Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Hoki píše:
Tak si to přečti znova - o trati nepadlo oni písmenko. :lol: :lol: :lol:
Já jako letitý železniční modelář uznávám krásu jakékoliv tratě, neb každá má to své .... :wink:

já psal že designoval nejen ten ,,vláček,, ale i trasu..... na vláčcích má své logo hned vedle dveří společně se siemensem.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Zdravím,
a díky všem, kteří si byť jen všimli, či dokonce pochvalně kvitovali výstavní expozici Klubu historických modelů a motorů CZ. Report (a fotky) z naší expozice je na webu http://www.khmm.cz .

Taky děkuji za fotky, které jsem rád shlédnul.
Byť jsem ve středu byl u přípravy expozice (ta hala byla smutně prázdná! a moc se to nezlepšilo), a včera jsem v rámci balení modelů stihnul haly projít (šlo to fakt velmi rychle :( ) - vždy se rád podívám na reporty a postřehy druhých.

Ad galerie DAFa (a jeho komenty k fotkám:)
- všechny naše motory chodí, modely létají a nebojíme se s nimi létat, vyjímečně závodit, spíše ale pro potěchu :-)
- Vos máme plné vosí hnízdo a tuto sobotu je jdeme házet z kopce na Vysočině, pozvánka na našem webu
- ale nemáme všechny typy co vznikly - jen ty, co vznikly do konce r.1950 :)
- motor co Tě zaujal na modelu samokřídla A Pusher je Anderson "Spitzy" .045 (0,75ccm), rok 1950-... a jde vlastně o pokračovatele motoru stejné kubatury a koncepce Anderson Spitfire Baby (1949-..., ten měl demontovatelnou nádrž vzadu a byl na stole v modelu Civy Boy 31).

Jinak ke každému vystavenému modelu byl list s názvem, rokem vzniku a popisem motoru, takže by jsi to tam asi vyčetl - případně se nás příště (pokud bude) ptejte, jsme rádi když můžeme vést osvětu a popovídat si s modeláři!

PS: co hovoří za vše je, že pamatuju veletrhy, kde jsem nechal tisíce, neunesl co jsem nakoupil a žil z toho následující rok.
Včera jsem utratil celkem 10 (slovy deset) korun, a to za poctivé staré vyřezávací prkénko pro lupínkovou pilu, vyrobené kdysi Sdružením invalidů a s vytištěnou MC 1,70 Kčs (jednak koupě z nostalgie, a taky že dnes k pilce dávají prkénko plastové, zločinci :? )

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Naposledy upravil Bayeux dne pon 23.10.2017 13:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 10:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
ufon13 píše:
já psal že designoval nejen ten ,,vláček,, ale i trasu..... na vláčcích má své logo hned vedle dveří společně se siemensem.... :wink:

Aháááá, takže jsem mrtvej modelář ?!?!?!? :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 10:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Taky se pokusím zhodnotit ModelHobby.
Myslím, že Klub Leteckých modelářů a Svaz modelářů dokázali udělat důstojnou expozici, kde bylo vidět, co jde v modelařině dokázat. Chci poděkovat všem, kteří modely zapůjčili.
Na stánku jsme postavili cca 40 letadel a rozdali je dětem. DOufáme, že jsme alespoň pár dětí převrátili na stranu modelařiny.
Když jsem stavěl letadla, tak jsem si s dětmi a rodiči povídal a nejvíce bylo povzdechů a kývání hlavou od rodičů na závěr, kdy jsem doporučoval házet venku a nechat telefon a tablet doma.
Velký zájem byl o akci 1000 RC pilotů republice. Občas se někdo zeptal na poháry mistrů světa, modely atd...
Spousta dětí si zajezdila lodičkami na gumový pohon.


K vystavovatelům.
Jak je možné, že vystavují firmy Hiesbok, Vladyka, KOR-model, Jiří-model a to píšu ty, které si pamatuji z hlavy. Je to tím, že si mohou snadno dovolit stánek? Nebo nemají co 4 dny dělat a tak vystavují?
Dle mě si váží zákazníků a jdou jim naproti. A také vědí, že takový výrobek nemá konkurenci v číně.

Abych to shrnul. Malé zastoupení firem na veletrhu ModelHobby není chyba veletrhu jako takového, ale firem, které se tak rozhodli. Je jedno, zda se jim zdála cena vysoká, nebo nemají lidi nebo cokoliv jiného. V porovnání s výše uvedenými firmami je to zvlášť patrné. Ale svojí neúčastí ukázali nezájem o návštěvníky veletrhu.
Není třeba mít obří expozici 5 hostesek, občerstvení, ale stačí být vidět. Ale místo toho firmy pláčou jak je čína drtí.


K ceně vstupného: Pokud to vezmu, kolik stojí lístek do kina, tak je to docela souměřitelné. O lístku do divadla nebo na koncert vůbec nehovořím.
Modelaření je můj koníček, dělám ho pro zábavu, nikoliv, abych ušetřil.


Za sebe říkám, že i příští rok půjdu. I jen proto, že jsem byl na veletrhu u Hybernů a tradice je tradice.


Přílohy:
DSC_0022.JPG
DSC_0022.JPG
[ 77.17 KiB | Zobrazeno 3639 krát ]

DSC_0026.JPG
DSC_0026.JPG
[ 83.84 KiB | Zobrazeno 3639 krát ]

DSC_0032.JPG
DSC_0032.JPG
[ 72.71 KiB | Zobrazeno 3639 krát ]

DSC_0029.JPG
DSC_0029.JPG
[ 76.72 KiB | Zobrazeno 3639 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To Bayeux, že tam jsou, tedy byly, popisky, vím. Ale nějak jsem si ji nevyfotil a uvědomil jsem si to dodatečně. Historici, obecně, se mi velmi líbí a až fakt nebudu mít nic lepšího na práci, také nějakého stvořím. Mám slabost pro P-913 Rata, ale to není jediný model z této kategorie. Ovšem nestavěl bych je striktně podle originálu. Nejspíš bych si něco upravil, třeba potah a samozřejmě ovládání. Jednoho "retrostorika" - Cloud Cruiser, už postaveného mám, jen jsem se zatím nedostal k záletu. Na rovinu, myslím, že mnoho současných modelářů by s jejich stavbou mělo problém. Prutová prostorová konstrukce bez žádné vnitřní překližkové kostry, hoblování podélníků do klínu, a to v obou rovinách (!), žádná sranda.
Máte opravdu nádherný hangár!
P.S. No, tak zrovna na těch 1000 pilotů jsem se chtěl zeptat a jaksi jsem na to zapomněl. Útěchou mi je, že blbost to je do třicítky, později to je už skleróza (třicítku mám překonanou, opakovaně :lol: ).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
K hodnocení Model Hobby. Otázka je koho má tato akce přilákat? Pokud by měla přilákat mne jako "běžného" modeláře, tak bych si z ní musel odnést nějakou "krabici", ve které by se přesýpaly nosníky, balsová prkénka atd. Obávám se, soudě podle fotografií a názorů, které byly za poslední léta zveřejněny, že by v mém případě taková situace nenastala a zřejmě ani v dohledné době nenastane. Proto brzy "oslavím" desetiletku od mé poslední návštěvy MH.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 12:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Buckeye-Blitz píše:
....tak bych si z ní musel odnést nějakou "krabici", ve které by se přesýpaly nosníky, balsová prkénka atd.

Myslím, že u Hiesboků by jsi se mohl realizovat. NIcméně souhlasím, že pokud by se objevil Hvězda, HVP s balzou, tak by to byl taky posun k lepšímu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
S kolegou Hiesbökem jsme se zrovna bavili o stavebnicích pro kroužky. U KORu si holí koupil ajrák, u Vladyky jsem "slintal" nad jednou rybářskou bárkou (takový trochu menší Arthur, nepamatuju si, jak se jmenovala). U vláčků by se dalo stát celý den. Ti měli dokonce workshop, kde se za malý obolus dalo vyrobit malé diorama. Jeden klučina z mého kroužku tam postavil domek se zahrádkou pro kámoše, který vláčky dělá. Jak je vidět z mého fotoalba, byl zde legendární výrobce kitů, Kovozávody Prostějov, a že toho na stánku neměli málo! Že tam také byl stánek čističe bot, který zde mezi modeláři prodával černý fix na boty, je trochu smutné, ale zřejmě se mu to vyplatilo. A co ten vrhač érobumerangů, který je na stejném místě každý rok. Asi se mu to také vyplatí. Nevím, za koho tam je, ale protože tam měl hromadu balíčků, tak to muselo být ofiko.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ja letos nebyl, ale spise ze zdravotnich duvodu nez z jinych. IMO je to trochu o ocekavani. Ja si vzdycky MH uzil, i kdyz spousta lidi lamentovala. Je to o ocekavani. Pokud tam jde nekdo nakoupit, tak si MH asi jiz par let neuziva a neuzije. Pokud se tam jde nekdo podivat na modelarinu, tak tam vzdy byly k videni super veci (historici, papirove modely, kity, makety) - i kdyz jich nebylo prehrsle, tak tam vzdy byly uzasne modely.

Moc se mi libi Tomasuv pristup, udelat z toho spise misto k setkavani nez k nakupovani. A za to bych jemu a vsem podobnym rad podekoval.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 13:10 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já si dokonce myslím, že by to mělo být místo k uvidění modelu naživo. Prostě o prezentaci a mít kontakt s modeláři. Jinak to bude stejně sterilní jako čína. Samozřejmě, že se mohou o vlastních modelech dozvědět něco z reklamací a z fór :wink:, ale myslím, že kontakt naživo to nenahradí.

Zase chápu, že pokud někdo přijde na stánek a zeptá se "copak máte ve slevě" (to jsem opravdu slyšel), tak to otráví.


Ten kutr od Vladyky se jmenuje FALKE http://www.vladykamodels.net/detail.php?jazyk=cz&id=7 měl jsem možnost si s ní zajezdit na bazénu a super. Kdybych neměl koupený SAR, tak je to jasná volba.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
TomasC píše:
Myslím, že u Hiesboků by jsi se mohl realizovat. NIcméně souhlasím, že pokud by se objevil Hvězda, HVP s balzou, tak by to byl taky posun k lepšímu.

Když to vezmu striktně, tak nejen u Heisboků- u Pelikána (ano, nebyl to zrovna reprezentativní stánek jako v minulých letech, ale byl) se dalo koupit pár stavebnic-třeba toto:
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=75087
a to dokonce s celkem výraznou slevou nějakých 30%. Kdybych aktuálně neměl plný "hangár"+pár věcí rozestavěných a čekajících na stavbu, tak jsem do něj šel.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 14:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
TomasC píše:
Myslím, že u Hiesboků by jsi se mohl realizovat. NIcméně souhlasím, že pokud by se objevil Hvězda, HVP s balzou, tak by to byl taky posun k lepšímu.

Tam jsem se chtěl realizovat a chtěl si koupit model Easy, neb mi bylo někým řečeno, že se tam moje LiPol-1300mAh vejdou. Pan Hiesbok mne vyvedl z omylu, že to není vhodná baterka a tak z kupu sešlo. Ale to byl snad jediný stánek na klasickou stavbu ...
Vladyka a jeho Falke, tam jsem dostal celou instruktáž o stavbě a potřebného náčiní a doporučených lepidel, fakt se mi pán dost věnoval (stejně tak u Hiesboků či KORu). U Falkeho mne překvapili dvě věci - plastový trup a 400stovka s převodovkou. Povedený model.
Já jezdil pravidelně 8let za sebou. V začátcích jsme to spojili s návštěvou modelbazaru za letištěm. Teď jsem měl pár let pauzu a jestli pojedu příští rok, nezáleží na mne. Budu tady za rok čekat na reakce ze čtvrtku a pátku a podle toho se rozhodnu ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Bayeux píše:
na modelu samokřídla A Pusher
toto samobrko mě nejvíc zaujalo, ale strejda Gůgl ho ne a ne najít

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Najdeš ho na outerzone.co.uk. Zadej do vyhledávání "pusher", vyběhne asi 6 plánů kde je v názvu pusher a jeden z nich to je. Poslal bych ti přímo odkaz, ale píšu z mobilu a blbě se to na něm hledá. Vím to, protože už jsem to hledal ve čtvrtek po návratu z MH☺
EDIT:
tak jsem se mezi tím dostal k počítači a posílám odkaz:
https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=4225

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Naposledy upravil kope dne pon 23.10.2017 19:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Hoki píše:
Aháááá, takže jsem mrtvej modelář ?!?!?!? :?

tak to nevím, ale číst neumíš modeláři......
:wink: :lol:
prostě sranda musí bejt........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz