úplně triviální...

Nic méně i do té i6 je nějaký alternativní FW, který má mít kanálů až 14..

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
prikrylm píše:
Pepine, já ti tu TX16Sku necpu, jen si se zmínil, že QX7 ti sedla, tak že bys zkusil ještě něco jiného. QX7 jsem v ruce měl a kdybych už neměl taranise, kde mě lákal větší displej, tak QX7 je prima. A TX16S mi právě do ruk taky sedla, proto .. toto...

Tuhle jsem četl, že kdosi "nacpal" OpenTX i do té FlySky i6, takže by se mohly obejít nějaká její omezení, co se nastavení týče. Akorát mám pocit, že to bylo do i6X a vlastní nahrání FW nebylo úplně triviální...

Nic méně i do té i6 je nějaký alternativní FW, který má mít kanálů až 14..


Kluci u mě ted momentálně přez 7 ku zprovozněnou přez jeti nejede vlak.

7ka za 3K mi stačí a jetáckýho RX vybavení mám zatím dostatek, nic víc na vyzkoušení Open TX opravdu nepotřebuji, co bude dál, budu řešit až po osobním seznámení s open TX.

6e někdo dostal do flysky I6 open jsem tady také četl, ale za prvé není v češtině, za druhé když vím prd o open tx, ani bych nebyl schopný poznat že třeba nefunguje tak jak fungovat má a i kdyby fungoval jak má, ve chvíli kdy se rozhodnu vytáhnout a napípat do palcovky i jiný svuj model než kuličkolet, určitě se mi nebude chtít lítat s nějakou větší maketou s flysky I6, to by mě mohl ten vysílač ve finále přijít hodně draho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
pepin píše:
Kluci u mě ted momentálně přez 7 ku zprovozněnou přez jeti nejede vlak.

Když je to tak, není co řešit. Ale kdyby ses na ty alternativy předsi jen chtěl aspoň podívat, nabídka stále platí.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 11:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
pepin píše:
Kluci u mě ted momentálně přez 7 ku zprovozněnou přez jeti nejede vlak.....

Pak ještě zvaž, že bys pořídil starší kus s tím, že bude umět ty D8 přijímače. Na druhou stranu nový umí ACCESS a na D8 přijímače se dá pořídit externí modul. No, rozhodnout se musíš sám.

Jak už jsem psal OpenTX si zkus v PC.

Tak šťastnou ruku...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
prikrylm píše:
Pak ještě zvaž, že bys pořídil starší kus s tím, že bude umět ty D8 přijímače. Na druhou stranu nový umí ACCESS a na D8 přijímače se dá pořídit externí modul. No, rozhodnout se musíš sám.

Jak už jsem psal OpenTX si zkus v PC.

Tak šťastnou ruku...


Prvotně si mohu 7 ku zprovoznit přez duplex, pokud OpTX zvládnu---nevadí mi, že u toho budu nadávat, jak je to oproti šablonám složitý, jde jen o to, abych to zvládnul, pak pouvažuji o externím modulu pro mé systémově staré přijímače Frsky--prolezu asi o víkendu všechny modely co mám a spočítám kolik těch přijímaču mám, jestli to má vubec smysl, navíc v nějakém modelu potřebuji najít druhé vario jeti, to se mi taky někam zatoulalo a to samé minimálně jeden 10k přijímač Jeti.

Pokud se rozhodnu pro externí modul frsky, mohu ho pak použít kdykoli i na jiný jakýkoli vysílač a 7 ku třeba i prodat.

Na PC ten open TX zkoušet nechci, nechci zatím ani u nikoho koukat jak nastavit v open TX model,v nástřelu mi posloužili ty rimrova videa,
Nejdřív koupím vysílač, to je v mém případě jediná šance jak ten open tx hned nevzdát, protože pokud ho vzdám, tak né proto, že je to složitější, ale proto, že to opravdu nezvládnu, Přez PC nebudu mít tu motivaci, že ve chvíli kdy se mi na modelu začne pohybovat první servo--reálně na modelu, budu mít chut a snahu rozpohybovat i to druhé a další a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pepin vybírá vysílač
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Když už bys pozdji kupoval externí modul, tak multimodul. Protože kromě FrSky zvládne i FlySky a hafo dalšího, je víceméně za stejné peníze a je v něm identický čip, pouze ještě 3 další.
Jinak, už dva přijímače ti tu cenu zaplatí.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz