Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2022 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
jyrry píše:
To je fakt zapotřebí k nastavení modelu se dvěma servama? No potěš prkno 8O


Čomu sa čuduješ? Ako vidíš niekomu áno. Napr. keď niekto začína a je to jeho prvé rádio.
Neboj sa je to jednoduchšie ako u väčšiny iných OS.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2022 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Jirkadka píše:
To jsem samozřejmě zkoušel změnit číslo kanálu na výstupu na jiný kanál, ale ať dám jakýkoli kanál, stále ovládám směrovku levým kniplem :roll:


Rieš to inde: viewtopic.php?f=38&t=89600&start=90


Přílohy:
páky2.png
páky2.png
[ 20 KiB | Zobrazeno 3515 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne sob 02.04.2022 17:28, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2022 17:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
Jirkadka píše:
čo tak si trochu naštudovať manuál ETHOS

V nastavení Systému - rádia máš ikonu páky tam si zmeň mód.


Ten jakž takž nastudovanej mám, ale když změním mód na pákách na mód 3 - což by mi na zmiňované letadlo vyhovovalo, protože to je směrovka na pravé páce, ale problém je ten že toto nastavení na mód 3 zůstane i po přepnutí na jiný model, třeba s plnou mechanizací křídla a to je špatný. Přeci nebudu při každém přepnutí modelu měnit mód vysílačky. Nehledě na to že až na to zapomenu, tak to bude jasný pád :cry: Takže ???[/quote]

Letový mód se nepřepíná - ten si zvolíš pouze jednou a napořád.
Ovládat model směrovkou moc modelářů neumí a chce to i určitou praxi, ale dá se jednoduše směrovka
ovládat pákou pro křidélka.
Vytvoř model i s křidélky a servo směrovky připoj na přijímači do kanálu pro křidélka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2022 18:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Dobruška
Cili ale píše:

Ten jakž takž nastudovanej mám, ale když změním mód na pákách na mód 3 - což by mi na zmiňované letadlo vyhovovalo, protože to je směrovka na pravé páce, ale problém je ten že toto nastavení na mód 3 zůstane i po přepnutí na jiný model, třeba s plnou mechanizací křídla a to je špatný. Přeci nebudu při každém přepnutí modelu měnit mód vysílačky. Nehledě na to že až na to zapomenu, tak to bude jasný pád :cry: Takže ???


Letový mód se nepřepíná - ten si zvolíš pouze jednou a napořád.
Ovládat model směrovkou moc modelářů neumí a chce to i určitou praxi, ale dá se jednoduše směrovka
ovládat pákou pro křidélka.
Vytvoř model i s křidélky a servo směrovky připoj na přijímači do kanálu pro křidélka.[/quote]

No jasně, taky si myslím že to tak budu muset udělat. Prostě v mixéru to budou křidélka a na modelu směrovka. Jen jsem si myslel že jakmile při zadávání parametrů nového modelu zadám " bet křidélek" Tak mi automaticky při módu pák 1 skočí směrovka z levého kniplu na pravý. Jenže to tak není :( Tak díky za rady :? Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2022 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Po vytvorení nového modelu vymaž prednastavený mix Smerovka.
Vlož voľný mix so zdrojom krídielka.


Přílohy:
smer.png
smer.png
[ 17.73 KiB | Zobrazeno 3464 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2022 20:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Dobruška
juraj.jurej píše:
Po vytvorení nového modelu vymaž prednastavený mix Smerovka.
Vlož voľný mix so zdrojom krídielka.


Super. Přesně tak jsem to nakonec udělal. To je lepší rada, než měnit mód na pákách :lol:
Díky moc :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Dobruška
juraj.jurej píše:
Po vytvorení nového modelu vymaž prednastavený mix Smerovka.
Vlož voľný mix so zdrojom krídielka.


Ahoj .... zase problém. Udělal jsem to přesně tak jak jsi to popsal a vše se zdálo být v pohodě až do doby , kdy jsem dal přijímač do letadla a potřeboval jsem lehce natrimovat směrovku a ejhle ... trim nereagoval. Ostatní ano. Zkoušel jsem všechno možné nastavení i v přiřazení trimů a podobně a na domovské obrazovce indikátor trimu ukazuje ale servo se ani nehne. To samé ve výstupech ... ani ň. Tak jsem změnil v nastavení modelu "bez směrovky a 1 kanál křdélka" a směrovku přiřadil k nim. Teď už trim na pravé páce křidélek (směrovky) funguje. Ale stále nevím proč to nešlo s nastavením, které radil juraj.jurej. Schválně zkuste dát nový model, pouze se směrovkou, výškovkou a motorem, poté vymazat přednastavený mix Směrovka a vložit volný mix se zdrojem křidélka - aby směrovku ovládala pravá páka vysílače a jestli Vám bude fungovat trim té směrovky na pravé páce. Já jsem na to nepřišel :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2022 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Jirkadka píše:

Ahoj .... zase problém. Udělal jsem to přesně tak jak jsi to popsal a vše se zdálo být v pohodě až do doby , kdy jsem dal přijímač do letadla a potřeboval jsem lehce natrimovat směrovku a ejhle ... trim nereagoval. Ostatní ano. Zkoušel jsem všechno možné nastavení i v přiřazení trimů a podobně a na domovské obrazovce indikátor trimu ukazuje ale servo se ani nehne. To samé ve výstupech ... ani ň. Tak jsem změnil v nastavení modelu "bez směrovky a 1 kanál křdélka" a směrovku přiřadil k nim. Teď už trim na pravé páce křidélek (směrovky) funguje. Ale stále nevím proč to nešlo s nastavením, které radil juraj.jurej. Schválně zkuste dát nový model, pouze se směrovkou, výškovkou a motorem, poté vymazat přednastavený mix Směrovka a vložit volný mix se zdrojem křidélka - aby směrovku ovládala pravá páka vysílače a jestli Vám bude fungovat trim té směrovky na pravé páce. Já jsem na to nepřišel :?:


Odpoveď tu: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=89600&start=90

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: pát 15.04.2022 14:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Dobruška
OK .... díky moc. Myslel jsem, že trimy fungují automaticky k páce ke které je přiřazený .... mix - nemix. Ale jak se říká myslet znamená nic nevědět :D A dík za přehození do správného vlákna :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou RC soupravu s telemetrií
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 23:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Taky jsem po mnoha letech používání vysílaček na 35Mhz cca před 2 roky řešil stejný problém. Nakonec jsem na zkoušku skončil u FrSky. Po pravdě, stále se učím, ale to nejdůležitější jsem pochopil. Fajn je ta telemetrie, co ocení asi nejvíc větroňáři. A to že nemusíš sledovat displej, ale dokáže to oznamovat hlasem cokoliv. Mám vysílač Taranis X9 Lite. Stačí mi , ale do rukou je docela malý. Ale zvykám si.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz